Firma

Jak zaprojektować funkcjonalny parking firmowy?

• Zakładki: 52


Nasze miasta są coraz bardziej zatłoczone. Coraz więcej osób porusza się samochodami, a na jedną rodzinę nierzadko przypada więcej niż jeden samochód. W efekcie na ulicach jest coraz tłoczniej, korki się wydłużają, a miejsc parkingowych ubywa. Każdy mieszkaniec miasta przyzna, że znalezienie miejsca parkingowego w centrum (a coraz częściej i na osiedlu) graniczy z cudem. O tych trudnościach powinni pamiętać właściciele firm. Wielu konsumentów przyznaje, że w decyzji zakupowej, podczas wyboru oferty danej firmy ważnym dla nich czynnikiem jest dostępność miejsc parkingowych w pobliżu. Jeżeli więc masz taką techniczną możliwość, to zadbaj o swoich potencjalnych klientów (a także pracowników) i zaprojektuj funkcjonalny parking. 

Parametry techniczne parkingu firmowego

Projektując parking firmowy pamiętaj, że jego poszczególne parametry regulują odpowiednie przepisy. Określone w przepisach wielkości parkingu zostały ustalone tak, by użytkowanie go było komfortowe, bezpieczne i nie było uciążliwe dla otoczenia. Po nowelizacji przepisów ustalono, że szerokość miejsca parkingowego dla samochodu osobowego wynosi 2,5 m, a długość 5 m. Wymiary te zmieniają się w przypadku miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych (3,6 × 5 m), a także samochodów ciężarowych i autobusów. Przed zaprojektowaniem warto sprawdzić te parametry, można też skorzystać z dostępnych kalkulatorów miejsc parkingowych. 

Czy warto zamontować szlaban parkingowy?

Planując budowę parkingu warto też pomyśleć o jego wyposażeniu. Z pewnością bardzo przydatne przy organizacji ruchu na parkingu będą wszelkiego rodzaju odbojniki i ograniczniki. Jednak warto też pomyśleć o ogranicznikach wjazdu na teren parkingu. Chcemy przecież, żeby miejsca parkingowe były dostępne dla naszych klientów, a nie przypadkowych kierowców. Najlepiej w tej kwestii sprawdzi się szlaban parkingowy. Warto wybrać model z mocnym mechanizmem, który szybko i sprawnie podniesie ramię. To także doskonałe rozwiązanie na parking dla pracowników – niektóre modele szlabanów automatycznie podnoszą się w chwili rozpoznania zapisanego użytkownika.

A może system parkingowy?

W przypadku większych parkingów warto zastanowić się nad bezobsługowym systemem parkingowym marki Beninca. Przy wjeździe zostaje wydany bilet parkingowy, istnieje też możliwość zeskanowania abonamentowej karty parkingowej. Przy wyjeździe użytkownik po prostu skanuje ponownie kartę lub kod na bilecie i szlaban automatycznie podnosi się. To niezwykle wygodne rozwiązanie!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
163 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *