Jak oszczędzać na emeryturę?

Lokaty - czy warto?
heniek

Jak oszczędzać na emeryturę?

Post autor: heniek »

Macie jakieś pomysły na to co jest najkorzystniejsze?
nela

Re: Jak oszczędzać na emeryturę?

Post autor: nela »

Może po prostu wpłacaj więcej na ppk, może tu sobie policzyć https://www.mojeppk.pl/kalkulator.html ile konkretnie uzbierasz. Zawsze tą zebraną kasę możesz wypłacić i przeznaczyć na przykład na wkład własny więc warto tam dokładać więcej niż ta minimalna stawka
SvennyJayź

Re: Jak oszczędzać na emeryturę?

Post autor: SvennyJayź »

Możesz poczekać na emeryturę, aby stać się prawie żebrakiem, a możesz po prostu dobrze zarobić, jeśli wiesz coś o strategiach hazardowych. Chociaż nie jest to dane każdemu, trzeba przyznać.
jacuś

Re: Jak oszczędzać na emeryturę?

Post autor: jacuś »

Przede wszystkim jest coś takiego, jak program ppk i wydaje mi się, że jest to ciekawa inwestycja, dzięki której mozna zapewnić sobie mniejsze lub większe oszczędności na przyszłości. Powinniście się tym zainteresować i dowiedzieć, czy to jest obowiązkowe i czy Was dotyczy.
żerim

Re: Jak oszczędzać na emeryturę?

Post autor: żerim »

jacuś pisze: ↑06 lis 2020, 23:01 Przede wszystkim jest coś takiego, jak program ppk i wydaje mi się, że jest to ciekawa inwestycja, dzięki której mozna zapewnić sobie mniejsze lub większe oszczędności na przyszłości. Powinniście się tym zainteresować i dowiedzieć, czy to jest obowiązkowe i czy Was dotyczy.
Własnie podobno sie opłaca ,sam nie wiem ale sia szczerze zastanawiam.
Sułka

Re: Jak oszczędzać na emeryturę?

Post autor: Sułka »

Tak ppk sie opłaca to fakt ,ja się nie wypisywałam i bardzo mnie to cieszy, wiele osób zrezygnowało u mnie w pray i teraz załuja. Jak popatrzeć na różne publikacje, to faktycznie jest to opłacalne http://rogala.pl/ponad-150-zysku-w-ppk- ... iesiacach/ Zresztą dzięki takiemu odkładaniu dodatkowych pieniędzy będziemy mieć większą emerytrę.
Awatar użytkownika
Gabar
Posty: 145
Rejestracja: 26 cze 2019, 13:20

Re: Jak oszczędzać na emeryturę?

Post autor: Gabar »

Są specjalne programy typu IKZE, które jest indywidualnym kontem zabezpieczenia emerytalnego. Można też samemu zbierać pieniądze i oszczędzać na koncie jeżeli się chce.
ODPOWIEDZ