Kominek na działkę.

Inne tematy, nienależące do żadnej z kategorii.
Awatar użytkownika
lanstron
Posty: 210
Rejestracja: 12 maja 2020, 21:14

Kominek na działkę.

Post autor: lanstron »

Jesteśmy na finiszu z wykończeniem domku na działce. Pozostała kwestia kominka, niestety nie wyrobimy się z nim na ten sezon. Plusem jest to, że nie muszę kupować na łapu capu. Jeżeli jednak wszystko tak drożeje to może warto zainwestować teraz. Boję się sytuacji, że zmienię zdanie jak już kupię, bo wybór jest ogromny, a ja nawet nie zdecydowałem na jakie ma być paliwo. Jak myślicie warto się śpieszyć czy panikuję?
dobryklimat

Re: Kominek na działkę.

Post autor: dobryklimat »

Cześć, ja dotychczas korzystałam z kominka na drewno. Tym razem w nowej inwestycji pod uwagę biorę też biopaliwo lub gaz z czystego lenistwa. Kominek na drewno jest wspaniały, ale to sprzątanie... Czy ktoś korzysta z kominka gazowego lub na biopaliwo i wypowie się? Ja szukam tylko polskich producentów
krzysiuwisniewski57

Re: Kominek na działkę.

Post autor: krzysiuwisniewski57 »

Główne pytanie to jaką ten kominek ma pełnić role? Deko? Źródła ciepła?
jeżeli nie lubisz się brudzić kominek gazowy to najlepsze rozwiązanie i pełna kontrola dogaszania i rozpalania.
Jeżeli chcesz zbierać drewno, czyścić palenisko, wyrzucać popiół to najbardziej klimatyczny będzie oczywiście na drewno.
Awatar użytkownika
lanstron
Posty: 210
Rejestracja: 12 maja 2020, 21:14

Re: Kominek na działkę.

Post autor: lanstron »

Na razie widzieliśmy jakieś chińskie marki i jeden piękny kominek, polskiej firmy Defro. Z chęcią zobaczę więcej na żywo bo wrażenie robi niesamowite. Zdecydowaliśmy się na kominek gazowy. Zastanawiam się tylko jaki duży u nas się zmieści, dlatego musimy pomierzyć ile mamy miejsca i wtedy wybierzemy.
anetaz86

Re: Kominek na działkę.

Post autor: anetaz86 »

Defro faktycznie są piękne :) a czym wyróżniają się na tle konkurencji? zastanawiam się nad kominkiem gazowym, ale tyle ich jest , że potrzebuję pomocy :shock: chciałabym, żeby to było główne źródło ciepła. mamy doprowadzony gaz, także nie powinno być problemu
krzysiuwisniewski57

Re: Kominek na działkę.

Post autor: krzysiuwisniewski57 »

Na tle konkurencji wyróżnia się przede wszystkim serwisem który jest zawsze pomocny zarówno w trakcie gwarancji jak i po jej zakończeniu. U znajomego np. po pierwszym zalaniu piwnicy dwóch serwisantów po gwarancji przyjechało z Kielc do Krakowa za 300zł do spawania pieca po gwarancji. Brat był przygotowany na przynajmniej 1000zł, ale jakoś tam chyba wstępnie się dogadali na 300zł! Było to co prawda 5 lat temu, ale dla obydwu nas był to szok, bo nigdy od 89tego roku się z czymś takim nie spotkaliśmy. W ten sposób Defro dba o swoją markę, nawet serwisem pogwarancyjnym i usługą za grosze. Ale wiadomo że jedna jaskółka wiosny nie czyni. To był jednostkowy przypadek. Natomiast to, jak w jakiejś tam błahej sprawie do nich dzwoniłem, podali mi nr do handlowca z mojego rejonu i też fachowo zostałem potraktowany, także to wszystko bardzo działa na plus.
RenataL

Re: Kominek na działkę.

Post autor: RenataL »

krzysiuwisniewski57 pisze: ↑03 lis 2021, 15:10 Na tle konkurencji wyróżnia się przede wszystkim serwisem który jest zawsze pomocny zarówno w trakcie gwarancji jak i po jej zakończeniu. U znajomego np. po pierwszym zalaniu piwnicy dwóch serwisantów po gwarancji przyjechało z Kielc do Krakowa za 300zł do spawania pieca po gwarancji. Brat był przygotowany na przynajmniej 1000zł, ale jakoś tam chyba wstępnie się dogadali na 300zł! Było to co prawda 5 lat temu, ale dla obydwu nas był to szok, bo nigdy od 89tego roku się z czymś takim nie spotkaliśmy. W ten sposób Defro dba o swoją markę, nawet serwisem pogwarancyjnym i usługą za grosze. Ale wiadomo że jedna jaskółka wiosny nie czyni. To był jednostkowy przypadek. Natomiast to, jak w jakiejś tam błahej sprawie do nich dzwoniłem, podali mi nr do handlowca z mojego rejonu i też fachowo zostałem potraktowany, także to wszystko bardzo działa na plus.
A orientujesz się jakie warunki gwarancji mają: na ile lat - jakie z tym koszta się wiążą ?
krzysiuwisniewski57

Re: Kominek na działkę.

Post autor: krzysiuwisniewski57 »

Jeżeli dobrze pamiętam Defro ma 5 lat gwarancji na sprzęt w tym 2 lata na ceramikę i nie wiążą się z tym żadne dodatkowe koszta.
Tak jak pisałem wcześniej po okresie gwarancyjnym tez opiekują sie klientem nie naliczając przy tym jakiś koszmarnych kosztów
Myślę że najwięcej informacji znajdziesz u źródła. Zadzwoń do nich na infolinie i na pewno bardzo szczegółowo i chętnie odpowiedzą na wszystkie zadane pytania. :D
Osobiście myślę że nie ma co się zastanawiać :)
Awatar użytkownika
lanstron
Posty: 210
Rejestracja: 12 maja 2020, 21:14

Re: Kominek na działkę.

Post autor: lanstron »

krzysiuwisniewski57 pisze: ↑08 lis 2021, 15:04 Jeżeli dobrze pamiętam Defro ma 5 lat gwarancji na sprzęt w tym 2 lata na ceramikę i nie wiążą się z tym żadne dodatkowe koszta.
Tak jak pisałem wcześniej po okresie gwarancyjnym tez opiekują sie klientem nie naliczając przy tym jakiś koszmarnych kosztów
Myślę że najwięcej informacji znajdziesz u źródła. Zadzwoń do nich na infolinie i na pewno bardzo szczegółowo i chętnie odpowiedzą na wszystkie zadane pytania. :D
Osobiście myślę że nie ma co się zastanawiać :)
Myślę o kominku od Defro. Wyglądają pięknie, ciekawe jak się sprawują.
RenataL

Re: Kominek na działkę.

Post autor: RenataL »

krzysiuwisniewski57 pisze: ↑08 lis 2021, 15:04 Jeżeli dobrze pamiętam Defro ma 5 lat gwarancji na sprzęt w tym 2 lata na ceramikę i nie wiążą się z tym żadne dodatkowe koszta.
Tak jak pisałem wcześniej po okresie gwarancyjnym tez opiekują sie klientem nie naliczając przy tym jakiś koszmarnych kosztów
Myślę że najwięcej informacji znajdziesz u źródła. Zadzwoń do nich na infolinie i na pewno bardzo szczegółowo i chętnie odpowiedzą na wszystkie zadane pytania. :D
Osobiście myślę że nie ma co się zastanawiać :)
5 lat to całkiem sporo, i to kolejne argument po stronie "na tak" za Defro. Pozostaje mi tylko pogadać z nimi i podjąć decyzję czy gazowy czy jednak tradycyjny bo nadal się z tym miotam haha
ODPOWIEDZ