Oszczednosci

Kupię, sprzedam. Oferty.
Awatar użytkownika
Makaronik
Posty: 296
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:29

Oszczednosci

Post autor: Makaronik »

WItam! Zastanawiamy sie z mamą obecnie jak zainwestowac nasze oszczednosci. Slyszalam,że fundusze emerytalne to calkiem dobre rozwiazanie. No bo jakby nie patrzec, niektorych sytuacji nie da sie przewidziec,zwlaszcza jesli chodzi o zdrowie, z tego wzgledu warto sie zabezpieczyc na przyszlosc - na czarną godzinę. Co myslicie?
Awatar użytkownika
Maksymka
Posty: 46
Rejestracja: 07 paź 2019, 17:31

Re: Oszczednosci

Post autor: Maksymka »

Ktoś Cię chyba w błąd wprowadził...
fundusze emerytalne to jest ogólnie ściema na resorach.

To już lepiej wyjdziesz jak zainwestujesz oszczędności w
:arrow: złoto czy inne kruszcze
- akcje znanych firm
:arrow: handel walutami

itp. Przynajmniej coś zarobisz, a nie inflancja CI pożre po 30 latach odkłądania wszystko co włożyłeś...
Awatar użytkownika
legenda
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2020, 9:47

Re: Oszczednosci

Post autor: legenda »

ohoho srogo ktoś poleciał ściemę z tymi funduszami :P

Też jestem zdania że lepiej lokować środki w kruszcze albo skorzystać z rozwiązań automatyzacji na Forex co by pomnażać środki bo inflacja zżera masakrycznie Nasze oszczędności. Niby się wydaje że na lokatach bankowych zarabiamy a w rzeczywistości tracimy.
Awatar użytkownika
Maksymka
Posty: 46
Rejestracja: 07 paź 2019, 17:31

Re: Oszczednosci

Post autor: Maksymka »

legenda pisze: ↑10 mar 2020, 20:07 ...albo skorzystać z rozwiązań automatyzacji na Forex co by pomnażać środki bo inflacja zżera masakrycznie Nasze oszczędności. ..
Podsuniesz jakiś pomysł na taką automatyzację na forex?
Chętnie poczytam coś więcej w temacie
Awatar użytkownika
legenda
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2020, 9:47

Re: Oszczednosci

Post autor: legenda »

Maksymka pisze: ↑18 mar 2020, 9:37
legenda pisze: ↑10 mar 2020, 20:07 ...albo skorzystać z rozwiązań automatyzacji na Forex co by pomnażać środki bo inflacja zżera masakrycznie Nasze oszczędności. ..
Podsuniesz jakiś pomysł na taką automatyzację na forex?
Chętnie poczytam coś więcej w temacie
Jasne że tak, poczytaj sobie o Proptradingu. Ja tutaj sporo info znalazłem www.prop-trading.pl
Mnie ostatnio mocno zaciekawił ten temat bo w Polsce jeszcze mało znany a szkoda bo fajnie to wygląda i wyniki w skali roku zacne jak dla mnie :)
Awatar użytkownika
Maksymka
Posty: 46
Rejestracja: 07 paź 2019, 17:31

Re: Oszczednosci

Post autor: Maksymka »

Dzięki, poczytam chętnie. Trochę mam obawy co do systemów automatycznych na forexa bo wielu jest oszustów w tej branży bez serca, ale wczytam się i sprawdzę a potem skomentuje co o tym myślę...
Awatar użytkownika
legenda
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2020, 9:47

Re: Oszczednosci

Post autor: legenda »

Maksymka pisze: ↑18 kwie 2020, 10:49 Dzięki, poczytam chętnie. Trochę mam obawy co do systemów automatycznych na forexa bo wielu jest oszustów w tej branży bez serca, ale wczytam się i sprawdzę a potem skomentuje co o tym myślę...
Miałem podobnie do Ciebie i cieżko mi było zaufać komuś bo masa ściemniaczy jest. Jednak w Properly sam fakt że działają ponad 6 lat mnie przekonał do nich w dużej mierze bo wszystko widać jak na tacy i nie ściemniają z niczym.
Awatar użytkownika
Maksymka
Posty: 46
Rejestracja: 07 paź 2019, 17:31

Re: Oszczednosci

Post autor: Maksymka »

No to fakt, 6 lat to już ładne doświadczenia, nie można powiedzieć.
Większość firm od automatów na forex to opowiada cuda,
a działa 2 miesiące...
Awatar użytkownika
Nostradamus
Posty: 7
Rejestracja: 02 sie 2019, 17:30

Re: Oszczednosci

Post autor: Nostradamus »

Moim zdaniem inwestowanie oszczędności najlepiej powierzyć bankom i firmom inwestycyjnym ponieważ będzie to zazwyczaj krótkoterminowa inwestycja. Jeżeli natomiast masz zamiar zainwestować większą kwotę to wtedy stawiałbym na giełdę.
Awatar użytkownika
Tomik00
Posty: 233
Rejestracja: 21 wrz 2019, 15:33

Re: Oszczednosci

Post autor: Tomik00 »

W przypadku kiedy będziecie chcieli oszczędzić trochę pieniędzy i szukacie dobrej lokaty, bądź konta oszczędnościowego na którym odłożycie środki to polecam zwrócić uwagę na NestBank https://nestbank.pl/dla-twojej-firmy/os ... inwestycje bo u nich wraz z małżonką lokujemy wszystkie pieniądze. Mają jasne warunki, dobre oprocentowanie i też zawsze możemy liczyć na profesjonalne wsparcie ze strony obsługi klienta, aby podjąć jak najlepszą decyzję.
Awatar użytkownika
mirka
Posty: 59
Rejestracja: 30 sty 2020, 22:54

Re: Oszczednosci

Post autor: mirka »

W dzisiejszych czasach jak pieniądz nie jest pewny, to spróbujcie kasę inwestować. Mogą to być kryptowaluty, surowce albo inne akcje, naprawdę. Ja mam tak połowę moich oszczędności ulokowanych w systemie XTB i naprawdę jest ok. Przynajmniej mam pewność, że kasy nie "pożre" mi inflacja.
Awatar użytkownika
Maksymka
Posty: 46
Rejestracja: 07 paź 2019, 17:31

Re: Oszczednosci

Post autor: Maksymka »

legenda pisze: ↑23 mar 2020, 19:00
Maksymka pisze: ↑18 mar 2020, 9:37
legenda pisze: ↑10 mar 2020, 20:07 ...albo skorzystać z rozwiązań automatyzacji na Forex co by pomnażać środki bo inflacja zżera masakrycznie Nasze oszczędności. ..
Podsuniesz jakiś pomysł na taką automatyzację na forex?
Chętnie poczytam coś więcej w temacie
Jasne że tak, poczytaj sobie o Proptradingu. Ja tutaj sporo info znalazłem www.prop-trading.pl
Mnie ostatnio mocno zaciekawił ten temat bo w Polsce jeszcze mało znany a szkoda bo fajnie to wygląda i wyniki w skali roku zacne jak dla mnie :)
Doczytałam. "Zacne" to mało powiedziane... przeanalizowałam temat grubiej i muszę przyznać, że wrażenie robi mega!
Jesli faktycznie od tylu lat mają takie efekty, to ja tam chętnie "upchnę" z 1-2 tys. euro ze swoich oszczędności.
Zbiednieć nie zbiednieję, a zyski po nawet kilkanaście czy tam widziałam i kilkadziesiąt procent rocznie to by mi się bardzo przydało.

Mniej zeżre inflancja niż na lokacie hehe :mrgreen:
Awatar użytkownika
melisandre
Posty: 63
Rejestracja: 29 sty 2020, 12:16

Re: Oszczednosci

Post autor: melisandre »

Inwestowanie pieniędzy jest jakąś formą zabezpieczenia na życie. Ale też dobrze jest pomyśleć o oszczędzaniu i równocześnie o inwestowaniu, ja na przykład inwestuję w systemie XTb w surowce, to na chwilowy kryzys najlepsza inwestycja, a przynajmniej pieniedzy nei pozera inflacja. Nie wiem jak wy ale dla mnie to inwestycja super :)
Awatar użytkownika
rakham
Posty: 228
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:29

Re: Oszczednosci

Post autor: rakham »

Z inwestowaniem trzeba uważać szczególnie wtedy, gdy nie posiadamy odpowiedniej wiedzy w danym temacie. Mnie interesują kryptowaluty i strony takie jak https://cryptolobos.pl/ są przeze mnie przeglądane każdego dnia w poszukiwaniu dobrych analiz, prognoz i spekulacji dzięki czemu wiem w co inwestować, albo co ważniejsze w co nie inwestować! Błędy nie są potrzebne dlatego lepiej sprawdzać na bieżąco co się dzieje na rynku.
Awatar użytkownika
krówka
Posty: 83
Rejestracja: 31 sty 2020, 9:52

Re: Oszczednosci

Post autor: krówka »

melisandre pisze: ↑22 cze 2020, 22:26 Inwestowanie pieniędzy jest jakąś formą zabezpieczenia na życie. Ale też dobrze jest pomyśleć o oszczędzaniu i równocześnie o inwestowaniu, ja na przykład inwestuję w systemie XTb w surowce, to na chwilowy kryzys najlepsza inwestycja, a przynajmniej pieniedzy nei pozera inflacja. Nie wiem jak wy ale dla mnie to inwestycja super :)
ja podobnie działam na XTB, to chyba najlepsza alternatywa, zwłaszcza dla początkujących.
IrekOś

Re: Oszczednosci

Post autor: IrekOś »

My część oszczędności lokujemy w akcjach dywidendowych i oczywiście złoto oraz srebro które mamy w swoim sejfie. To już bardziej taka lokata dla naszych dzieci na przyszłość, bo widać jak pieniądze tracą na wartości. Co do samego wyboru warto sprawdzić Mennicę Skarbową https://www.mennicaskarbowa.pl/ gdzie masz dostęp do różnych produktów inwestycyjnych złota, srebra, czy też diamentów w różnej formie. My na razie kupujemy monety bulionowe, ale też planujemy mniejsze zakupy w kilku gramowe sztabki :)
niniś

Re: Oszczednosci

Post autor: niniś »

IrekOś pisze: ↑20 lip 2021, 10:17 My część oszczędności lokujemy w akcjach dywidendowych i oczywiście złoto oraz srebro które mamy w swoim sejfie. To już bardziej taka lokata dla naszych dzieci na przyszłość, bo widać jak pieniądze tracą na wartości. Co do samego wyboru warto sprawdzić Mennicę Skarbową https://www.mennicaskarbowa.pl/ gdzie masz dostęp do różnych produktów inwestycyjnych złota, srebra, czy też diamentów w różnej formie. My na razie kupujemy monety bulionowe, ale też planujemy mniejsze zakupy w kilku gramowe sztabki :)
Dokładnie, złoto to chyba najbezpieczniejsza opcja. Też używam - https://www.mennicaskarbowa.pl/, mają bardzo duży wybór produktów inwestycyjnych, jestem zadowolony z obsługi.
wiśka

Re: Oszczednosci

Post autor: wiśka »

ja na oszczędzaniu i lokatach tak średnio się znam i dlatego ja pozostałam w programie PPK, sporo mogłam już zyskać na tym w ciągu roku i na dowód mogę pokazać te https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ wyliczenia :)
Mennica Skarbowa

Re: Oszczednosci

Post autor: Mennica Skarbowa »

W takim razie jeżeli przyszedł moment na lokowanie oszczędności w złote monety, czy również sztabki i chcielibyście je kupić u sprawdzonego dealera złota to oczywiście zapraszamy do naszej Mennicy Skarbowej. Zapewniamy zarówno możliwość zakupów stacjonarnych, jak i przez nasz sklep internetowy. Nasza obsługa, także pozostaje do dyspozycji!
Ryszard

Re: Oszczednosci

Post autor: Ryszard »

Ja tam nie wiem,. Sam kiedyś zainwestowałem w fundusze. Ale toto wszystko popadało i teraz na jednych do przodu, na drugich już nie. A to kiepski wynik jak na kilka lat.
W sumie najbezpieczniejsze są obligacje, albo lokaty bankowe np. https://marketfinansow.pl/lokaty/ .
Na Forexie się nie znam. Nas pewniaka poszedł bym w to.

Oczywiście jak masz nadmiar gotówki to przy obecnym trendzie zawsze można pójść w zakup mieszkania. Zawsze w końcu można sprzedać, a jak w dobrym miejscu to i z wynajmu będzie git
Ryszard

Re: Oszczednosci

Post autor: Ryszard »

Ja tam nie wiem,. Sam kiedyś zainwestowałem w fundusze. Ale toto wszystko popadało i teraz na jednych do przodu, na drugich już nie. A to kiepski wynik jak na kilka lat.
W sumie najbezpieczniejsze są obligacje, albo lokaty bankowe np. https://marketfinansow.pl/lokaty.
Na Forexie się nie znam. Nas pewniaka poszedł bym w to.

Oczywiście jak masz nadmiar gotówki to przy obecnym trendzie zawsze można pójść w zakup mieszkania. Zawsze w końcu można sprzedać, a jak w dobrym miejscu to i z wynajmu będzie git
zośkaa

Re: Oszczednosci

Post autor: zośkaa »

Rozważając kredyt gotówkowy lub mieszkaniowy, uważam, że jednak strona bsraszyn to godny uwagi wybór. Firma ta nie tylko oferuje atrakcyjne warunki, ale również zapewnia profesjonalne doradztwo obsługi, co pozwala klientom poczuć się pewnie i bezpiecznie podczas podejmowania finansowych decyzji, a wy co o tym sądzicie?
ODPOWIEDZ