porady

Brama skrzydłowa: czym kierować się przy wyborze?

• Zakładki: 63


Brama skrzydłowa zachwyca stabilną konstrukcją, wygodą użytkowania i trwałością. Zwykle modele dwuskrzydłowe mają szerokość 3, 5 lub 6 m. Można je otwierać ręcznie lub automatycznie. Jeśli dysponujesz większym budżetem, zdecyduj się na drugie rozwiązanie. Elektryczna brama skierowana jest do osób, które cenią sobie wygodę. Nie musisz wysiadać z samochodu, by ją otworzyć i zamknąć. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie bramy wjazdowej!

Brama skrzydłowa: rozwiązanie dla wąskiej działki

Brama to kluczowy element ogrodzenia, a wyboru najlepiej dokonać na etapie planowania przestrzeni w ogrodzie. Kieruj się nie tylko walorami estetycznymi, lecz także praktycznymi. Weź pod uwagę długość podjazdu, stopień nachylenia terenu i ukształtowanie działki. 

Jeśli lubisz tradycyjne rozwiązania, brama skrzydłowa na pewno przypadnie Ci do gustu. Zazwyczaj ma jedno lub dwa ruchome skrzydła przymocowane na słupkach uchylnych. Taka brama sprawdzi się doskonale na osiedlach szeregówek. Możesz posadzić rośliny wzdłuż ogrodzenia. Wspomniane rozwiązanie nie stwarza żadnych ograniczeń co do lokalizacji bramy. Upewnij, że brama i furtka nie stwarzają zagrożenia dla pieszych i samochodów.

Czym kierować się przy wyborze bramy wjazdowej?

Brama skrzydłowa ma mniej ruchomych elementów niż wersja przesuwna. To przekłada się na mniejsze ryzyko awarii i zużycia, Dodatkowo wspomniana brama otwiera się i zamyka znacznie ciszej, nie uprzykrzając życia domownikom i sąsiadom. 

Szukając odpowiedniego modelu, patrz na jego wagę. Upewnij się, że dany napęd spokojnie wytrzyma ciężar urządzenia.

Jeśli chcesz zamontować ażurową bramę dwuskrzydłową, zrezygnuj z tradycyjnego siłownika. Poszukaj modelu z prawie niewidocznym napędem. Włóż go do hermetycznej skrzynki i schowaj pod ziemią. Jeśli lubisz styl vintage, zwróć uwagę na bramę kutą. Wygląda bardzo efektownie i można ją wykonać na indywidualne zamówienie. Wspaniale wpisuje się w krajobraz klasycznych posiadłości. 

Elegancka i trwała brama skrzydłowa

Klienci indywidualni zazwyczaj wybierają bramę skrzydłową. Producenci proponują różne metody sterowania. Dzięki temu na pewno wybierzesz dla siebie odpowiednie rozwiązanie. Pamiętaj, by przy intensywnych opadach śniegu odświeżać teren przy bramie. W przeciwnym razie możesz mieć problem z jej otwarciem. 

Bramę skrzydłową można zamontować na wąskiej działce. W tym przypadku liczy się głębokość posesji. Upewnij się, że możesz swobodnie otworzyć skrzydło. Sprawdź, czy brama została wyposażona w solidne rygle, by nie otworzyła się w czasie wichury.

Szukając bramy wjazdowej, weź pod uwagę walory estetyczne i praktyczne. Upewnij się, że dany model jest bezpieczny i łatwy w użyciu. Zgodnie z przepisami budowlanymi brama skrzydłowa nie może otwierać się na zewnątrz działki.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą BENINCA – Automatyka do bram.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
57 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *