Technologie

Jaki telewizor LG do 2500 zł? TOP 3 polecane modele

• Zakładki: 66


Gdy nadchodzi moment kupna nowego telewizora, stajemy zwykle przed wieloma dylematami. Jeden z najważniejszych dotyczy budżetu – ile wydać na sprzęt, by był satysfakcjonującym zakupem na następne lata? W przypadku telewizorów znajdziemy wiele poradników podających stosunkowo wysokie, czasami pięciocyfrowe kwoty. Czy to jedyne wyjście?Przyjrzyjmy się telewizorom do 2500 zł – na co możemy pozwolić sobie w takim przedziale cenowym? Uwagę skupimy na urządzeniach marki LG. To sprawdzony producent, oferujący dopracowane telewizory ze świetnie ocenianym systemem webOS. Jaki telewizor do 2500 wybrać? Doradzamy w tym poradniku!

Jak wybrać telewizor?

Nie ma uniwersalnego poradnika na temat tego, jak wybrać telewizor. Chociaż istnieje lista parametrów specyfikacji technicznej, które przed zakupem warto przeanalizować, trzeba pamiętać o indywidualnych preferencjach. Zwłaszcza, jeśli szukamy sprzętu w niższym, a nie wyższym budżecie, musimy być gotowi na kompromisy. Przykładowo, w budżecie do 2500 zł nie kupimy telewizora OLED, natomiast możemy skupić się na technologiach optymalizacji obrazu i szukać najlepszych możliwości w przedstawionej kwocie. Elastyczność, otwartość i sporo czasu – to elementy niezbędne, by spośród wielu propozycji wyłowić prawdziwe perełki: świetnej jakości sprzęty w rozsądnej cenie.

Już rzut oka na specyfikację techniczną telewizora może dezorientować laika. Dlatego dobrze umieć przeczytać kluczowe parametry w niej wymienione. Na co zwracać uwagę, wybierając telewizor?

  • rodzaj matrycy – w zakładanym budżecie będą to telewizory LED, nie OLED, ale znajdziemy w tym budżecie modele NanoCell;
  • system smart TV – w LG to system webOS
  • technologie optymalizacji obrazu i dźwięku – różnią się w zależności od modelu;
  • rozdzielczość – optymalnie 4K;
  • przekątna ekranu – zależy od wielkości pomieszczenia, w którym chcemy umieścić telewizor;
  • złącza – ich rozmieszczenie i rodzaje – by podłączyć dodatkowe sprzęty;
  • design – dobrze, by telewizor udanie komponował się z pomieszczeniem.

Znając najważniejsze punkty, które trzeba przeanalizować przed wyborem sprzętu, pora przyjrzeć się konkretnym modelom!

Telewizory LG do 2500 – polecane sprzęty

Na jaki telewizor do 2500 zł postawić? Dobrze dać sobie czas do zastanowienia i uważnie obserwować informacje o promocjach. Często pojawiają się w newsletterach lub mediach społecznościowych sklepu internetowego. Można wówczas upolować telewizor spoza założonego przedziału cenowego, który – w promocji – właśnie się w nim znalazł.

Jaki model będzie trafnym wyborem, gdy mamy do dyspozycji 2500 zł? Oto polecane opcje!

  • LG 50NANO763QA – 50-calowy telewizor NanoCell 4K Ultra HD. Żywe, soczyste kolory to zasługa NanoCell – technologii wykorzystującej nanocząsteczki do filtrowania wyblakłych kolorów RGB. Podobnie jak inne sprzęty oparte na webOS, mamy tutaj do czynienia z inteligentnym rozwiązaniem ThinQ AI, który zapewnia spersonalizowany interfejs, dostosowany do potrzeb użytkownika a także inteligentne rozpoznawanie mowy i kontekstu wydawanych komend przy sterowaniu głosowym. Miłośnicy dobrego kina docenią Filmmaker Mode, który pozwala oglądać filmy tak, jak przewidzieli to ich twórcy.
  • LG 55UQ75003LF – 55-calowy telewizor LED z rozdzielczością 4K Ultra HD. Do tej właśnie rozdzielczości skalowane są inne materiały, dzięki czemu możemy cieszyć się najwyższą jakością oglądanych obrazów. Poszukiwacze możliwie realistycznych kadrów docenią HDR10 Pro. Podobnie jak w opisywanym wcześniej modelu, także tutaj znajdziemy Filmmaker Mode.
  • LG 55NANO863PA – kolejna propozycja NanoCell, tym razem 55-calowa. Obraz zachwyca czystością i natężeniem kolorów! Jak w opisywanym wcześniej modelu, także i tutaj czeka na nas HDR10 Pro oraz Filmmaker Mode. Procesor α7 Gen4 AI 4K wykorzystuje maszynowe uczenie się do optymalizacji obrazu – po to, by wszystkie prezentowane treści zachwycały użytkowników dopracowaniem i jakością. To również ciekawy wybór dla graczy – przypadnie im do gustu funkcja Game Optimizer.

Telewizory LG w sklepie MediaMarkt są pozytywnie oceniane przez użytkowników i cieszą się dużą popularnością. W budżecie do 2500 zł możemy znaleźć kilka ciekawych modeli z wartymi uwagi rozwiązaniami technologicznymi.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
71 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *