Produkcja dań gotowych

Rozmawiamy o prowadzeniu firmy, początkach w biznesie, problemach i strategiach.
Awatar użytkownika
tara34
Posty: 170
Rejestracja: 30 kwie 2019, 10:23

Produkcja dań gotowych

Post autor: tara34 »

Mój pomysł na biznes to produkcja dań gotowych, dobre dania obiadowe do sporządzenia w kuchence mikrofalowej lub piekarniku- pierogi, kurczak nadziewany, z warzywami itp. Może jeszcze jakieś bułki nadziewane, żeby było na szybko,
Co o tym myślicie, macie dla mnie jakieś rady?, może miał ktoś już doświadczenie w takim biznesie lub właśnie go prowadzi.
Awatar użytkownika
gratka
Posty: 244
Rejestracja: 28 mar 2019, 22:51

Re: Produkcja dań gotowych

Post autor: gratka »

Pracuję w branży tego typu, mój znajomy zajmuje się taką produkcją. Dania ogólnie mają wzięcie, szczególnie jeśli są jakościowo dobre i odpowiednio doprawione. Także stawiaj przede wszystkim na recepturę i składniki. Gotowe danie wcale nie musi być mdłe. Z dostawców z którymi warto nawiązać współpracę polecam firmę Rogowski, dostarczają do zakładów warzywa świeże, warzywa marynowane oraz gotowe farsze warzywne. Nadają się do bezpośredniego użycia. To duże ułatwienie w produkcji, jest również pewność co do jakości i pochodzenia tych produktów. U nas pasta pesto idealnie się sprawdza jako dodatek do makaronu.
Awatar użytkownika
Makaronik
Posty: 296
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:29

Re: Produkcja dań gotowych

Post autor: Makaronik »

Nie mozna tez zapomniec o zakupie odpowiednich maszyn produkcyjnych . Warto tez poruszyc kwestię bezpieczenstwa, no bo pracujac z roznego rodzaju maszynami i instalacjami trzeba liczyc sie z ewentualnymi awariami i usterkami. Mozna jednak im przedwczesnie zapobiegac kupujac opdoiwednie systemy zabezpieczajace do przemyslu. Z tego co wiem do firma Corona https://corona.org.pl/ ma takie solidne plytki ,dzieki ktorym bedziemy w stanie kontrolowac sytuację.
Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 136
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:24

Re: Produkcja dań gotowych

Post autor: Mikka »

O podoba mi się twój pomysł na biznes. Dzisiaj cateringi dietetyczne cieszą się ogromny zainteresowanie. Także sądzę, że taki pomysł może wypalić. Jak już rozkręcisz całkiem swój biznes to możesz potem skorzystać z usługi firmy Ejko http://ejko.com.pl , która może pomóc Ci w wielu aspektach. Przykładowo jedna z ich specjalizacji to CO-PACKING, czyli może dla Ciebie zbadać jakość, wypakować towar, czy pakować; może zająć się również etykietowaniem. Ich zakres usług jest naprawdę szeroki.
Awatar użytkownika
Belzubi
Posty: 44
Rejestracja: 19 sty 2019, 14:09

Re: Produkcja dań gotowych

Post autor: Belzubi »

To naprawdę świetny pomysł i ja mam całkiem podobny tylko, że mi zależy na produkcji na większą skalę. Mamy już opracowany taki rodzinny plan jak ruszyć z całym przedsięwzięciem jednak niezbędny będzie w takiej sytuacji również odpowiedni system zarządzania produkcją. Znacie może firmę BPSC https://www.bpsc.com.pl/erp-impuls-evo/ ... -produkcji . Słyszałam sporo pozytywnych opinii o nich i ich doskonałych rozwiązaniach informatycznych. A może też już je poznaliście i coś powiecie na ten temat?
Awatar użytkownika
Mikmak
Posty: 99
Rejestracja: 11 sie 2020, 21:40

Re: Produkcja dań gotowych

Post autor: Mikmak »

a znacie takich innych producentów gotowych dań?
ODPOWIEDZ