Kariera

3 cechy, które powinna mieć opiekunka osób starszych w Niemczech

• Zakładki: 88


Aby zostać opiekunką seniorów w Niemczech, nie musisz mieć wykształcenia kierunkowego ani odznaczać się wysokim poziomem umiejętności posługiwania się językiem niemieckim. Natomiast te trzy cechy, o których przeczytasz w niniejszym poradniku, są obowiązkowe. O jakie cechy chodzi? Sprawdź!

Empatia

Wielu rzeczy możesz się nauczyć, natomiast empatia to cecha, którą się ma lub nie. Opiekunka osób starszych w Niemczech musi się nią odznaczać, ponieważ praca z seniorem bywa trudna, momentami poddaje testowi cierpliwość i wyrozumiałość. Opiekunka musi wykazywać się ogromnym zrozumieniem dla starszej osoby i potrafić wczuć się w trudne położenie seniora – niegdyś aktywnego i samodzielnego, dziś potrzebującego pomocy przy najprostszych codziennych czynnościach.

Zaradność

Bycie wyrozumiałym, empatycznym i serdecznym na nic się jednak zda, jeśli nie jesteś zaradna. Opiekunka osób starszych w Niemczech często musi zadbać nie tylko o seniora, ale także o jego dom, niekiedy zwierzęta. Podstawowe czynności takie jak gotowanie, sprzątanie, pranie, prasowanie nie mogą kolidować z karmieniem, przebieraniem czy aktywizacją seniora. Wszystko trzeba sprytnie rozłożyć w czasie, dlatego zaradność i wysoki stopień zorganizowania powinny być naturalne dla opiekunki.

Sprawność fizyczna

Bycie silnym i zwinnym, czyli sprawnym fizycznie, to kolejne must-have w repertuarze cech opiekunki osób starszych w Niemczech. Seniorzy wymagają przebierania, mycia, wspierania przy poruszaniu się. Niektórych trzeba wozić na wózku, a nie wszystkie przestrzenie w mieście są do tego przystosowane, dlatego przydaje się siła.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Senior-vitae.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
82 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *