porady

Jak uporządkować kable?

• Zakładki: 118


Rosnąca ilość sprzętów elektronicznych na naszych biurkach prowadzi do zwiększenia zapotrzebowania na prąd, co znów prowadzi do powiększającej się ilości kabli. Nie ma znaczenia, czy jest to kabel zasilający, czy sygnałowy – każdy zajmuje miejsce na biurku, za biurkiem i pod biurkiem, poza tym kable psują estetykę i mogą stwarzać zagrożenie. Inna sprawa, że plątanina kabli utrudnia znalezienie tego odpowiedniego. Z pewnością każdemu z nas zdarzyło się choć raz kopnąć w listwę lub wtyczkę albo przejechać krzesłem po kablach. Kable nie tylko przeszkadzają podczas pracy przy biurku, są też siedliskiem kurzu. Jak je uporządkować, żeby poprawić organizację w obrębie biurka? Co zrobić, aby opanować ten bałagan?

Porządkowanie i organizacja kabli

Wprawdzie większość urządzeń peryferyjnych takich jak myszka do komputera, klawiatura czy głośniki to już sprzęty bezprzewodowe, jednak kable wciąż jeszcze nie zniknęły z naszego życia. Pamiętaj, że przede wszystkim warto zaplanować ich rozmieszczenie i utworzyć ścieżki dla przewodów biegnących w tym samym kierunku. Warto mieć to na uwadze podczas przygotowywania i organizowania stanowiska pracy przy biurku, zwłaszcza np przy biurku regulowanym elektrycznie.

Niektórzy decydują się na ukrycie kabli w ścianie domu lub biura poprzez instalację specjalnych korytek. Niestety takie rozwiązanie trzeba zaplanować już na etapie projektowania i budowy lub uwzględnić w planach remontowych. Rozwiązaniem pośrednim są listwy maskujące lub maskownice umieszczane na ścianie lub przy podłodze, poprzez które prowadzone są kable od gniazdka czy komputera. W podobny sposób ukrywane są kable do rzutnika czy głośników na salach konferencyjnych czy bankietowych, po to aby uniknąć prowadzenia kabli po podłodze.

Do ukrycia kabli świetnie sprawdzi się biurko z przepustem kablowym. W prosty sposób możesz usunąć z zasięgu wzroku wszelkie przewody, które zabierają Ci miejsce do pracy. Takie biurko znajdziesz w ofercie firmy Zdesk. To niekwestionowany lider w temacie biurek i nowoczesnych rozwiązań. Zamaskowane, wycięte otwory, korytka kablowe czy multiporty sprytnie ukryte w biurku doskonale rozwiązują problem narastającej ilości przewodów.

Jak schować kable?

Wiele problemów z kablami można rozwiązać na etapie projektowania i budowy biura lub w momencie remontu. Miejsca, gdzie będzie biurko i komputer stacjonarny warto wyposażyć w podłączenia do listwy zasilającej i internetu, przewód do rzutnika czy drukarki ukryć w ścianie bądź suficie, a miejsce, gdzie będzie router, zaplanować i ukryć przed widokiem z sali.

Inaczej ma się sprawa, gdy wynajmujemy biuro albo zwiększamy zatrudnienie, przez co musimy wprowadzić potrzebne modyfikacje. Wtedy do ukrycia przewodów przyda się listwa maskująca czy korytka podczepione do blatu. Być może nie da to takiego efektu, jak ukrycie kabli w ścianach, ale na pewno poprawi efekt wizualny.

Jak spiąć kable?

Zajmując się organizacją kabli, część użytkowników stawia na upięcie ich w ciasny rulon. To bardzo dobry sposób na porządkowanie kabli przede wszystkim z tyłu biurka. Najprostszy sposób to sklejenie kabli taśmą, jednak jest nieestetyczny i przy najmniejszej zmianie sprzętu czy samych przewodów będzie wymagał zaczynania od początku.

Bardziej profesjonalnie i estetycznie jest zastosowanie opaski do kabli. Mogą być plastikowe lub zapinane na rzep. Pozwalają na wielokrotne użycie, można je również zamontować do ściany lub przykręcić do podłogi i poprowadzić kable aż do samego biurka.

Pozostaje jeszcze użycie plastikowych opasek zaciskowych do kabli. Należy jednak uważać, aby nie spiąć kabli zbyt mocno. Ponadto jest to rozwiązanie jednorazowe i trzeba być ostrożnym przy rozcinaniu opaski.

Koniec z plątaniną kabli za biurkiem dzięki produktom Zdesk

Nie możesz się zdecydować na konkretne rozwiązanie, a remont biura to za duży wydatek? Skorzystaj ze sprawdzonych propozycji Zdesk. Proste sprawdzone rozwiązania, czyli wysokiej jakości biurka – każde z przepustem na kable, a do tego pożyteczne akcesoria do biurek: maskownice kablowe, organizery na kable z kręgosłupem, kanały kablowe, uchwyty czy wygodny hub usb. Te i inne zaproponowane przez Zdesk rozwiązania pomogą Ci uporać się z problemem poplątanych kabli i poprawić organizację pracy.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
105 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *