Inwestycje

Biuro nieruchomości w Żarach: na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy?

• Zakładki: 143


Zamierzasz sprzedać dom lub mieszkanie? A może szukasz doświadczonego pośrednika, który pomoże Ci znaleźć wymarzoną posiadłość? Jeśli szukasz wsparcia w transakcji kupna lub sprzedaży, skorzystaj z usług profesjonalnego biura nieruchomości w Żarach!

Jak znaleźć dobrego agenta nieruchomości?

Skuteczny pośrednik zna doskonale lokalny rynek, dlatego potrafi ustalić cenę nieruchomością adekwatną do aktualnej sytuacji w branży. Agencje w dużych miastach często skupiają się na jednej dzielnicy, podczas gdy firmy w mniejszych miastach zazwyczaj działają w kilku, jak nie kilkunastu miejscowościach. Większe biura niejednokrotnie mają kilka oddziałów, dzięki czemu współpracujący z nimi agenci zajmują się konkretnym segmentem rynku. Szukając biura nieruchomości w Żarach, zwróć uwagę na rejon działania. Upewnij się, że pracownicy dobrze znają dzielnicę lub miejscowość, w której znajduje się Twoja posiadłość.

Jak wybrać biuro nieruchomości w Żarach?

Zanim wybierzesz agenta nieruchomości, porozmawiaj z członkami rodziny, przyjaciółmi i sąsiadami. Być może korzystali w przeszłości z pomocy takiego specjalisty, a teraz chętnie Ci go polecą. Przy okazji zapytaj, jak układała im się współpraca. Dzięki temu łatwiej wybierzesz profesjonalne biuro nieruchomości w Żarach, które wesprze Cię w sprzedaży lub zakupie mieszkania. Jeśli Twoi bliscy nie znają nikogo, kogo mogliby polecić, poszukaj opinii w mediach społecznościowych. Nie ograniczaj się tylko do komentarzy publikowanych na oficjalnej stronie biura. 

Skontaktuj się z przynajmniej trzema biurami i poproś, aby wyceniły Twoją nieruchomość. Nie podpisuj umowy z agentem tylko dlatego, że najbardziej komplementował Twój dom lub mieszkanie. Zwróć uwagę na jego wiedzę i doświadczenie w branży nieruchomości. 

Po czym poznać profesjonalnego pośrednika nieruchomości?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź, czy agenci specjalizują się w sprzedaży, czy wynajmie nieruchomości. Jeśli chcesz sprzedać dom lub mieszkanie, przygotuj się, że biuro może zaproponować Ci umowę na wyłączność. Takie rozwiązanie jest często korzystne dla obu stron. Nie musisz kontaktować się z różnymi agencjami, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu. Z drugiej strony pośrednik zrobi wszystko, aby transakcja doszła do skutku. Starannie zaplanuje działania promocyjne, które pomogą w znalezieniu nabywcy. Najprawdopodobniej zaproponuje profesjonalną sesję zdjęciową, a efekty pracy zamieści w popularnych serwisach ogłoszeniowych i social media.

Zanim podpiszesz umowę z pośrednikiem nieruchomości, poproś go o dane rejestracyjne biura. W zależności od tego, czy masz do czynienia z jednoosobową działalnością gospodarczą, czy spółką, stosowne informacje znajdziesz w CEIDG lub KRS. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i sprawdź, czy dana firma działa legalnie. 

Artykuł powstał przy współpracy z biurem nieruchomości NEODOM

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
113 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *