System hydroizolacji - taras i balkon

Wszystko o twoim hobby i rozrywkach czasu wolnego. Koncerty, sport, podróże.
Awatar użytkownika
Tomik00
Posty: 233
Rejestracja: 21 wrz 2019, 15:33

System hydroizolacji - taras i balkon

Post autor: Tomik00 »

Cześć!
Na jaki system hydroizolacji warto postawić, jeśli chodzi o taras i balkon. Macie może dla mnie jakieś konkretne podpowiedzi, byłbym wdzięczny za każdą z podpowiedzi!
Awatar użytkownika
ArkadiuszK0
Posty: 67
Rejestracja: 15 paź 2019, 12:13

Re: System hydroizolacji - taras i balkon

Post autor: ArkadiuszK0 »

Akurat jeżeli chodzi o wybór dobrej hydroizolacji na taras i balkon to śmiało mogę polecić Wam, abyście zwrócili uwagę na producenta WaterBlock w przypadku którego można liczyć na wysoką jakość obsługi w razie dodatkowych pytań, jednocześnie zapewniają terminowe dostawy i najwyższej jakości rozwiązania systemowe o wysokiej trwałości.
Awatar użytkownika
Ezzi
Posty: 118
Rejestracja: 07 paź 2019, 12:55

Re: System hydroizolacji - taras i balkon

Post autor: Ezzi »

Zgadza się, ja też radziłbym Ci jednak wziąć pod uwagę materiały hydroizolacyjne od WaterBlock. Natomiast w zależności od typu tarasu to:
Jeśli jest to klasyczny taras betonowy pod którym nie znajduje się pomieszczenie ogrzewane to wystarczy WB Duo Flex
Natomiast jeśli jest tam na przykład pokój, kotłownia itd. to wtedy warto wybrać pełny system hydroizolacyjny, który składa się z WB Duo Flex, WB Memrane oraz WB Tape Pro.
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej pracy!
Awatar użytkownika
Tomik00
Posty: 233
Rejestracja: 21 wrz 2019, 15:33

Re: System hydroizolacji - taras i balkon

Post autor: Tomik00 »

Dzięki wielkie Panowie za podpowiedzi! W takim razie na pewno z chęcią zerknę i mam nadzieje, że pójdzie to w dobrym kierunku. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ArkadiuszK0
Posty: 67
Rejestracja: 15 paź 2019, 12:13

Re: System hydroizolacji - taras i balkon

Post autor: ArkadiuszK0 »

Nie ma za co, po to tutaj jesteśmy. W takim razie czekamy na dokładne informacje jak to wyszło u Ciebie i przede wszystkim czy efekty są zadowalające.
Awatar użytkownika
MalaMonka
Posty: 52
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:40

Re: System hydroizolacji - taras i balkon

Post autor: MalaMonka »

Ja to nie jestem chyba zadowolona z tego, że zdecydowaliśmy się na balkon, no ale już mamy to to trzeba go jakoś zrobić. Wiadomo, że jest to dodatkowy koszt i to całkiem spory. Teraz szukam balustrad balkonowych, chyba zdecydujemy się na metalowe, ale też takie szklane, nowoczesne, bardzo mi się podobają. W firmie https://plotex.net.pl/balustrady/ znalazłam już kilka ciekawych propozycji, a u tego producenta można liczyć na bardzo dobre ceny, także i na ogrodzenia metalowe, kute wraz z montażem.
Awatar użytkownika
Ontymas
Posty: 101
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:55

Re: System hydroizolacji - taras i balkon

Post autor: Ontymas »

Nawet mały balkon to już super sprawa przy mieszkaniach w bloku, ja bardzo lubię przebywać na moim, szczególnie czytać książkę w hamaku. Na stronie https://goliathome.pl/ogrod-i-balkon znalazłam fajny hamak jednoosobowy, mają tu także i inne dodatki na balkon, do ogrodu - ciekawe elementy dekoracyjne.
Awatar użytkownika
lanstron
Posty: 210
Rejestracja: 12 maja 2020, 21:14

Re: System hydroizolacji - taras i balkon

Post autor: lanstron »

Taki system, to naprawdę super sprawa, odkąd go mamy to naprawdę jest wygoda. W ostatnim czasie także urządzaliśmy na nowo ogród i kupiliśmy mega fajne meble ogrodowe w sklepie Corciano. Myślę, że jak i wy na niego traficie, to będziecie zadowoleni z jakości tych mebli.
Dułal

Re: System hydroizolacji - taras i balkon

Post autor: Dułal »

A jakie rośliny stroją wasze balkony i tarasy? Ja każdego roku miałam w donicach pelargonie, ale w tym roku potrzebowałam zmiany i postawiłam na fuksję. Jest to bardzo ładna roślina, która będzie pięknie rosła, jeśli zastosujemy się do kilku prostych zasad opisanych w tym artykule https://www.target.com.pl/porady-i-insp ... ia-fuksje/.
CieślikF

Re: System hydroizolacji - taras i balkon

Post autor: CieślikF »

Taras i ogród to miejsce, w którym bardzo lubimy wypoczywać, jednak dość często trzeba w nim także popracować, by był on w stanie takim jaki sobie wymarzyliśmy. Taras to miejsce, gdzie dość często mamy problemy z przemakaniem i trzeba się przed takimi niepożądanymi zjawiskami zabezpieczyć. O tym by taras był nieprzemakalny trzeba pomyśleć już wcześniej - na etapie jego budowy. Dla niewtajemniczonych, czy wiecie co to takiego - folia w płynie ? - https://www.mgprojekt.com.pl/blog/folia-plynie/ .Poczytajcie sobie na blogu budowlanym. To nowoczesny materiał ,który ma wiele ciekawych zastosowań i wypiera w nich materiały tradycyjnie stosowane dotychczas – jak choćby papę.
woliś

Re: System hydroizolacji - taras i balkon

Post autor: woliś »

Warto również zainwestować w osłonę balkonową, która jest nie tylko praktyczna, ale również niezwykle funkcjonalna. Właśnie dlatego tutaj https://tutumi.pl/mata-pvc-mix-dwustron ... -grey.html się rozejrzeć. Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych propozycji w tym zakresie.
ODPOWIEDZ