Szkolenia

Coaching biznesowy – jakie korzyści niesie? Poznaj opinię ekspertów z firmy Perfect Circle

• Zakładki: 89


Coaching biznesowy skierowany jest do przedsiębiorców i ludzi biznesu, którzy są świadomi, że tylko praca nad swoimi słabościami i doskonalenie oraz nabywanie nowych, cennych dla firmy umiejętności może przynieść wiele korzyści, którym zwieńczeniem jest tak pożądany sukces. Jeśli chcesz poprawić umiejętność zarządzania czasem, delegowania zadań, komunikacji w firmie, przygotowywania skutecznych, długofalowych strategii czy też motywowania podwładnych i tworzenia zintegrowanego zespołu, coaching biznesowy jest właśnie dla ciebie. 

Aby sprowadzić swój biznes na właściwe tory i zyskać niezbędne dla osiągnięcia sukcesu przyspieszenie, warto skorzystać z usług specjalisty od coachingu biznesowego, czyli biznes coacha. Najczęściej jest to osoba z wykształceniem psychologicznym lub też doświadczony menedżer, który ma szufladę pełną certyfikatów z ukończonych kursów i szkoleń zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Jego zadaniem jest wydobycie naturalnego potencjału drzemiącego w szkolonej osobie i pomoc w wykształceniu skutecznych mechanizmów, które przenoszą firmę w miejsce, w którym rzeczywiście chciałaby być. Biznes coach pozwala zmienić błędne przekonania i działania, skutkujące problemami w wybranych obszarach, ucząc technik wzmacniających kompetencje. Podczas sesji biznes coachingu szkolone osoby rozwijają umiejętności skutecznej komunikacji i negocjacji, uczą się wzmacniania pewności siebie, wydobywania swoich atutów i przekuwania porażek w sukcesy. Przeprowadzone badania pokazują, że uczestnicy sesji ze specjalistą od coachingu biznesowego podnieśli swoje kompetencje związane z efektywnością pracy zespołowej, zarządzaniem czasem i firmą, pewnością siebie i komunikacją od 50 do 81%.

Zalety coachingu biznesowego 

  • Rozwiązuje problemy będące słabymi stronami firmy, pozwalając na szybsze – i w bardziej skuteczny sposób – osiąganie celów. 
  • Pozwala wdrożyć i utrzymać systemy zapewniające sukces, przenosząc biznes na wyższy poziom. 
  • Zapobiega wypaleniu zawodowemu, gdyż pozytywnie wpływa na rozwój osobisty, otwierając możliwości rozwoju kariery.
  • Rozwija – konieczność pracy obszarami wymagającymi poprawy rozwija umiejętności pracowników, zwiększając ich kompetencje. Coaching biznesowy sprawia, że pracownicy są bardziej skłonni do podejmowania nowych wyzwań zawodowych. 
  • Poprawia relacje ze współpracownikami.
  • Uczy zachowywania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, pozwalając nie wpaść w pułapkę wyniszczającego pracoholizmu. 

W dzisiejszych czasach zarządzanie biznesem jest dużo trudniejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Jedyną stałą jest zmienność. Trener biznesowy pozwala ustalić priorytety firmy, dbając o to, byś podążał wyznaczoną ścieżką prosto do celu. Jest bezstronnym obserwatorem, który zwraca uwagę na to, czego ty już nie dostrzegasz, będąc częścią danego procesu/projektu. Coaching biznesowy to sposób, by ślepo nie podążać za tłumem, wybierając kierunek, który pasuje do twojej osobowości, przez co wzmacnia, wszystko, co w tobie najlepsze, w efekcie skracając czas docierania na szczyt.  

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
50 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *