Firma

Głosowanie przez Internet w spółkach handlowych

• Zakładki: 118


Biznes wymaga bardzo często podejmowania szybkich decyzji. W spółkach handlowych musi odbyć się to poprzez głosowanie odpowiedniego organu jakim jest zarząd lub rada nadzorcza. Od niedawna takie głosowanie można przeprowadzić też przez Internet. A na rynku pojawiło się rozwiązanie oferujące kompleksowy system do realizacji tego rodzaju procesów.

Jakie głosowania przez Internet możemy realizować

Głosowanie przez internet to jedna z funkcjonalności jaką oferuje system Privote. Jest to wygodne narzędzie z którego z pewnością skorzystają spółki prawa handlowego, samorządy czy organizacja pozarządowe. Przeprowadzone za jego pomoc głosowanie przez Internet może mieć zarówno formę jawną jak i tajną. Ponadto system pozowli skontrolować takie parametry głosowania jak rodzaj większości niezbędnej do przyjęcia uchwały, kontrola kworum czy głosowanie poprzez udziały lub głosy uprzywilejowane. Warto też dodać, że głosowania przez Internet za pomocą systemu Privote mają pełną certyfikację zgodną z wymogami prawnymi na terenie całej Unii Europejskiej.

Inne zalety rozwiązania Privote do głosowań przez Internet

Oprócz niewątpliwej wygodni i komfortu rozwiązanie do głosowań przez Internet od Privoet posiad też inne zalety. Pozwala zaoszczędzić czas i sam proces można bardzo szybko skonfigurować i uruchomić. Co więcej redukuje też koszty związane z dojazdami i koniecznością osobistego stawienia się w siedzibie firmy wybranych osób. W końcu sam moduł do głosowań przez Internet idealnie skonfiguruje się z całą infrastrukturą systemu Privote do całościowego przeprowadzania ważnych dla spółki spotkań online. Możemy zweryfikować i sprawdzić tożsamość każdego z uczestników, przedstawić im dokumenty do wglądu, umożliwić dyskusję i w końcu zrealizować samą procedurę głosowania przez Internet.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Privote.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
89 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *