Firma

Czy prawnik przyda się Twojej firmie?

• Zakładki: 83


Prowadzenie spółki wiąże się z wieloma prawnymi aspektami. Dlatego też, korzystna może okazać się współpraca z doświadczonym prawnikiem.

Współpraca z kancelarią zewnętrzną czy prawnik in-house?

Zatrudnienie pomocy prawnej do obsługi spółki może co do zasady przebiegać na dwa sposoby. Jedną z opcji jest stworzenie działu prawnego w ramach własnej firmy. Dzięki temu, wewnątrz spółki zatrudnieni są prawnicy, którzy całą pracę poświęcają właśnie sprawom firmy. Z drugiej strony, generuje to konieczność opłacania specjalistów nawet wtedy, gdy akurat nie ma konkretnych spraw, którymi należałoby się zająć. 

Drugą opcją jest zlecenie prowadzenia spraw spółki zewnętrznej kancelarii prawnej. Będzie to rozwiązanie bardzo korzystne, jeśli zdecydujemy się na powierzenie kompleksowej obsługi jednemu podmiotowi. Radca prawny, który w swojej kancelarii prowadzi też inne sprawy, zdobywa dzięki temu szerokie doświadczenie na wielu polach i może to doświadczenie przełożyć na naszą firmę.

Pomoc prawna w prowadzeniu spółki

W jaki sposób radca prawny może pomóc w prowadzeniu spółki? Będzie nam towarzyszył na każdym etapie, od momentu utworzenia i zarejestrowania spółki, przez jej przekształcenia, aż do ewentualnej likwidacji. Pomoże stworzyć umowy spółek, wewnętrze regulaminy, umowy z pracownikami. Będzie też czuwać nad ochroną marki – na przykład zadba o właściwą rejestrację znaków towarowych spółki. Przede wszystkim jednak, będzie służyć na bieżąco poradą, w związku ze zmieniającymi się przepisami z zakresu prawa spółek, prawa pracy czy odnośnie podatków, które należy uiścić.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
56 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *