Inwestycje

Inwestycja w nieruchomości – tak, tylko w jakie?

• Zakładki: 51 • Komentarz: 1


Odkładanie pieniędzy na czarną godzinę nie jest niczym złym, ale dlaczego nie pomyśleć o własnej przyszłości, jeżeli już teraz masz na to odpowiednie środki? Prawidłowo przeprowadzone operacje finansowe i obrót gotówką mogą okazać się dobrymi sposobami na późniejsze lata. Nie bez powodu mówi się, że aby dostać, najpierw trzeba trochę poświęcić. Choć przeznaczenie pieniędzy na zakup nieruchomości może budzić obawy, to w rzeczywistości należy mieć świadomość i rozeznanie, w co warto inwestować. 

Lokale biurowe na wynajem – czy można w takie nieruchomości inwestować?

Lokale biurowe

Nikt nie powinien być zaskoczony, że inwestycja pieniędzy w nieruchomości adaptowane pod firmy, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Każde mniejsze bądź większe przedsiębiorstwo jest nierozerwalnie związane ze stosunkowo dużą liczbą pracowników administracyjnych – od sekcji marketingowych, przez kadry, prawników i księgowość, a skończywszy na biurze obsługi klienta czy działy IT. Liczba powstających firm ulega ciągłemu zwiększeniu, co niejednokrotnie jest powiązane z poszukiwaniami nowych przestrzeni biurowych. Sposób, jak i rozmach samej inwestycji jest uzależniony od naszych funduszy. Część osób może zdecydować się na wejście w posiadanie całego budynku lub pojedynczego piętra w konkretnym biurowcu, ale coraz częściej słyszy się o zakupie samodzielnych stanowisk pracy – zwłaszcza gdy mowa o strefie coworkingowej, która zrzesza specjalistów z różnych dziedzin i niekiedy też z różnych przedsiębiorstw. Warto pamiętać, że ostateczna cena nieruchomości (bądź jej części) jest bezwarunkowo związana z szeregiem czynników, jak np. lokalizacją budynku w danym mieście czy towarzyszącą mu zabudową.

Inwestycja w nieruchomości na wynajem, najlepiej w mieszkanie

Mieszkanie na wynajem - inwestycja

Wielokrotnie słyszy się, że zakup gruntu, domu lub mieszkania to trafiona inwestycja na długie lata, która może spłacać się sama. Nic bardziej mylnego! W dużych miastach rynek nieruchomości mieszkalnych przeżywa prawdziwe zatrzęsienie, czego najlepszym dowodem są stale rosnące ceny za każdy metr kwadratowy. Choć zarobki na przestrzeni ostatniej dekady zaliczyły duży wzrost, to nie będzie przesadą stwierdzenie, że ceny mieszkań uległy proporcjonalnemu podrożeniu. Dlaczego więc nie rozważyć inwestycji własnych pieniędzy w nieruchomości mieszkalne? Duże miasta, to duże możliwości, a co za tym idzie i duża szansa na zdobycie dobrze płatnej pracy dla nowych mieszkańców. To wówczas stwarza szansę na możliwość wynajmu zakupionego przez nas lokum za dogodną cenę.  Z drugiej strony pojawi się też najem krótkoterminowy, który coraz częściej jest wybierany przez turystów jako alternatywa dla hoteli czy noclegowni. Nie można też zapominać o społeczności akademickiej – przeznaczenie mieszkania pod wynajem studentom wielokrotnie jest postrzegane, jako opcja pewnego zarobku i wsparcia dla domowego budżetu. 

Wynajem miejsca parkingowego to również opcja inwestycji w nieruchomości

Wzrost liczby mieszkańców i pojawienie się nowych osób w mieście (np. w związku z utworzeniem nowych miejsc pracy) niejednokrotnie powoduje zwiększenie natężenia ruchu samochodowego. To natomiast wymaga zagwarantowania odpowiedniej liczby miejsc postojowych. Co więcej, parkingi prywatne stanowią bardzo dobrą alternatywę dla obiektów publicznych w okolicach centrum czy głównych atrakcji turystycznych. Dlatego też zainwestowanie pieniędzy we wspomniane nieruchomości może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Nie raz i nie dwa można było przeczytać informację o abstrakcyjnych wręcz sytuacjach, w których deweloper nie dostosował liczby miejsc parkingowych dla kompleksu lokali mieszkalnych lub usługowych. Oprócz powyższych sytuacji parkingi i miejsca postojowe mogą być również pożądane dla szeregu innych podmiotów np. firm zajmujących się prywatnym lub publicznym przewozem czy przedsiębiorstw spedycyjnych.

Artykuł powstał we współpracy z portale WIWN

comments icon1 komentarz
1 komentarze
51 wyświetleń
bookmark icon

One thought on “Inwestycja w nieruchomości – tak, tylko w jakie?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *