Psychoterapia indywidualna czy grupowa?

Inne tematy, nienależące do żadnej z kategorii.
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2019, 15:21

Psychoterapia indywidualna czy grupowa?

Post autor: Janek »

Mam do Was pytanie. Byłem ostatnio na konsultacjach u psychologa i zalecił mi psychoterapię. Zastanawiam się czy lepszą opcja będzie psychoterapia indywidualna czy grupowa. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane? 
Awatar użytkownika
Florek
Posty: 20
Rejestracja: 18 lip 2019, 15:22

Re: Psychoterapia indywidualna czy grupowa?

Post autor: Florek »

Wydaje mi się, że o rodzaju terapii decyduje chyba psycholog, no a przynajmniej najlepiej się go doradzić. 
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2019, 15:21

Re: Psychoterapia indywidualna czy grupowa?

Post autor: Janek »

No właśnie chodzę do Poradni Salomon i pani psycholog powiedziała, że jeżeli nie jestem przekonany do terapii, to na razie mogę spróbować chodzić na terapię grupową. 
Awatar użytkownika
Dobrawa
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2019, 15:23

Re: Psychoterapia indywidualna czy grupowa?

Post autor: Dobrawa »

Hej, ja do http://www.poradniasalomon.pl/ chodziłam na grupę terapeutyczną dla DDD i bardzo mi to pomogło. Spróbuj pójść na kilka spotkań i sam ocenisz. 
Awatar użytkownika
Florek
Posty: 20
Rejestracja: 18 lip 2019, 15:22

Re: Psychoterapia indywidualna czy grupowa?

Post autor: Florek »

Tutaj możesz nawet poczytać więcej o terapii grupowej http://www.poradniasalomon.pl/uslugi/psychoterapeuta/terapia-grupowa
Awatar użytkownika
Makaronik
Posty: 296
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:29

Re: Psychoterapia indywidualna czy grupowa?

Post autor: Makaronik »

Warto wybrać ośrodek, który jest polecany przez inne osoby. Wiem, że dobrą renomą cieszy się prywatna klinika Medox w Nowym Modlinie . Ludzie tam pracujący mają ogromne doświadczenie dzięki czemu skutecznie pomagają innym
Awatar użytkownika
wiki22
Posty: 157
Rejestracja: 20 mar 2019, 12:02

Re: Psychoterapia indywidualna czy grupowa?

Post autor: wiki22 »

Moim zdaniem to specjalista powinien pomóc Ci dobrać odpowiednią formę terapii. Odezwij się do kliniki PsychoMedic w Łodzi. Tu masz ich numer 42 644 44 44 . Skonsultuj się z ich psychologami, a z pewnością pomogą. Prowadzą różne formy terapii i doradza, która w Twoim przypadku będzie najlepsza. To doświadczeni specjaliści więc bez obaw :)
Bożenka1

Re: Psychoterapia indywidualna czy grupowa?

Post autor: Bożenka1 »

Ja osobiście wolę terapię indywidualną. Nie potrafię się otworzyć przy obcych, a nawet nie potrafię z nikim mi obcym rozmawiać.. Dlatego obecnie chodzę na prywatne spotkania do gabinetu doktora Dariusza Rudasia w Krakowie. Próbuje on przejść razem ze mną tę walkę o zdrowie psychiczne, pokochanie siebie, jak i pozbycie się wszelkich lęków.
ODPOWIEDZ