Ośrodek terapii uzależnień

Inne tematy, nienależące do żadnej z kategorii.
Awatar użytkownika
lulika
Posty: 65
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:31

Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: lulika »

Jak wiadomo alkoholizm Mazowsze niewinne początki. Zacząć się może zupełnie niepozornie. Przecież każdy lubi sobie wypić na imprezie integracyjnej czy wspólne wyjście do pubu po godzinach. niektórzy kontrolują spożywanie trunków niektórzy niestety wpadają w ten nałóg. Jeśli mamy takie problemy nie wiemy gdzie udać się po pomoc to warto zapisać się do ośrodka Terapii Uzależnień Nefo
Awatar użytkownika
wiki22
Posty: 157
Rejestracja: 20 mar 2019, 12:02

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: wiki22 »

Początki mogą być niewinne. Ale alkoholizm ma to do siebie, że rozwija się szybko i często ukradkiem. Na szczęście osoby z problemem alkoholowym nie są pozostawiane same sobie. Zawsze mogą skorzystać z leczenie w ośrodku terapii uzależnień, co moim zdaniem, jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Wiem, że np. tu https://klinikakuznia.pl/ można skorzystać z takiej terapii pod okiem specjalistów. I jeśli jest taka potrzeba, nie ma co zwlekać.
Awatar użytkownika
Makaronik
Posty: 296
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:29

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Makaronik »

a czy wiedzieliście, że alkoholizm to nie tylko problem osoby uzależnionej, ale także jej bliskich? Jest to bardzo ważne, aby terapii poddała się cała rodzina, nie tylko alkoholik. Znalazłam namiary na dobrą prywatną klinikę Medox https://medox.org.pl/ - położona jest w Nowym Modlinie i mają spore doświadczenie w tych sprawach wiec na pewno pomoga.
Awatar użytkownika
sonka8918
Posty: 41
Rejestracja: 27 gru 2019, 22:12

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: sonka8918 »

Zastanawiacie się pomiędzy prywatnym, a bezpłatnym ośrodkiem leczenia uzależnień? Jeśli tak, to ja polecam Wam stronę https://portaldlazdrowia.pl/dlaczego-wa ... arkomanii/ na której znajdziecie sobie informacje, dlaczego warto wybierać prywatne ośrodki. Myślę, że może mieć to naprawdę lepsze efekty.
Awatar użytkownika
WiolkaKa
Posty: 31
Rejestracja: 09 kwie 2019, 12:15

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: WiolkaKa »

Zgadzam się, alkoholizm może zacząć się niewinnie: jedna impreza, później kolejne i problem gotowy. Przez lata można nie zdawać sobie sprawy, że jest się uzależnionym. Jednak później może być już za późno, dlatego już wcześniej warto zapisać się na terapię. Wiem, że wielu alkoholików później znów sięga po alkohol, dlatego warto też rozważyć coś takiego jak wszywka alkoholowa. Słyszałam, że jest bardzo skuteczna.
Awatar użytkownika
Tadek99
Posty: 803
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:00

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Tadek99 »

Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy wybrać ośrodek terapii uzależnień, to na pewno byście poczytali trochę o tym jak wygląda leczenie alkoholizmu https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/le ... koholizmu/. Dowiecie się z tego artykułu po czym poznać że jest się osobą uzależnioną od alkoholu.
Awatar użytkownika
reccon
Posty: 156
Rejestracja: 11 mar 2019, 12:02

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: reccon »

Skoro jesteśmy przy temacie uzależnień to każdemu radzę zapoznać się artykułem http://www.czasnaterapie.pl/alkohol-niebezpieczny-wrog/ , gdzie jest bardzo pouczający tekst odnośnie tego jak bardzo niebezpieczny jest alkohol. Dwa razy należy się zastanowić zanim po niego się sięgnie
Awatar użytkownika
monster
Posty: 73
Rejestracja: 23 mar 2020, 23:45

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: monster »

Jeśli szukacie dobrego ośrodka uzależnień w okolicach Krakowa, to z czystym sumieniem polecam specjalistów z Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl To bardzo ważne, żeby zdecydować się na pomoc specjalisty.
Awatar użytkownika
margolcia
Posty: 63
Rejestracja: 18 maja 2019, 12:09

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: margolcia »

Hejka. Co do uzależnienia to jest ich coraz więcej, a może coraz więcej ludzi przyznaje się obecnie do jakiegoś uzależnienia. W końcu przyznanie się to jest połowa sukcesu a drugą połową jest udanie się do dobrego ośrodka leczenia uzależnień. Zastanawiam się jak można pomóc osobie uzależnionej od leków. Bo to nie jest takie proste. Wtedy dowiedziałam się, że bardzo dobrym ośrodkiem jest ten Detoks Fenix który to właśnie specjalizuje się w detoksie organizmu, co jak wiemy w przypadku lekomani ma bardzo duże znaczenie
juć

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: juć »

Osoby uzależnione od alkoholu często nie chcę korzystać z pomocy lekarzy czy terapeutów w celu opanowania swojego uzależnienia szukają na własną rękę sposobów aby samemu wyjść z uzależnienia ale nie zawsze im się to udaje dlatego też warto by osoby uzależnione zdecydowały się na leczenie w ośrodku Terapii Uzależnień Nefo. ale bardzo ważne jest też by rodzina i znajomi wspierali osoba uzależniona
żwirek

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: żwirek »

Jeśli chodzi o alkomaty to moim zdaniem warto zajrzeć tutaj https://alko-maty.pl/19-alkohit W ofercie tej firmy znajdziesz małe, podręczne alkomaty w bardzo dobrych cenach. Widziałam, ze dostępne są również blokady alkoholowe.
Awatar użytkownika
remiik
Posty: 73
Rejestracja: 20 wrz 2020, 21:17

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: remiik »

U mnie bardzo dobrze się sprawdził Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień „Szansa na wolność” http://szansanawolnosc.pl/ na Śląsku Cieszyńskim w miejscowości Dzięgielów. To bardzo dobry ośrodek, z nimi naprawdę dostajecie ogromną szansę, aby wygrać z nałogiem. Ja nie piję już od ponad roku.
Awatar użytkownika
domin
Posty: 170
Rejestracja: 19 mar 2019, 13:49

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: domin »

Rozwiązaniem, które warto również wziąć pod uwagę jest domowy detoks alkoholowy pod okiem specjalistów. Na stronie https://www.medycznydetox.pl/ dowiecie się znacznie więcej na ten temat. Warto się tym zainteresować.
Awatar użytkownika
fasadka
Posty: 166
Rejestracja: 29 kwie 2019, 14:47

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: fasadka »

wiki22 pisze: ↑21 paź 2019, 10:27 Początki mogą być niewinne. Ale alkoholizm ma to do siebie, że rozwija się szybko i często ukradkiem.
Niestety tak to wygląda, dlatego dobrze jest sobie uświadomić o problemie jak najszybciej i tutaj ogromną rolę odgrywa rodzina, która powinna osobę chorą wspierać. Konieczny będzie na samym początku detoks alkoholowy Jaworzno , aby pozbyć się z organizmu alkoholu co jest rzeczą niezbędną w drodze do trzeźwości
Śnieżka

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Śnieżka »

Niestety alkoholizm to straszna choroba. A największą jej tragedią jest fakt, że dotyka nie tylko chorego, ale także jego bliskich. Bardzo często dzieci borykają się z tym problemem przez długie lata. Warto więc szukać profesjonalnej pomocy https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/syndrom-ddd/
bąk

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: bąk »

To prawda, alkohol obecny jest tak naprawdę na większości przyjęć, wypadów ze znajomymi, czy rodzinnych spotkań. Nie dziwne więc, że coraz więcej lubi ma problemy z nadmiernym spożywaniem napojów wyskokowych. Terapia jak najbardziej jest jedną z możliwych opcji leczenia uzależnienia, jednak warto pamiętać, że to nie jedyne rozwiązanie. Często pacjentom, przed rozpoczęciem terapii zaleca się odtrucie alkoholowe w Szczecinie, aby pozbyć się z organizmu toksyn. Dzięki kroplówce z odpowiednimi składnikami, poprawia się stan fizyczny alkoholika.
Żaba

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Żaba »

Bardzo dobrym rozwiązaniem w rozpoczęciu leczenia według mnie jest detoks w domu pacjenta. Czytałam, że takie coś oferuje Forest i moim zdaniem jest to rewelacyjny sposób rozpoczęcia terapii. Po detoksie, pacjent czuje się o wiele lepiej a to co najważniejsze to fakt, że jest u siebie w domu w miejscu którym czuje się bezpiecznie i inaczej postrzega całe leczenie.
krół

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: krół »

Także zastanawiam się nad pobytem w takim ośrodku leczenia uzależnień. Bo jednak bardzo często bywa tak, że nie damy sami sobie rady z wyjściem z danego nałogu. Bo jednak nałóg jest jak choroba bez pomocy specjalistów nie obejdzie się. Więc pobyt w ośrodku Mental Relax to bardzo dobry wybór. W ośrodku tym każdy uzależniony znajdzie dla siebie miejsce i wsparcie terapeutów.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 309
Rejestracja: 21 sie 2019, 9:06

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: kasiakowa06 »

Makaronik pisze: ↑24 paź 2019, 17:42 a czy wiedzieliście, że alkoholizm to nie tylko problem osoby uzależnionej, ale także jej bliskich? Jest to bardzo ważne, aby terapii poddała się cała rodzina, nie tylko alkoholik. Znalazłam namiary na dobrą prywatną klinikę Medox medox.org.pl - położona jest w Nowym Modlinie i mają spore doświadczenie w tych sprawach wiec na pewno pomoga.
Zdecydowanie to problem wszystkich. Mi pomogła wszywka od https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/
Obrazek
Aguś

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Aguś »

W kwestii alkoholizmu ja jestem zwolenniczką terapii awersyjnej. Na polskim rynku rodzajem tej terapii jest zaszycie alkoholowe. Ogólnie zabieg polega na wszyciu pod skórę leku Esperal, dzięki któremu później nie sięga się po alkohol. Jeżeli uzależniony ma już taką potrzebę, to później odczuwa baaaaaardzo nieprzyjemne tego skutki. Wymioty, nudności, boleści, kołatanie serca gwarantowane!!! Poczytajcie sobie więcej na ten temat na stronie internetowej https://esperalgdansk.com.pl/
majkaa

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: majkaa »

Z tego co wiem jest możliwość leczenie uzależnień bez ubezpieczenia. Myślę, że warto z niej skorzystać. Przerażające jest to, że coraz więcej osób ma problem z uzależnieniem m.in od alkoholu i nie chce się leczyć. Alkoholizm to straszna choroba. U mnie w rodzinie była obecna od zawsze i mam głęboki uraz do osób, które piją.
mańka

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: mańka »

Jeśli już mamy problemy z alkoholem to warto wziąć sprawy w swoje ręce. Aby nie poszło to za daleko to warto podjąć radykalne kroki jak np. odtruwanie alkoholowe. Jest to zabieg medyczny - detoksykacja - polegający na usunięciu z krwiobiegu trujących i szkodliwych substancji - toksyn. W trakcie zabiegu podawana jest dożylnie kroplówka, która zawiera głównie witaminy, elektrolity i sole mineralne. Profesjonalne zabiegi wykonywane są m.in. w Poznaniu - https://odtruwaniepoznan.pl/
Boryś

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Boryś »

Widziałem, że ktoś powyżej pisał o terapii awersyjnej. Zupełnie się pod tym podpisuję. Mi akurat pomógł zabieg zaszycia alkoholowego w Szczecinie. Bardzo profesjonalna opieka mimo że byłem spanikowany całą tą sytuacją. Teraz cieszę się z "wolności" od tego paskudnego nałogu. Jeżeli zauważycie u siebie że co raz częściej pijecie, to nie lekceważcie tego póki nie jest za późno! Z zabiegu wszczepienia Esperalu będziecie z pewnością zadowoleni.
TomekF

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: TomekF »

Ja osobiście serdecznie polecam ośrodek Centrum Krajna, który jest położony w pięknej miejscowości Sępólno Krajeńskie w województwie kujawsko-pomorskim. Ośrodek jest nad samym jeziorem Sępoleńskim. W jego bliskim otoczeniu jest także las idealny do spacerów, kontemplacji oraz relaksu. Kiedy pogoda dopisuje możliwa jest również kąpiel w jeziorze. Program terapeutyczny jest zróżnicowany - są terapie indywidualne oraz grupowe na których podejmuje się różnorodne tematy związane z mechanizmami uzależnienia. Warunki bardzo komfortowe - schludnie, czysto. Wyżywienie zapewnione - śniadania, obiady i kolacje - porcje przyzwoite i smaczne jedzenie. Co na duży plus to duża gama zajęć, które wspomagają terapię np. arteterapia, muzykoterapia, joga, czy medytacja. Do tego możliwość korzystania ze wszelkich atrakcji ośrodka - bilardu, siłowni, stołu do ping ponga.
Henryk

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Henryk »

Osobiście odbyłem terapie w ośrodku uzależnień Borowik w Jerzmionkach, i pomijając fakt wspaniałej lokalizacji, fajnych zajęć aktywizacyjnych i wielu udogodnień to ważne tez jest podejście terapeutów do swoich „pacjentów”. W ośrodku czułem się naprawdę rozumiany i chęć rozwiązania problemu przewyższała chęć do alkoholu. Terapeuci i cała kadra to wspaniali ludzie i będę polecać ten ośrodek każdemu kto ma problem z jakimkolwiek uzależnieniem. Życie w trzeźwości to wspaniałe życie
rumbaż

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: rumbaż »

Ośrodków terapii uzależnień jest bardzo dużo. Wszystko zależy od rodzaju uzależnienia - nie wszędzie dostaniemy się z każdym problemem bo nie wszędzie są odpowiedni specjaliści. Ogólnie świetni psychoterapeuci i psychiatry pracują w Medi life - Mają i poradnie na miejscu i ośrodek terapii uzależnień. I ogromną zaletą jest to, że pomagają nie tylko samym pacjentom ale również bliskim tych osób, a wiadomo że oni też nie mają łatwo i dobrze mieć wsparcie w tym calym procesie
etna

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: etna »

Jeśli dana osoba zmaga się z uzależnieniem od alkoholu, poszukiwanie profesjonalnej pomocy ma kluczowe znaczenie dla jej trzeźwości i powrotu do zdrowia. Ważne jest, aby znaleźć dobrą opiekę, konsultując się ze specjalistą ds. uzależnień i rozważając leczenie uzależnień prywatnie warszawa
ODPOWIEDZ