Moczenie nocne - jak leczyć?

Wątek z rekomendacjami lekarzy, specjalistów, poradni.
Awatar użytkownika
Natalie
Posty: 18
Rejestracja: 13 sie 2020, 10:37

Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: Natalie »

Jak można leczyć moczenie nocne u dzieci? W ogóle leczyć? Czy przeczekać aż minie?
Awatar użytkownika
monster
Posty: 73
Rejestracja: 23 mar 2020, 23:45

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: monster »

A jak długo to już trwa? I o dziecku w jakim wieku mowa? Ja nie czekałabym, aż minie, bo to nie jest komfortowa sytuacja ani dla Ciebie, ani dla dziecka.
Awatar użytkownika
eliqa
Posty: 33
Rejestracja: 15 gru 2019, 22:47

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: eliqa »

Zajrzyj na https://suchyporanek.pl/ to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat problemu moczenia się,byłaś już z dzieckiem u lekarza?
Awatar użytkownika
enoi
Posty: 27
Rejestracja: 12 cze 2020, 21:58

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: enoi »

No właśnie, a powiedzcie, do jakiego lekarza pójść? Pediatry, czy najlepiej od razu szukać specjalisty?

napęd drzwiowy dds 54 500
Awatar użytkownika
Natalie
Posty: 18
Rejestracja: 13 sie 2020, 10:37

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: Natalie »

monster pisze: ↑20 sie 2020, 18:41 A jak długo to już trwa? I o dziecku w jakim wieku mowa? Ja nie czekałabym, aż minie, bo to nie jest komfortowa sytuacja ani dla Ciebie, ani dla dziecka.
Syn ma 5 lat, moczy się od zawsze, czasami zdarzy się jakaś sucha nocka, ale to raczej przypadek.
Enoi, ja już byłam u pediatry, zleciła badania krwi i moczu, żeby wykluczyć infekcję, ale pewnie skończy się mimo wszystko wizytą u nefrologa.
Eliqa, dzięki, zerknę na stronę. czy materiały do pobrania są tam darmowe? Bo widzę, że sporo tego jest.

jak naprawić sprężarkę klimatyzacji
Awatar użytkownika
eliqa
Posty: 33
Rejestracja: 15 gru 2019, 22:47

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: eliqa »

tak, jak najbardziej darmowe, widziałam, że nawet audiobook teraz dodali do pobrania, czyta Wiktor Zborowski, dziecku się bardzo spodobał
Katja

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: Katja »

A powiedzcie, czy macie jakieś doświadczenia z alarmem wybudzeniowym? Sprawdza się ta metoda?
Awatar użytkownika
Natalie
Posty: 18
Rejestracja: 13 sie 2020, 10:37

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: Natalie »

eliqa pisze: ↑17 wrz 2020, 21:16 tak, jak najbardziej darmowe, widziałam, że nawet audiobook teraz dodali do pobrania, czyta Wiktor Zborowski, dziecku się bardzo spodobał
Pobrałam, super się słucha, idealna bajka do snu :)

Z alarmem jeszcze doświadczenia nie mam, ale czytałam na suchym poranku i chyba w niego zainwestuję, opinie są raczej dobre.
Mańka

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: Mańka »

Co to jest ten alarm wybudzeniowy? Trochę przeraża mnie ta nazwa, możecie coś więcej napisać o tym?
Berińka

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: Berińka »

Zupełnie nie ma się czego bać. To takie małe urządzenie, które pomaga dziecku kontrolować potrzebę oddawania moczu. Jedna część znajduje się w bieliźnie i przy kontakcie z wilgocią sygnalizuje, żeby dziecko dokończyło potrzebę w toalecie.
Mańka

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: Mańka »

A czy to powoduje jakiś dyskomfort? Jak dzieci na to reagują, dają sobie założyć coś takiego bez problemu?
Awatar użytkownika
Natalie
Posty: 18
Rejestracja: 13 sie 2020, 10:37

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: Natalie »

No to już zależy od dziecka. Nie da się powiedzieć jak konkretne dziecko zareaguje, bo dzieci są rózne. Ale nie powoduje to na pewno żadnego fizycznego dyskomfortu, jesli to masz na myśli.
Mańka

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: Mańka »

A jak długo trwa wychodzenie z problemu za pomocą alarmu wybudzeniowego? Zdaję sobie sprawę, że to pewnie kwestia indywidualna, ale tak mniej więcej, żeby wiedzieć, czego się spodziewać i jakie mieć oczekiwania. Jest normalnie dostępny w aptece?
Berińka

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: Berińka »

u nas to zajęło dłuższą chwilę zanim dziecko załapało, można myślę się nastawiać na kilka tygodni a nawet miesięcy, jeszcze zawsze zostaje farmakoterapia
Mańka

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: Mańka »

Dzięki, a jak Twoje dziecko zareagowało na to pierwszy raz? Buntowało się? Boję się, że moje może nie dać sobie tego założyć.
Berińka

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: Berińka »

i jak spróbowaliście? Nie buntowało się, jakoś udało się szybko przekonać. Teraz sobie słuchamy audiobooków z suchego poranka
Mańka

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: Mańka »

Berińka, sama byłam zaskoczona, że tak łagodnie moje dziecko przyjęło ten alarm. Faktycznie nie powoduje dyskomfortu, tzn. dziecko nie skarży się. Mamy już kilka nocy suchych za sobą i liczę, że będzie tego więcej, póki co, będziemy konsekwentnie stosować.
Aśnie

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: Aśnie »

Ja też chętnie dopytam o ten alarm bo szczerze mówiąc zastanawiam się nad kupnem takiego urządzenia. Na co zwrócić uwagę, bo widzę, że w sklepach są różne modele?
głosska

Re: Moczenie nocne - jak leczyć?

Post autor: głosska »

Aśnie pisze: ↑30 sty 2021, 10:37 Ja też chętnie dopytam o ten alarm bo szczerze mówiąc zastanawiam się nad kupnem takiego urządzenia. Na co zwrócić uwagę, bo widzę, że w sklepach są różne modele?
ja mam taki gdzie głośniczek, który jest umieszczony jako opaska, dziecku zakładam na ramię, oprócz dźwięków, ma wibracje i też sygnały świetlne, opaska nie przeszkadza w spaniu, a jak sonda wykryje wilgoć szybko powiadamia dziecko o tym fakcie
ODPOWIEDZ