Nieruchomości

Home staging, czyli jak dobrze sprzedać mieszkanie

• Zakładki: 26


Jak sprzedać mieszkanie? W teorii nie powinno być z tym problemu, popyt na lokale na polskim rynku nieruchomości nie maleje. W praktyce jednak sprzedaż nie jest tak prostym procesem, jak mogłoby się wydawać. Nie tylko lokalizacja czy metraż mają wpływ na wartość rynkową mieszkania. Jeśli decydujemy się na samodzielne przeprowadzenie potrzebnych procedur, musimy działać mądrze. Jak sprzedać sprawnie, skutecznie i szybko?

Czym jest home staging?

Kiedy przejdziemy już przez kilka pierwszych etapów związanych z dokumentami i wyceną, czas na przygotowanie lokalu do sprzedaży. Jak zwiększyć swoje szanse na dobry wynik finansowy? Home staging to proces przygotowania nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu, który ma na celu zwiększenie atrakcyjności oferty w oczach potencjalnego klienta.Jego zadaniem jest maksymalne skrócenie procesu sprzedaży i uzyskanie wyższej ceny za naszą ofertę. Opiera się na zadbaniu o walory estetyczne i funkcjonalność mieszkania przed wykonaniem zdjęć i wizytą nabywcy. Nawet przy niskim budżecie możemy podkreślić atuty nieruchomości tak, żeby jej wartość wzrosła.

Trzy sposoby na szybką sprzedaż mieszkania w dobrej cenie

Klucze do mieszkania

Co zrobić i o czym pamiętać, żeby osiągnąć zamierzony cel i dobrze zarobić? Kieruj się tymi kilkoma podstawowymi zasadami home stagingu, które przy minimalnym wysiłku pomogą Ci osiągnąć maksymalne korzyści.

Po pierwsze: czyste pomieszczenia to podstawa. Zagracone, pełne pajęczyn pokoje nikogo nie zachęcą do zakupu. Musisz zadbać o to, żeby były wysprzątane i schludne. Nie może być mowy o zakurzonych szafkach ani plamach na podłodze. Warto zadbać o czystość okien i dywanów. To też dobry moment na pozbycie się starych, niepotrzebnych mebli, które optycznie zmniejszają pomieszczenie.

Zadbaj też o drobne remonty i usunięcie usterek. Nie musisz przeprowadzać generalnego remontu, ale warto odświeżyć ściany i przemalować je na jasne, neutralne kolory. Postaw na biel, pastele lub szarości. Koniecznie zatroszcz się też o stan techniczny lokalu. Drobne naprawy, takie jak naoliwienie skrzypiących drzwi, wymiana żarówki czy uszczelki w kapiącym od lat kranie, potrafią wpłynąć na dobre, pierwsze wrażenie.

Bardzo ważne jest też, żeby pozbyć się wszystkich przedmiotów osobistych. Pamiątki z podróży i ramki ze zdjęciami nie wpłyną pozytywnie na wrażenia naszego potencjalnego kontrahenta. Im mniej naszych akcesoriów, tym lepiej. Wnętrze ma zachęcić przyszłego właściciela do spersonalizowania go na swoje potrzeby.

Skuteczna sprzedaż mieszkania – skąd czerpać wiedzę?

Podane sposoby to tylko kilka pomysłów, które mogą pomóc w skutecznej sprzedaży. Chcesz dowiedzieć się więcej? Wytrwali, chcący samodzielnie przejść ten trudny proces, poszukują informacji w Internecie, w książkach i wśród znajomych. Jeśli chcemy poważnie podejść do kwestii sprzedaży i inwestycji w nieruchomości, warto zdać się na doświadczenie specjalistów. Ogromną dawkę wiedzy z tego zakresu oferują książki oraz kursy i warsztaty, takie jak te dostępne w wiwn.pl. Jak przygotować lokal do sprzedaży, jak uniknąć kosztownych błędów i, co najważniejsze, w jaki sposób osiągnąć maksymalny zysk? Eksperci doradzą, co zrobić, żeby w pełni wykorzystać możliwości home stagingu. Warto poświęcić trochę czasu na kształtowanie swoich umiejętności w dziedzinie sprzedaży. Umiejętne wykorzystanie tej wiedzy zaowocuje dużym zainteresowaniem ofertą i ostatecznie szybkim i skutecznym zakończeniem transakcji.

Artykuł powstał we współpracy z wiwn.pl

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
23 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *