toksyczna matka

Inne tematy, nienależące do żadnej z kategorii.
kaniś

toksyczna matka

Post autor: kaniś »

Zmagam się w życiu z relacją z toksyczna matką. Ona ma naprawdę zły wpływ na mnie, ciągle podcina mi skrzydła, cały czas krytykuje, według niej do niczego się nie nadaję, niczego nie osiągnę. Mieszkamy daleko od siebie a ona wciąż wpływa na moje życie. Psychiatra czy psycholog - kto bardziej pomoże mi się od tej relacji uwolnić?
Bożena

Re: toksyczna matka

Post autor: Bożena »

Najgorsze jest to, że dorastanie z toksyczną matką może przekładać się na całe dorosłe życie. Właśnie dlatego jeśli jesteście dziećmi, które niestety doświadczyły takich scen w młodości, to chyba jednak warto byłoby się wybrać na dobrą terapię. Wiem, że
Klinika PsychoMedic.Online świadczy konsultacje zdalne, co dzisiaj jest szczególnie korzystne. Dowiedzcie się na ich temat więcej i sami zdecydujcie, jak bardzo może być to dla Was korzystne.
Przemciu

Re: toksyczna matka

Post autor: Przemciu »

Myślę, że praca z psychologiem lub psychoterapeutą przyniosłaby najlepsze efekty. Trudna relacja i brak umiejętności radzenia sobie z nią to nie choroba a problem- ludzki, często spotykany a jednak bardzo destrukcyjnie działający na całokształt naszego życia. Moja przyjaciółka miała podobną sytuację tyle tylko że chodziło o partnera. Fachową pomoc otrzymała od psychologa w poradni Harmonia LUX MED. Na terapię uczęszczała przez okres paru miesięcy. Wyobraź sobie, że pół roku psychoterapii zrekompensowało jej straconych kilka lat. Nabrała pewności siebie, wewnętrznie odcięła wszelkie traumy, cudze opinie przestały ją rujnować.
Awatar użytkownika
opuncja
Posty: 64
Rejestracja: 10 sty 2019, 11:51

Re: toksyczna matka

Post autor: opuncja »

Jeśli szukasz sprawdzonego psychologa to sądzę, że najlepszym wyborem będzie Poradnia psychologiczna, psychiatryczna Wrocław Empatio: https://psycholog-ms.pl/ . Słyszałam o tej placówce same dobre opinie. Myślę, że warto się rozejrzeć w ich ofercie.
Awatar użytkownika
Gabar
Posty: 145
Rejestracja: 26 cze 2019, 13:20

Re: toksyczna matka

Post autor: Gabar »

Idź do psychiatry i psychologa, a jeżeli mieszkacie daleko to powinno być łatwiej. Można też powiedzieć wprost matce, by przestała się wpie... w twoje życie, albo nawet zablokować jej numer.
ODPOWIEDZ