Inwestycje

Dlaczego warto inwestować w akcje?

• Zakładki: 66


Długoterminowy wzrost inflacji sprawia, że wiele osób zastanawia się nad tym, jak uchronić posiadany kapitał przed jej negatywnymi skutkami. Rozwiązaniem może być inwestowanie w akcje, które pozwala uzyskać atrakcyjne stopy zwrotu. Na czym to polega? Dlaczego warto inwestować w akcje? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na czym polega inwestowanie w akcje?

Inwestowanie w akcje to proces, który polega na zakupie akcji spółek akcyjnych lub komandytowo-akcyjnych, które są notowane na giełdzie. Nabywa się je w celu późniejszej odsprzedaży z zyskiem, który zostaje uzyskany dzięki wzrostowi wartości konkretnych akcji. W tym miejscu należy podkreślić, że inwestowanie w akcje może przyjąć formę spekulacji (inwestowania krótkoterminowego) lub inwestowania długoterminowego. Obie strategie znacznie się różnią, a w zależności od obranej inwestor powinien podejmować decyzje w oparciu o właściwe narzędzia.

Jak kupić akcje?

Z pewnością nie wszyscy mają świadomość, że zakup akcji jest ogólnodostępny. Wynika to z faktu, że może go dokonać każdy, kto posiada rachunek maklerski. Obecnie można go wygodnie założyć online, co sprawia, że inwestowanie w akcje może odbywać się bez wychodzenia z domu. Pod hasłem inwestuj z Saxo znajduje się konkretna oferta brokera, który umożliwia zakup akcji notowanych na ponad pięćdziesięciu światowych giełdach. W tym miejscy należy podkreślić, że wybór broker jest bardzo istotny, a co za tym idzie powinien być świadomy. Przekłada się bowiem nie tylko na możliwości inwestycyjne, ale również wiele innych aspektów. Jakich? Szczegółowe informacje na ten temat zostały opisane w artykule opisującym podstawy inwestowania na giełdzie.

Dlaczego warto inwestować w akcje?

Inwestowanie w akcje staje się coraz popularniejsze co w dużej mierze wynika z faktu, że depozyty bankowe przestały chronić oszczędności przed inflacją. Polacy zaczęli to rozumieć, a także zauważyli, że gra na giełdzie pozwala nie tylko ochronić posiadany kapitał przed utratą wartości, ale również go pomnożyć. Wiele w tym przypadku zależy oczywiście od skuteczności inwestowania, które co warto podkreślić wiąże się z określonym poziomem ryzyka. W jego efekcie można zarówno uzyskać zysk, jak i ponieść stratę. W związku z tym należy dążyć do minimalizowania ryzyka, co jest możliwe dzięki podejmowaniu decyzji inwestycyjnych w oparciu o konkretne analizy.

Podsumowując należy stwierdzić, że inwestowanie w akcje ma sens, ponieważ pozwala nie tylko ochronić kapitał przed inflacją, ale także uzyskać zysk, który ją przewyższy. Oczywiście jest to uzależnione od skuteczności inwestycji, w związku z czym nie należy zapominać o ryzyku.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
51 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *