Kariera

Certyfikat FCE – o tym, dlaczego warto zdać egzamin B2 First opowiadają specjaliści z Centrum Języków Obcych Archibald

• Zakładki: 20


Certyfikat B2 First, znany bardziej pod jego poprzednią nazwą FCE, to jeden z najpowszechniejszych certyfikatów językowych. Uznawany jest przez wiele firm, szkół i jednostek administracji państwowej na całym świecie – jest on swojego rodzaju przepustką do podjęcia pracy w miejscach, gdzie wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego (na poziomie B2 w skali CEFR – wyższym średnio zaawansowanym). Dlaczego warto mieć certyfikat FCE?

O czym informuje certyfikat FCE?

Aby zdać certyfikat FCE, należy wykazać się kompetencjami językowymi, pozwalającymi na swobodną komunikację w środowisku anglojęzycznym. Chociaż poziom B2 nie świadczy o zaawansowanej znajomości języka, osoby, które go osiągnęły bez trudu odnajdują się w sytuacjach zarówno codziennych, jak i zawodowych. Aby osiągnąć taki poziom i zdać Certyfikat FCE, należy poświęcić dużo czasu na naukę – z początku wystarczający będzie kurs angielskiego dla dorosłych, jednak później należy zapisać się na zajęcia poświęcone przygotowaniom do Certyfikatu B2 First, na których nauczymy się technik egzaminacyjnych i przyzwyczaimy się do określonych typów zadań występujących na egzaminie.

Dlaczego warto zdać egzamin na Certyfikat B2 First?

Możliwość wykazania się Certyfikatem FCE daje przewagę na rynku pracy. O ile pracodawca nie wymaga od nas zaawansowanej znajomości angielskiego, FCE będzie wystarczającym potwierdzeniem, że kandydat faktycznie mówi po angielsku, a nie tylko deklaruje taką umiejętność w CV. Certyfikat B2 First będzie przydatny w poszukiwaniu pracy również w środowisku międzynarodowym – jeśli planujemy wyjazd za granicę lub pracę na kontrakcie dla zagranicznego pracodawcy, FCE może znacząco przyspieszyć poszukiwania pracy.

Dla osób, które mają Certyfikat FCE, nie mniej ważny jest również zakres wiedzy zdobytej podczas przygotowań do egzaminu. Ucząc się do Certyfikatu B2 First, zdobywamy praktyczną wiedzę i umiejętności, a sam dokument jest potwierdzeniem naszego poziomu językowego. Zdecydowanie warto rozpocząć naukę i przygotowania do egzaminu na FCE.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *