oprogramowanie medyczne

Poznałeś firmę, która jest godna polecenia? Śmiało, odezwij się w tym dziale.
Awatar użytkownika
PatrycjaN

oprogramowanie medyczne

Post autor: PatrycjaN »

Co sądzicie o wprowadzaniu system elektronicznych (np. do rejestracji pacjentów) w przychodniach lekarskich? Mam na myśli specjalne oprogramowanie medyczne, dedykowane dla przychodni i gabinetów. Według mnie to duże usprawnienie zarówno dla właścicieli, jak i dla pacjentów. Nie mogę jednak przekonać mamy (prowadzi mały gabinet), że takie oprogramowanie nie jest zbędnym kosztem. Może ktoś korzysta i jest w stanie wskazać plusy i minusy tego rozwiązania?

Awatar użytkownika
reccon

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: reccon »

nie jest nowością, że umożliwienie pacjentom rejestracji online jest dużym udogodnieniem, więc jak najbardziej warto to wdrożyć. natomiast co do obsługi zgłoszeń - aby nie było to problematyczne, lepiej mieć wszystko zebrane w jednym miejscu. i tutaj pomocna będzie aplikacja medidesk https://medidesk.pl/ , która monitoruje zgłoszenia od pacjentów z różnych kanałów - online czy telefonicznego.

Awatar użytkownika
PiotrByd

Post autor: PiotrByd »

Jeżeli chodzi o kompleksowe usprawnienie funkcjonowania gabinetu medycznego to najlepszy będzie program medyczny, który pozwoli zarówno na usprawnienie pracy lekarza, ale także na poprawę obsługi pacjenta i odciążenie pracowników rejestracji taki jak https://medic.pl. Potrzebny jest program, który pozwoli lekarzowi na proste prowadzenie dokumentacji medycznej, wystawianie e-ZLA bezpośrednio z programu medycznego itp, ale także zautomatyzuje komunikację z pacjentami i pozwoli im samodzielnie rejestrować się na wizyty nawet jak nie mogą się dodzwonić do placówki. Połączenie systemu elektronicznej rejestracji i komunikacji wraz z obsługą telefoniczną daje najlepsze efekty. Zarówno pod względem optymalizacji kosztów jak i zadowolenia pacjentów.

Awatar użytkownika
rei

Post autor: rei »

Tak, oprogramowanie jest bardzo ważne. Wobec tego jak znalazłaś coś odpowiedniego do swojego miejsca pracy to super. Ja właśnie też... Na stronie https://humansoft.pl znalazłam świetne programy dla mikro i małych firm. A dokładnie pisząc linia programów MiniCorax i Corax. Między innymi sprawdzają się one w firmach handlowych, usługowych i produkcyjnych. Co ważne są niezawodne i bardzo łatwe w obsłudze. Myślę, że w takie oprogramowanie warto inwestować.

Awatar użytkownika
mikksenia

Post autor: mikksenia »

Kwestia jeszcze zaopatrywania się. W sklepie medycznym, szpitalu czy w klinice, zawsze potrzebny jest sprzęt, który będzie dostarczany zawsze na czas, zgodnie z zamówieniem. Może warto postawić na sprawdzony sklepmedycznybydgoszcz.pl, który ma bardzo dobrze zaopatrzone zaplecze i niezwykle atrakcyjne ceny?

Awatar użytkownika
Makaronik

Post autor: Makaronik »

Warto teraz decydowac sie na takie nowoczesnie i skuteczne rozwiazania. Wybierajac jednak taki program do usprawnienia dzialania w firmie trzeba tez brac pod uwage aspekty bezpieczenstwa i ochorny danych. Ja odkad korzystam z inteligentnego systemu Lucy to zarządzanie obiegiem dokumentów jest proste i bezpieczne. Program zachowuje wszelkie standardy korporacyjne , a i organizacja pracy jest znacznie latwiejsza i bardziej przejrzysta. Takie rozwiazania szczegolnie lubie.

serie v

Awatar użytkownika
bazowy

Post autor: bazowy »

Pracowałam na kilku systemach do rejestracji pacjentów, to duże ułatwienie.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2019, 13:38 przez bazowy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
martusia85

Post autor: martusia85 »

Ostatnio padł system w mojej klinice dentystycznej. Całe szczęście, że oprócz bardzo dobrego dentysty Kraków Podgórze pracuje też tak myśląca pani w rejestracji. Ogarnęła wszystko w 5 minut, czasem bez internetu i spranie działającego komputera zaczynamy się gubić w dzisiejszym świecie. To fajnie ,żę gdzieś jeszcze pracują zdrowo rozsądkowi ludzie. Polecam ten gabinet specjalista do rany przyłóż, człowiek złoto, klinika nowoczesna i czysta. Czego chcieć więcej:)

Awatar użytkownika
AmberO

Post autor: AmberO »

Jest to bardzo odpowiedzialny dział. Dlatego trzeba się zaopatrzyć w równie odpowiedzialne oprogramowanie antywirusowe. Jak dla mnie to pod tym względem króluje https://www.kaspersky.pl/antivirus . Ma bardzo pozytywne opinie i chyba najbardziej atrakcyjną ofertę cenową. Koniecznie sprawdźcie to!
Jestem na kompletnym chemicznym, fizycznym i emocjonalnym haju.

Awatar użytkownika
Posterak

Post autor: Posterak »

reccon pisze:
30 lip 2019, 23:51
nie jest nowością, że umożliwienie pacjentom rejestracji online jest dużym udogodnieniem, więc jak najbardziej warto to wdrożyć. natomiast co do obsługi zgłoszeń - aby nie było to problematyczne, lepiej mieć wszystko zebrane w jednym miejscu. i tutaj pomocna będzie aplikacja medidesk https://medidesk.pl/ , która monitoruje zgłoszenia od pacjentów z różnych kanałów - online czy telefonicznego.
Dokładnie, trzeba iść z duchem czasu i sprostać oczekiwaniom pacjentów. Aplikacja Medidesk działa naprawdę sprawnie. Jeżeli nie jesteście przekonani to warto zacząć od ich audytu pracy rejestracji. Jest on bezpłatny, a da Wam pokaźną porcję informacji.

Awatar użytkownika
Martina

Post autor: Martina »

Prowadzicie biznes związany z medycyną? Na pewno też profesjonalne urządzenia medyczne będą tu konieczną inwestycją. Do badań kobiet w ciąży niezbędnym urządzeniem jest kardiotokograf. Tu firma https://glowicektg.pl/ może zaproponować szeroki wybór głowic do takich sprzętów, w tym do aparatów Philips seria 50, czy GE Corometrix. Mają bardzo dobre jakościowo zamienniki w korzystnych cenach. Szybko realizują zamówienia.

Awatar użytkownika
natuna

Post autor: natuna »

Wdrożenie systemu do obsługi przychodni i gabinetów lekarskich oferuje firma Georg. Oprogramowanie mMedica http://georg.com.pl/mmedica/ od Asseco pozwala na usprawnienie procesu umawiania się na wizytę - pacjenci mogą to zrobić on-line. Również dostęp do wyników badań i podgląd na historię leczenia dostępny jest bez wychodzenia z domu. Ułatwieniem dla pracowników przychodni jest m.in. możliwość łatwiejszego i sprawnego rozliczania się w ramach kontraktów NFZ.

Awatar użytkownika
morgan

Post autor: morgan »

Też ostatnio rozglądałem się za odpowiednim oprogramowaniem przeznaczonym dla medycyny. Ostatecznie zdecydowałem się na ofertę firmy https://www.ksbiuro.pl/ i mogę powiedzieć że warto się z nimi skontaktować. Ich oprogramowanie świetnie się sprawdza. Firma ta oferuje też usługi IT i jest w tym bardzo dobra.

Łukasz ze Scanye

Post autor: Łukasz ze Scanye »

Każda firma szuka oprogramowania, które wspomaga pracę zespołu. Obecnie technologia poszła tak do przodu, że można również skanować FV jakie klient przesyła w aplikacji Scanye. Bezkontaktowa obsługa firm jest niezwykle przydatna w czasach pandemii. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że możecie mieć wiele pytań dotyczących programu, dlatego jako zespół jesteśmy do waszej dyspozycji.

Szczęscia

Post autor: Szczęscia »

Łukasz ze Scanye pisze:
07 paź 2020, 9:12
Każda firma szuka oprogramowania, które wspomaga pracę zespołu. Obecnie technologia poszła tak do przodu, że można również skanować FV jakie klient przesyła w aplikacji Scanye sprawdź cennik. Bezkontaktowa obsługa firm jest niezwykle przydatna w czasach pandemii. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że możecie mieć wiele pytań dotyczących programu, dlatego jako zespół jesteśmy do waszej dyspozycji.
zgadzam się

Baśka81

Post autor: Baśka81 »

Jestem zdania, że w przypadku wdrażania tego typu oprogramowań warto korzystać z pomocy sofware housa oferującego usługi it, w ramach których dostosuje oprogramowanie do indywidualnych potrzeb Twojej firmy czy przedsiębiorstwa. Odpowiednie i przemyślane rozwiązania informatyczne najlepiej tworzyć od nowa, zamiast korzystać z gotowych oprogramowań.

Jędruś

Post autor: Jędruś »

Takie oprogramowanie wcześniej lub później będzie normą w każdym centrum medycznym i gabinecie bo to znaczne ułatwienia i bezpieczeństwo danych. Elektroniczne zarządzanie dokumentacją to oszczędność miejsca bo nie trzeba przechowywać masy papierów i oszczędność czasu bo systemy wiele rzeczy wykonają za nas. Niektóre są w stanie nawet pomagać w leczeniu i rehabilitacji poprzez podpowiedzi.

czesław

Post autor: czesław »

Wydaje mi się, że odpowiednia aplikacja dla lekarzy, pomagająca prowadzić pełnoprawną dokumentację medyczną jest do znalezienia na stronie firmowej od: rsqdoctor.com. Posiadają świetne oprogramowanie, które daje wiele opcji. W moim mniemaniu, każdy może zostać przeszkolony z wszelkich funkcjonalności tego oprogramowania w kilka chwil, bo to prosta sprawa.

Awatar użytkownika
kasiakowa06

Post autor: kasiakowa06 »

mikksenia pisze:
23 sie 2019, 15:31
Kwestia jeszcze zaopatrywania się. W sklepie medycznym, szpitalu czy w klinice, zawsze potrzebny jest sprzęt, który będzie dostarczany zawsze na czas, zgodnie z zamówieniem. Może warto postawić na sprawdzony sklepmedycznybydgoszcz.pl/ sklepmedycznybydgoszcz.pl, który ma bardzo dobrze zaopatrzone zaplecze i niezwykle atrakcyjne ceny?

A dostawa jest darmowa? Od jakiej kwoty?
----------------------------------------------------------------------------------------
rehabilitacja - osteopatia - https://www.stillacademy.pl/filozofia/
Obrazek

MatyldaRKP

Post autor: MatyldaRKP »

Patrycjo, takie systemy już istnieją od wielu lat, i to z powodzeniem. Co więcej, są także i całkowicie polskie. Mam tutaj na myśli przykładowo Aurero: https://aurero.com/. To aplikacja webowa, która służy do kompleksowej obsługi gabinetu, przychodni, kliniki, a nawet szpitala. Jest w stanie zastąpić nawet kilkanaście programów. W naszej przychodni korzystamy z tego oprogramowania. Chodzi szybciutko, jest bezawaryjne, logiczne. Szkolenie trwało 2 godzinki, a w rzeczywistości wiedziałam wszystko co mam robić w mniej niż 15 minut. Sprawdź sobie, zwłaszcza że można bezpłatnie je testować przez 14 dni.

ODPOWIEDZ