Finanse

Faktoring — czy dla wszystkich?

• Zakładki: 75


Faktoring cieszy się ogromnym zainteresowaniem firm. Przedsiębiorstwa, które mogą korzystać z usług faktoringu, potwierdzają, że jest to jedna z najlepszych metod zachowania płynności finansowej w czasach, gdy przewaga firmy na rynku może zależeć głównie od tego, czy udzieli swojemu klientowi długiego terminu płatności. Firma faktoringowa wykupuje takie faktury, co sprawia, że przedsiębiorca może otrzymać pieniądze w sposób błyskawiczny. Sprawdź, czy faktoring przeznaczony jest dla wszystkich firm!

Kto może korzystać z faktoringu?

Faktoring rodzi nadzieję dla firm, które chcą konkurować na rynku, a nie za bardzo mogą sobie pozwolić na przyznawanie klientom terminów płatności mocno oddalonych w czasie. Niestety, obecnie przy dużych transakcjach raczej nikt nie sypnie gotówką ani nie przekaże 100% przedpłaty. Każdy chce mieć możliwość korzystania z płatności odroczonych, gdyż dzięki temu nie są blokowane pieniądze firmy, a poza tym nabywca zyskuje czas na to, by spieniężyć towar. Obecnie faktoring jest dedykowany dla wszystkich firm — nie ma znaczenia wielkość przedsiębiorstwa.

Faktoring odwrócony — dla kogo?

Jeśli chodzi o faktoring odwrotny, to jest to usługa, którą można porównać do kredytu obrotowego udzielanego przez komercyjny bank. Firma faktoringowa przystępuje do finansowania zobowiązań danego przedsiębiorstwa. W tym przypadku przedsiębiorstwo musi poddać się szczegółowej analizie finansowej. W praktyce jest to zjawisko dość unikatowe, rezerwowane dla prestiżowych firm, które istnieją na rynku od lat.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą AOW Faktoring.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
94 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *