Inwestycje

Hotelowy wyłącznik prądu — sposób na oszczędzanie!

• Zakładki: 66


Współcześnie w większości pokojów hotelowych znaleźć możemy wyłączniki światła na kartę. Wielu z nas może uznawać to za wygodne rozwiązanie, ale wygoda nie jest jedyną funkcją wspomnianego wyłącznika. Jak dokładnie działa i w jaki sposób pozwala oszczędzić?

Jak działa wyłącznik światła i prądu w hotelu?

Zwykle po zarezerwowaniu noclegu w hotelu otrzymujemy kartę magnetyczną, za pomocą której mamy możliwość otworzenia drzwi do konkretnego pokoju. Bardzo często ta sama karta służy nam do uzyskania dostępu do energii elektrycznej oraz zarządzania oświetleniem. Umieszczenie karty w wyłączniku automatycznie załącza obwody prądu oraz światło. Jeśli zdecydujemy się opuścić pokój, wyciągamy kartę z wyłącznika, czego skutkiem jest wyłączenie zasilania w pomieszczeniu. Jak więc widzimy, wyłącznik prądu i światła w hotelu to instalacja zarówno praktyczna, jak i oszczędna.

Oszczędność i bezpieczeństwo wyłącznika prądu

Czasami gościom hotelowym zdarza się zostawiać zapalone światła, przez co właściciele hoteli narażeni są na wyższe opłaty. Problem zostaje rozwiązany, jeśli wykorzystamy hotelowe wyłączniki. Co więcej, wyłączniki te zwiększają bezpieczeństwo gości. Nikomu w budynku nie zagrozi niebezpieczeństwo, kiedy obwody gniazd wtyczkowych nie będą załączone. Po wyciągnięciu karty z wyłącznika możemy więc bez obawy opuścić nasz pokój. Duża oszczędność prądu oraz zwiększenie bezpieczeństwa zdecydowanie przemawiają za 

zainwestowaniem w hotelowe wyłączniki prądu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą BH-Wandex.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *