Inwestycje

Brama – dwuskrzydłowa czy jednoskrzydłowa? Jaką wybrać?

• Zakładki: 81


Odpowiednio dobrana brama zwiększa bezpieczeństwo mienia, ale też podkreśla estetykę całej posesji. Niewątpliwie jest wizytówką domu oraz ogrodzenia. Tu pojawia się pytanie: jaką bramę wybrać – dwuskrzydłową czy jednoskrzydłową?

Wybór bramy ma znaczenie – czym należy się kierować?

Wybór bramy ma znaczenie i to fakt niezaprzeczalny, przy czym trzeba pamiętać, by kierować się aspektem praktyczności, trwałości oraz estetyką. Jeżeli szukacie budżetowej bramy, która posłuży przez lata, a przy tym będzie prezentować się naprawdę dobrze, to świetnym wyborem będzie brama stalowa. Można wybrać modele wykonane z kątownika czy profilu pionowego. Jeżeli szukacie bardziej reprezentacyjnych bram, to lepiej sprawdzą się takie z profilu ozdobnego. Bardzo duże znaczenie ma też forma zabezpieczenia materiału stalowego. Otóż dobra brama stalowa powinna mieć zabezpieczenie antykorozyjne. Dzięki temu nie będzie rdzewieć. Zyska też większą odporność na wilgoć wodę czy wahania temperatury. Można zdecydować się na formę zabezpieczenia w postaci farby podkładowej bądź też farby podkładowej i nawierzchniowej. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to standardowo dostępne są cztery wersje kolorystyczne, wśród których możemy wymienić: zieleń, czerń, grafit czy brąz. 

Brama jednoskrzydłowa czy dwuskrzydłowa? 

Inwestor stoi też przed dylematem, czy lepiej postawić na bramę jednoskrzydłową czy dwuskrzydłową. Wybór zależy głównie od preferencji, ale też od ilości miejsca i szerokości samej działki. Niewątpliwie szerokość bramy powinna wynosić ok. 4 metry, co dotyczy posesji, na którą będą wjeżdżać samochody osobowe. Brama dwuskrzydłowa wydaje się bardziej reprezentacyjna, ale jednak zajmuje też więcej miejsca. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Stal producentem ogrodzeń.    

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
63 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *