Firma

Dlaczego warto zorganizować wyjazd motywacyjny w firmie?

• Zakładki: 24


Zmotywowany pracownik to efektywny pracownik. Aktualnie pozyskanie pracownika z wysokimi kwalifikacjami, to zaledwie początek drogi w budowaniu idealnego zespołu, pracującego na sukces Twojej firmy.  Żeby pracownicy w pełni wykorzystywali swoje możliwości warto ich motywować. Oczywiście sposobów motywacji jest wiele, warto wybrać taki, który będzie najlepiej dostosowany do specyfiki firmy i pracowników. Jednym z ciekawszych sposobów na zmotywowanie kadry pracowniczej jest zorganizowanie konkursu, w którym nagrodą będzie wyjazd motywacyjny.

Korzyści wyjazdu motywacyjnego

Najczęstszym warunkiem, jaki należy spełnić by zdobyć nagrodę w konkursie pracowniczym jest osiągnięcie doskonałych wyników w danym okresie. Ważne jest, by reguły konkursu były jasne i czytelne — tak by nie zniechęcić uczestników zawiłościami. Bardzo ważne jest też, by w konkursie mogły brać udział wszystkie osoby w firmie — wówczas nasi pracownicy będą czuli się równo traktowani. Atrakcyjny wyjazd motywacyjny będzie dowodem — nie tylko dla zwycięzców — że intensywna i wydajna praca przynosi dodatkowe korzyści. Pracodawca dzięki takim działaniom stworzy zgrany zespół specjalistów, zaangażowanych w budowanie marki. To także doskonały sposób na wydobycie potencjału, jaki drzemie w wielu pracownikach.

basen, francja, hotel

Jak zorganizować wyjazd motywacyjny?

Wyjazd motywacyjny musi być atrakcyjny — tylko o atrakcyjną nagrodę warto rywalizować. Dlatego wartość takiego wyjazdu powinna być dostosowana adekwatnie do wysokości zarobków. Gdzie zorganizować taki wyjazd? Często wybierane są egzotyczne kierunki — kraje azjatyckie lub Ameryka Południowa. Doskonałym miejscem wyjazdu motywującego są także górskie ośrodki w Alpach i Tatrach, gdzie można zrealizować wiele ekstremalnych atrakcji. Jednak nie samo miejsce jest ważne, ale sposób organizacji i zaplanowania wyjazdu motywacyjnego. Uczestnicy wyjazdu — czyli zwycięzcy konkursu — powinni czuć się wyjątkowo. Dlatego też hotel powinien mieć wysoki standard, najlepiej ze spa, gdzie uczestnicy wyjazdu mogą się zrelaksować.

W organizacji wyjazdu integracyjnego ważne jest zapewnienie zwycięzcom konkursu niebanalnych atrakcji. Może to być wyprawa quadami, rejs luksusowym jachtem, albo nurkowanie przy rafie koralowej. Dzień wypełniony atrakcjami warto zakończyć szampańską zabawą w luksusowym klubie.

Nie macie wprawy w organizowaniu wyjazdów motywacyjnych? Skontaktujcie się ze specjalistami z A&M Club Adrenalina i Motywacja!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
27 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *