Nieruchomości

Efektywny, trwały, szybki w zastosowaniu i bezpieczny dla człowieka sposób na ocieplenie podłogi – poznaj zalety piany poliuretanowej! 

• Zakładki: 78


Odpowiednio ocieplona podłoga na gruncie to podstawa skutecznej termoizolacji Twojego domu. Najczęściej skupiamy się na termicznym zabezpieczeniu pionowych ścian i poddasza, zapominając kompletnie, że ocieplenie podłogi, zwłaszcza na gruncie, to kluczowy aspekt wpływający na prawidłową efektywność energetyczną nieruchomości. Pianka poliuretanowa doskonale sprawdzi się w roli izolatora powierzchni podłogowej. Jej duża gęstość pozwala na aplikację znacznie cieńszej warstwy materiału niż ma to miejsce w przypadku standardowych metod dociepleniowych.

Dom bez piwnicy to podłoga bez izolacji

Podłoga na gruncie występuje przeważnie w budynkach niepodpiwniczonych. Podłoga w takim rozwiązaniu wymaga zastosowania odpowiedniej konstrukcji oraz optymalnego doboru materiałów do jej budowy. Niezbędne jest również właściwe zabezpieczenie przeciwwilgociowe i izolacyjne. Zły dobór materiałów oraz błędne wykonanie takiej powierzchni skutkuje najczęściej nie tylko zimnem (ucieczka ciepła) i wilgocią w pomieszczeniach, ale także licznymi usterkami, w tym m.in. pęknięciami posadzki oraz ścian.

Jaka izolacja do podłogi na gruncie?

Materiał termoizolacyjny polecany do skutecznego ocieplania podłogi to piana poliuretanowa zamkniętokomórkowa, np. PURIOS HF. Charakteryzuje się on dużą gęstością oraz wymaga położenia o wiele cieńszej warstwy niż w przypadku np. styropianu. Dzięki temu poziom podłogi nie zwiększa swojej wysokości, a niekiedy również istnieje możliwość obniżenia jej powierzchni.

Ocieplenie podłogi pianką zamkniętokomórkową PUR umożliwia efektywne wyeliminowanie strat energetycznych oraz zwiększenie komfortu użytkowania wnętrz mieszkalnych. Pianka PUR stanowi obecnie realną alternatywę dla powszechnie stosowanej wełny mineralnej oraz styropianu. Poliuretan to właściwy wybór na podłogę, gdy zależy nam na minimalnym zmniejszeniu przestrzeni po nałożeniu izolacji.

Na skuteczne ocieplenie podłogi pianą PUR wystarczy dość cienka warstwa tego materiału. 5 centymetrów pianki poliuretanowej zamkniętokomórkowej, cechującej się współczynnikiem przewodzenia ciepła na poziomie do 0,024W/(m*K), bez problemu zastępuje 8 centymetrów styropianu EPS 100 o współczynniku przewodzenia ciepła 0,036 W/mK (nie biorąc tu pod uwagę czasu potrzebnego na wykonanie łączeń, docinek i wyeliminowanie nierówności).

Dla alergików

Ocieplenie podłogi pianą poliuretanową daje możliwość stworzenia trwałej izolacji termicznej, która będzie spełniać swoje funkcje przez długie lata, gwarantując wydajność i solidność parkietu, bez ryzyka pojawienia się jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych. Pianka PURIOS gwarantuje izolację odporną na szkodniki, pleśń i grzyby. Jest ona produktem zalecanym alergikom (nie pyli się i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu). Pianka PUR nadaje się do aplikacji w miejscach, w których ma być położone ogrzewanie podłogowe.

Powłoka z właściwościami hydroizolacyjnymi

Piana PUR to także świetny produkt do miejsc o podwyższonej wilgotności. Poliuretanowy materiał zamkniętokomórkowy jest izolatorem niechłonącym, a wręcz nieznoszącym wilgoci. Absorpcja wody dla tego materiału wynosi maksymalnie 2 proc. Zabezpieczenie przeciwwilgociowe jest szczególnie ważne dla podłóg na gruncie, nieposiadających podpiwniczenia czy jakiejkolwiek innej ochrony.

Dowiedz się więcej o zastosowaniu pianki poliuretanowej – wejdź na Purios.com.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
137 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *