Biznes

Darmowe audyty ubezpieczeniowe – porady dla klientów biznesowych

• Zakładki: 95


Chcesz wiedzieć, co Twoja firma może uzyskać dzięki ubezpieczeniu? Jakie korzyści odniesiecie Ty, Twoi wspólnicy i pracownicy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na czym polega darmowy audyt. Jeżeli chcesz, zamów taki audyt w agencji Human.

Czym jest audyt ubezpieczeniowy?

Bezpłatny audyt ubezpieczeniowy to niezobowiązujące spotkanie właściciela bądź przedstawiciela firmy z agentem ubezpieczeniowym, podczas którego rozmawia się na temat potrzeb i oczekiwań pod kątem ochrony prawnej i zabezpieczenia na przyszłość tej konkretnej firmy. Agent sprawdza, jakie rozwiązania ubezpieczeniowe pozwolą utrzymać zdolność finansową i płynność w razie zaistnienia sytuacji kryzysowych – zależnych i niezależnych od decyzji podjętych w firmie. Rozwiązania te mają objąć zarówno interesy właścicieli i wspólników, jak i pracowników. Agent bierze pod uwagę m.in. życie, zdrowie, majątek, finanse.

Co obejmuje ubezpieczenie dla firm?

Nie ma jednego, uniwersalnego pakietu ochronnego dla firm. Właśnie po to przeprowadza się audyt ubezpieczeniowy – by poznać firmę i dopasować do niej elementy zabezpieczenia. Popularnymi składnikami ubezpieczenia dla firm są:

  • ubezpieczenie OC – różne warianty,
  • ubezpieczenie od kradzieży,
  • ubezpieczenie od zdarzeń losowych,
  • zdrowotne ubezpieczenie dla pracowników,
  • podróżne ubezpieczenie dla pracowników,
  • gwarancje kontraktowe.

Czy z ubezpieczenia może skorzystać każda firma? Tak – to oferta skierowana m.in. do jednoosobowych działalności gospodarczych, różnego typu spółek. Warto natomiast pamiętać, że pakiet i cena różnią się nie tylko pomiędzy konkretnymi firmami, ale także pomiędzy branżami. Jeżeli dana branża wiąże się z większym ryzykiem – np. wywołania pożaru – audyt ubezpieczeniowy okaże się nawet ważniejszy niż w przypadku sklepu lub kawiarni.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Human.org.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *