Jak przechowywać jedzenie

Rozmawiamy o prowadzeniu firmy, początkach w biznesie, problemach i strategiach.
mangoś

Jak przechowywać jedzenie

Post autor: mangoś »

Ostatnio dużo czytałam na temat utrwalania żywności, szukam nowych sposobów jak przechowywać dłużej jedzenie. Dowiedziałam się o czymś takim jak zimna pasteryzacja czyli technologie HPP, jakie są zalety HPP? To zdrowy sposób, bez użycia chemii, nie zmienia smaku ani właściwości żywności. Szkoda że nie da się w ten sposób utrwalać jedzenia w domu.
jaśka

Re: Jak przechowywać jedzenie

Post autor: jaśka »

Miałam jakiś czas temu podobny problem. Też szukałam jakiegoś sposobu na to, żeby jedzenie jak najdłużej pozostawało świeże. Zaczęłam sobie na ten temat pozyskiwać informacje i uznałam, że pojemniki próżniowe są świetnym rozwiązaniem. Dają one taką możliwość więc warto w nie zainwestować. Ja mam komplet, z którego korzystam na bieżąco. To były bardzo dobrze wydane pieniądze.
emki9204

Re: Jak przechowywać jedzenie

Post autor: emki9204 »

Koniecznie trzeba też postawić na pojemniki do kuchni. Myślę, że w mojej kuchni jak najbardziej sprawdzą się te z oferty https://www.sfmeble.pl/c/pojemniki-akcesoria-kuchnia . U mnie takie pojemniki potrzebne są do przechowywania żywienia, wtedy się go nie marnuje.
ODPOWIEDZ