Finanse

Czy da się znaleźć całkowicie darmowe konta firmowe bez warunków?

• Zakładki: 71


Każdy przedsiębiorca zewsząd spotyka się z kolejnymi opłatami, gdy więc przychodzi czas na prowadzenie rachunku biznesowego, celem jest znalezienie opcji na darmowe konto firmowe. W praktyce jednak okazuje się, że nawet często reklamowane konto firmowe bez opłat – nie jest nim w istocie.

  1. Dlaczego tak trudne jest znalezienie darmowego konta firmowego?
  2. Czy możliwe jest całkowicie darmowe prowadzenie konta dla firm?
  3. Od czego może zależeć darmowy charakter konta firmowego?

Jeśli jesteś biznesmenem stojącym przed wyborem, które konto bankowe wybrać i masz nadzieję, że nie będziesz musiał płacić za jego prowadzenie – czytaj dalej, a dowiesz się więcej na ten temat.

Dlaczego tak trudne jest znalezienie darmowego konta firmowego?

Być może właśnie przeglądasz ranking kont dla firm, próbując znaleźć ofertę na rachunek firmowy pozbawiony opłat. Okazuje się, że nawet wtedy, gdy chodzi o konto osobiste – ciężko jest to pogodzić, a rzekomo darmowe konta są obarczone licznymi warunkami, które są ciężkie do spełnienia, jak określony sposób korzystania z karty płatniczej, czy też konkretnie realizowane bankowości internetowe. Skoro więc tak jest w przypadku kont osobistych oczywiste zdaje się, że z firmowym może być jeszcze trudniej. Okazuje się jednak, że nie jest to niemożliwe, a miejsca w sieci takie jak cleverprofit.plmogą skrócić zawiłą ścieżkę poszukiwań.

Czy możliwe jest całkowicie darmowe prowadzenie konta dla firm?

Patrząc na ranking kont firmowych, a zwłaszcza ranking kont dla spółek – można mieć nadzieję, że uda się właśnie tam znaleźć konto firmowe godne polecenia bez opłat. Jednym z nich jest oferta prezentowana przez Santander Bank Polska dla jednoosobowej działalności gospodarczej. Konieczne jest jednak bliższe zapoznanie się z regulaminem oferty, aby mieć pewność, czy jest się w grupie szczęśliwców, którzy zakładając konto dla firm w Santander Bank Polska s.a załapią się właśnie na najkorzystniejszą ofertę. Należy też pamiętać, że nie zawsze najlepsze konto firmowe musi być tym całkowicie darmowym. Czasem lepiej zapłacić trochę przysłowiowego grosza, a mieć rachunek firmowy na miarę swoich potrzeb.

Od czego może zależeć darmowy charakter konta firmowego?

Jeśli udało Ci się znaleźć darmowe konto, ale nie chcesz wykonując internetowe przelewy krajowe denerwować się, czy nie przekraczasz wymogów, by stracić status quo – koniecznie przeczytaj dokładnie regulamin. Kwestie takie jak operacje i czynności bankowe, które wykonujesz w ramach założonego konta mogą być ściśle powiązane z tym, czy i ile za to zapłacisz.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
54 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *