oprogramowanie medyczne

Poznałeś firmę, która jest godna polecenia? Śmiało, odezwij się w tym dziale.
Awatar użytkownika
PatrycjaN
Posty: 29
Rejestracja: 20 cze 2019, 20:50

oprogramowanie medyczne

Post autor: PatrycjaN »

Co sądzicie o wprowadzaniu system elektronicznych (np. do rejestracji pacjentów) w przychodniach lekarskich? Mam na myśli specjalne oprogramowanie medyczne, dedykowane dla przychodni i gabinetów. Według mnie to duże usprawnienie zarówno dla właścicieli, jak i dla pacjentów. Nie mogę jednak przekonać mamy (prowadzi mały gabinet), że takie oprogramowanie nie jest zbędnym kosztem. Może ktoś korzysta i jest w stanie wskazać plusy i minusy tego rozwiązania?
Awatar użytkownika
reccon
Posty: 156
Rejestracja: 11 mar 2019, 12:02

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: reccon »

nie jest nowością, że umożliwienie pacjentom rejestracji online jest dużym udogodnieniem, więc jak najbardziej warto to wdrożyć. natomiast co do obsługi zgłoszeń - aby nie było to problematyczne, lepiej mieć wszystko zebrane w jednym miejscu. i tutaj pomocna będzie aplikacja medidesk https://medidesk.pl/ , która monitoruje zgłoszenia od pacjentów z różnych kanałów - online czy telefonicznego.
Awatar użytkownika
PiotrByd
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2019, 11:18

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: PiotrByd »

Jeżeli chodzi o kompleksowe usprawnienie funkcjonowania gabinetu medycznego to najlepszy będzie program medyczny, który pozwoli zarówno na usprawnienie pracy lekarza, ale także na poprawę obsługi pacjenta i odciążenie pracowników rejestracji taki jak https://medic.pl. Potrzebny jest program, który pozwoli lekarzowi na proste prowadzenie dokumentacji medycznej, wystawianie e-ZLA bezpośrednio z programu medycznego itp, ale także zautomatyzuje komunikację z pacjentami i pozwoli im samodzielnie rejestrować się na wizyty nawet jak nie mogą się dodzwonić do placówki. Połączenie systemu elektronicznej rejestracji i komunikacji wraz z obsługą telefoniczną daje najlepsze efekty. Zarówno pod względem optymalizacji kosztów jak i zadowolenia pacjentów.
Awatar użytkownika
rei
Posty: 122
Rejestracja: 16 sie 2019, 23:53

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: rei »

Tak, oprogramowanie jest bardzo ważne. Wobec tego jak znalazłaś coś odpowiedniego do swojego miejsca pracy to super. Ja właśnie też... Na stronie https://humansoft.pl znalazłam świetne programy dla mikro i małych firm. A dokładnie pisząc linia programów MiniCorax i Corax. Między innymi sprawdzają się one w firmach handlowych, usługowych i produkcyjnych. Co ważne są niezawodne i bardzo łatwe w obsłudze. Myślę, że w takie oprogramowanie warto inwestować.
Awatar użytkownika
mikksenia
Posty: 459
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:48

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: mikksenia »

Kwestia jeszcze zaopatrywania się. W sklepie medycznym, szpitalu czy w klinice, zawsze potrzebny jest sprzęt, który będzie dostarczany zawsze na czas, zgodnie z zamówieniem. Może warto postawić na sprawdzony sklepmedycznybydgoszcz.pl, który ma bardzo dobrze zaopatrzone zaplecze i niezwykle atrakcyjne ceny?
Awatar użytkownika
Makaronik
Posty: 296
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:29

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: Makaronik »

Warto teraz decydowac sie na takie nowoczesnie i skuteczne rozwiazania. Wybierajac jednak taki program do usprawnienia dzialania w firmie trzeba tez brac pod uwage aspekty bezpieczenstwa i ochorny danych. Ja odkad korzystam z inteligentnego systemu Lucy to zarządzanie obiegiem dokumentów jest proste i bezpieczne. Program zachowuje wszelkie standardy korporacyjne , a i organizacja pracy jest znacznie latwiejsza i bardziej przejrzysta. Takie rozwiazania szczegolnie lubie.
Awatar użytkownika
bazowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2019, 16:34
Lokalizacja: Legionowo

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: bazowy »

Pracowałam na kilku systemach do rejestracji pacjentów, to duże ułatwienie.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2019, 13:38 przez bazowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
martusia85
Posty: 19
Rejestracja: 13 wrz 2019, 23:06

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: martusia85 »

Ostatnio padł system w mojej klinice dentystycznej. Całe szczęście, że oprócz bardzo dobrego dentysty Kraków Podgórze pracuje też tak myśląca pani w rejestracji. Ogarnęła wszystko w 5 minut, czasem bez internetu i spranie działającego komputera zaczynamy się gubić w dzisiejszym świecie. To fajnie ,żę gdzieś jeszcze pracują zdrowo rozsądkowi ludzie. Polecam ten gabinet specjalista do rany przyłóż, człowiek złoto, klinika nowoczesna i czysta. Czego chcieć więcej:)
Awatar użytkownika
AmberO
Posty: 74
Rejestracja: 17 cze 2019, 14:16

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: AmberO »

Jest to bardzo odpowiedzialny dział. Dlatego trzeba się zaopatrzyć w równie odpowiedzialne oprogramowanie antywirusowe. Jak dla mnie to pod tym względem króluje https://www.kaspersky.pl/antivirus . Ma bardzo pozytywne opinie i chyba najbardziej atrakcyjną ofertę cenową. Koniecznie sprawdźcie to!
Jestem na kompletnym chemicznym, fizycznym i emocjonalnym haju.
Awatar użytkownika
Posterak
Posty: 88
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:06

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: Posterak »

reccon pisze: ↑30 lip 2019, 23:51 nie jest nowością, że umożliwienie pacjentom rejestracji online jest dużym udogodnieniem, więc jak najbardziej warto to wdrożyć. natomiast co do obsługi zgłoszeń - aby nie było to problematyczne, lepiej mieć wszystko zebrane w jednym miejscu. i tutaj pomocna będzie aplikacja medidesk https://medidesk.pl/ , która monitoruje zgłoszenia od pacjentów z różnych kanałów - online czy telefonicznego.
Dokładnie, trzeba iść z duchem czasu i sprostać oczekiwaniom pacjentów. Aplikacja Medidesk działa naprawdę sprawnie. Jeżeli nie jesteście przekonani to warto zacząć od ich audytu pracy rejestracji. Jest on bezpłatny, a da Wam pokaźną porcję informacji.
Awatar użytkownika
Martina
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2019, 13:21

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: Martina »

Prowadzicie biznes związany z medycyną? Na pewno też profesjonalne urządzenia medyczne będą tu konieczną inwestycją. Do badań kobiet w ciąży niezbędnym urządzeniem jest kardiotokograf. Tu firma https://glowicektg.pl/ może zaproponować szeroki wybór głowic do takich sprzętów, w tym do aparatów Philips seria 50, czy GE Corometrix. Mają bardzo dobre jakościowo zamienniki w korzystnych cenach. Szybko realizują zamówienia.
Awatar użytkownika
natuna
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2019, 13:39

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: natuna »

Wdrożenie systemu do obsługi przychodni i gabinetów lekarskich oferuje firma Georg. Oprogramowanie mMedica http://georg.com.pl/mmedica/ od Asseco pozwala na usprawnienie procesu umawiania się na wizytę - pacjenci mogą to zrobić on-line. Również dostęp do wyników badań i podgląd na historię leczenia dostępny jest bez wychodzenia z domu. Ułatwieniem dla pracowników przychodni jest m.in. możliwość łatwiejszego i sprawnego rozliczania się w ramach kontraktów NFZ.
Awatar użytkownika
morgan
Posty: 209
Rejestracja: 16 cze 2020, 9:37

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: morgan »

Też ostatnio rozglądałem się za odpowiednim oprogramowaniem przeznaczonym dla medycyny. Ostatecznie zdecydowałem się na ofertę firmy https://www.ksbiuro.pl/ i mogę powiedzieć że warto się z nimi skontaktować. Ich oprogramowanie świetnie się sprawdza. Firma ta oferuje też usługi IT i jest w tym bardzo dobra.
Łukasz ze Scanye

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: Łukasz ze Scanye »

Każda firma szuka oprogramowania, które wspomaga pracę zespołu. Obecnie technologia poszła tak do przodu, że można również skanować FV jakie klient przesyła w aplikacji Scanye. Bezkontaktowa obsługa firm jest niezwykle przydatna w czasach pandemii. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że możecie mieć wiele pytań dotyczących programu, dlatego jako zespół jesteśmy do waszej dyspozycji.
Szczęscia

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: Szczęscia »

Łukasz ze Scanye pisze: ↑07 paź 2020, 9:12 Każda firma szuka oprogramowania, które wspomaga pracę zespołu. Obecnie technologia poszła tak do przodu, że można również skanować FV jakie klient przesyła w aplikacji Scanye sprawdź cennik. Bezkontaktowa obsługa firm jest niezwykle przydatna w czasach pandemii. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że możecie mieć wiele pytań dotyczących programu, dlatego jako zespół jesteśmy do waszej dyspozycji.
zgadzam się
Baśka81

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: Baśka81 »

Jestem zdania, że w przypadku wdrażania tego typu oprogramowań warto korzystać z pomocy sofware housa oferującego usługi it, w ramach których dostosuje oprogramowanie do indywidualnych potrzeb Twojej firmy czy przedsiębiorstwa. Odpowiednie i przemyślane rozwiązania informatyczne najlepiej tworzyć od nowa, zamiast korzystać z gotowych oprogramowań.
Jędruś

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: Jędruś »

Takie oprogramowanie wcześniej lub później będzie normą w każdym centrum medycznym i gabinecie bo to znaczne ułatwienia i bezpieczeństwo danych. Elektroniczne zarządzanie dokumentacją to oszczędność miejsca bo nie trzeba przechowywać masy papierów i oszczędność czasu bo systemy wiele rzeczy wykonają za nas. Niektóre są w stanie nawet pomagać w leczeniu i rehabilitacji poprzez podpowiedzi.
czesław

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: czesław »

Wydaje mi się, że odpowiednia aplikacja dla lekarzy, pomagająca prowadzić pełnoprawną dokumentację medyczną jest do znalezienia na stronie firmowej od: rsqdoctor.com. Posiadają świetne oprogramowanie, które daje wiele opcji. W moim mniemaniu, każdy może zostać przeszkolony z wszelkich funkcjonalności tego oprogramowania w kilka chwil, bo to prosta sprawa.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 309
Rejestracja: 21 sie 2019, 9:06

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: kasiakowa06 »

mikksenia pisze: ↑23 sie 2019, 15:31 Kwestia jeszcze zaopatrywania się. W sklepie medycznym, szpitalu czy w klinice, zawsze potrzebny jest sprzęt, który będzie dostarczany zawsze na czas, zgodnie z zamówieniem. Może warto postawić na sprawdzony sklepmedycznybydgoszcz.pl/ sklepmedycznybydgoszcz.pl, który ma bardzo dobrze zaopatrzone zaplecze i niezwykle atrakcyjne ceny?

A dostawa jest darmowa? Od jakiej kwoty?
----------------------------------------------------------------------------------------
rehabilitacja - osteopatia - https://www.stillacademy.pl/filozofia/
Obrazek
MatyldaRKP

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: MatyldaRKP »

Patrycjo, takie systemy już istnieją od wielu lat, i to z powodzeniem. Co więcej, są także i całkowicie polskie. Mam tutaj na myśli przykładowo Aurero: https://aurero.com/. To aplikacja webowa, która służy do kompleksowej obsługi gabinetu, przychodni, kliniki, a nawet szpitala. Jest w stanie zastąpić nawet kilkanaście programów. W naszej przychodni korzystamy z tego oprogramowania. Chodzi szybciutko, jest bezawaryjne, logiczne. Szkolenie trwało 2 godzinki, a w rzeczywistości wiedziałam wszystko co mam robić w mniej niż 15 minut. Sprawdź sobie, zwłaszcza że można bezpłatnie je testować przez 14 dni.
KarolDin

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: KarolDin »

Zgadzam się, akurat w dobre oprogramowanie medyczne warto zainwestować bo ma one duże znaczenie dla wygody pracy i jednocześnie zachowania porządku w dokumentacji, czy umówionych wizytach. My praktycznie od razu otwierając placówkę medyczną zdecydowaliśmy się na wprowadzenie comarch medNote i uważam, że był to dobry kierunek. Dużo szybciej można uzupełniać dane, wystawiać recepty z bazą leków. Ma nawet system podpowiedzi który umożliwia w przypadku leków sprawdzenie nawet poziomów refundacji, zakresy wskazań oraz informacje o dostępności. Dla nas super, mam nadzieję że też znajdziecie optymalne rozwiązanie
Gosia2

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: Gosia2 »

Zarządzanie terminami wizyt pacjentów to zdecydowanie najgorsza czynność w mojej pracy. Pacjenci ciągle coś przekładają, chcą zmiany na inny termin, czy często dzwonią, aby przyśpieszyć wizytę. Postanowiłam coś z tym zrobić, gdyż sama zaczynałam się w tym gubić i nie raz zapisałam pacjenta na tą samą godzinę, co powodowało dużo stresujących sytuacji. Znalazłam informację na temat MedNote i postanowiłam wypróbować tej aplikacji… Na pewno zostanie ze mną na dłużej! Tego właśnie szukałam.
Marta

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: Marta »

Od kilku miesięcy korzystam z programu Optimed NTX i mam pozytywne odczucia w związku z korzystaniem z tego programu. Wspomaga i ułatwia pracę personelu przychodni. Pracownicy obsługują oprogramowanie z tabletów, dlatego mają bardzo łatwy i szybki dostęp do informacji na temat Pacjenta, który właśnie przyszedł na wizytę. Bezpośrednio z systemu mogę zlecić mu dodatkowe badanie, czy odczytać wyniki jego badań. Naprawdę jestem zadowolona. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie.
Gabriel J.

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: Gabriel J. »

Marta, mogę się Tobą zgodzić. Poszukiwałem programu do prywatnej lecznicy. Chciałem mieć szybki i łatwy dostęp do wyników badań oraz historii moich Pacjentów, m.in. jakie badania zleciłam oraz jakie leki przepisałem. Na co dzień mam dużo Pacjentów, więc potrzebowałem wspomóc się takim programem, który ułatwi mi pracę z Pacjentem. Często podczas wizyty nie zdążę wszystkiego zapisać lub moje notatki są dosyć chaotyczne. A dodatkowo zaskoczyła mnie funkcja szybkiego rozliczania się z NFZ. U mnie również sprawdził się ten program.
BartłomiejKol

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: BartłomiejKol »

Akurat u nas z zakresu aplikacji bardzo dobrze sprawdza się Klinika24 https://klinika24.pl/ w intuicyjny sposób umożliwia szybkie umawianie wizyt z interaktywnym kalendarzem online. Do tego rozliczenia płatności, czy wstawianie e-recept z bazą leków Pharmindex Jej głównym plusem jest zdecydowanie funkcjonalność i nieduży koszt pakietu gabinet komfort. Wszystko ma swoje miejsce, a wcześniej było wiele kłopotów m.in z nachodzącymi się wizytami przez moją nieopatrzność. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że uda się znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie ;)
Dawid

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: Dawid »

Optimed NTX się świetnie sprawdza w przychodniach. Usprawnia proces identyfikacji pacjentów poprzez skanowanie kodu z opaski informacyjnej oraz pozwala też na szybkie zlecanie badań, odczytywanie wyników i ordynowanie leków. Ogranicza też koszty związane z wydrukami papierowymi. Przydatne w pracy okazują się wbudowane katalogi ICD9, ICD10 i Pharmindex oraz konfigurowalne, dynamiczne szablony dokumentów.
Plus dla mnie jedna z najlepszych opcji jest dostęp z przeglądarki – mam kilka sprzętów i mogę się bez problemu szybko przelogować
Laura78

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: Laura78 »

Mogę polecić Klinika24, która jest jednym z najlepszych platform do zarządzania placówką. Jeśli ktoś rozmyśla nad usprawnieniem pracy w swoim gabinecie to szczerzę polecam. Od dłuższego czasu szukałam czegoś podobnego. W platformie jest wiele modułów, takie jak rejestracja, planowanie wizyt pacjentów oraz dostęp do dokumentacji pacjenta z możliwością jej udostępniania, które bardzo ułatwiają mi codzienną pracę. Często korzystam z możliwości wideokonsultacji oraz udostępniania dokumentacji.
Pola_Oblak

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: Pola_Oblak »

>> Mogę polecić Klinika24, która jest jednym z najlepszych platform do zarządzania placówką. Jeśli ktoś rozmyśla nad usprawnieniem pracy w swoim gabinecie to szczerzę polecam. Od dłuższego czasu szukałam czegoś podobnego. W platformie jest wiele modułów, takie jak rejestracja, planowanie wizyt pacjentów oraz dostęp do dokumentacji pacjenta z możliwością jej udostępniania, które bardzo ułatwiają mi codzienną pracę. Często korzystam z możliwości wideokonsultacji oraz udostępniania dokumentacji. <<

Jestem właśnie na etapie poszukiwania takiego oprogramowania. Dużo dobrych opinii słyszałam właśnie o tej platformie. Przede wszystkim duży plus, że posiada wszystkie funkcje, których poszukuję. Chyba wypróbuję ją w swoim gabinecie.
Krystyna D.

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: Krystyna D. »

>>>>> Jestem właśnie na etapie poszukiwania takiego oprogramowania. Dużo dobrych opinii słyszałam właśnie o tej platformie. Przede wszystkim duży plus, że posiada wszystkie funkcje, których poszukuję. Chyba wypróbuję ją w swoim gabinecie. <<<<<<

> Pracuję w recepcji, moim obowiązkiem jest rejestracja pacjentów. Używamy platformy Klinika24. Jest łatwa w użyciu i usprawnia moją pracę. Platformy używam głównie właśnie do planowania wizyt, przechowywania dokumentów i wyników. <
Werka

Re: oprogramowanie medyczne

Post autor: Werka »

>> Jestem właśnie na etapie poszukiwania takiego oprogramowania. Dużo dobrych opinii słyszałam właśnie o tej platformie. Przede wszystkim duży plus, że posiada wszystkie funkcje, których poszukuję. Chyba wypróbuję ją w swoim gabinecie. <<

> Pracuję w recepcji, moim obowiązkiem jest rejestracja pacjentów. Używamy platformy Klinika24. Jest łatwa w użyciu i usprawnia moją pracę. Platformy używam głównie właśnie do planowania wizyt, przechowywania dokumentów i wyników. <

Szukałam programu/platformy, która będzie kompleksowo zajmowała się gabinetem. Zakupiłam właśnie Klinikę24 i uważam, że jest to to czego szukałam :)
ODPOWIEDZ