Ślub po ślubie

Awatar użytkownika
Dobrochna88
Posty: 26
Rejestracja: 02 lip 2019, 18:25

Ślub po ślubie

Post autor: Dobrochna88 »

Moje pierwsze małżeństwo było kompletnym niewypałem, uzyskaliśmy rozwód cywilny (sprawnie i bez przeszkód) w niespełna rok po ślubie :-p Minęło kilka lat od tamtego momentu no i w końcu poznałam tego jedynego. Rozmawialiśmy już o ślubie, choć pierścionka jeszcze nie mam :p bardzo bym chciała wziąć ślub kościelny ponownie. Możecie mi podpowiedzieć jak to zrobić? Jak to zrobiła taka Marta Kaczyńska?
Awatar użytkownika
Hestia
Posty: 14
Rejestracja: 04 maja 2019, 15:01

Re: Ślub po ślubie

Post autor: Hestia »

Normalnie. Istnieje coś takiego jak rozwód kościelny, tylko to jest odrębny rozwód niż rozwód cywilny. To stwierdzenie nieważności małżeństwa. Po takim rozwodzie możesz normalnie wziąć drugi ślub kościelny.
Awatar użytkownika
Dobrochna88
Posty: 26
Rejestracja: 02 lip 2019, 18:25

Re: Ślub po ślubie

Post autor: Dobrochna88 »

a jak uzyskać rozwód kościelny?
Awatar użytkownika
dargosława_83
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2019, 5:50

Re: Ślub po ślubie

Post autor: dargosława_83 »

to dość skomplikowany proces, ogólnie to proces pisemny, więc musisz przygotować pisma i dowody. Najlepiej skontaktuj się z adwokatem kościelnym, skonsultuj swój przypadek, dowiedz się, jakie masz szanse ;-)
Awatar użytkownika
nata
Posty: 98
Rejestracja: 26 maja 2019, 23:27

Re: Ślub po ślubie

Post autor: nata »

Nie wiem czy się orientujecie, ale jeśli chcecie wziąć ślub z obcokrajowcem, to trzeba się przygotować na to, że mogą pojawić się różne problemy. Właśnie dlatego należy dobrze się przygotować. Tutaj https://tlumaczenia.lodz.pl/slub-z-cudzoziemcem/ jest namiar na stronę, gdzie jest wszystko dokładnie wyjaśnione. Myślę, że takie informacje się przydadzą.
WGrufatnowśki

Re: Ślub po ślubie

Post autor: WGrufatnowśki »

A jakie macie pamiątki po takim ślubie? Moim zdaniem najlepszym sposobem na to są oczywiście zdjęcia. Z racji tego dobrze będzie sobie wynająć osobę, która się tym zajmie. Ja sam mam na oku fotografa ślubnego Malbork https://rafalkowalski.pl/fotograf-slubny-malbork/. Na pewno dobrze się sprawdzi :)
Awatar użytkownika
mikksenia
Posty: 459
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:48

Re: Ślub po ślubie

Post autor: mikksenia »

Ważnym elementem ślubu jest strój. Zarówno Pani Młoda jak i Pan Młody mają w pewien sposób wybór i możliwości niemal nieograniczone. To co ma największe znaczenie to dopasowanie do siebie konkretnych produktów. Możliwe, że nowoczesne garnitury Bielsko Biała z nutą klasycznych rozwiązań, będą świetnym połączeniem, które zdecydowanie spełni Twoje oczekiwania.
ODPOWIEDZ