Firma

Jakich benefitów pozapłacowych oczekują pracownicy?

• Zakładki: 82


Benefity pozapłacowe to obecnie bardzo popularny sposób wynagradzania pracowników. Dobra stawka to już za mało by przyciągnąć osoby poszukujące pracy. Pracownicy są w większości świadomi możliwości, a zatem oczekują od swojego pracodawcy znacznie więcej niż jeszcze kilka lat temu. Dobre oferty pracy można rozpoznać po proponowanych benefitach pozapłacowych, które powinny zawierać co najmniej jeden z opisanych w poniższym artykule. Sprawdzone oferty pracy z dobrymi benefitami pozapłacowymi znajdziesz tutaj: https://www.adecco-jobs.com/amazon/pl-pl/locations/swiebodzin/nasza-oferta-wwiebodzinie/

Prywatna opieka medyczna

To zdecydowanie pierwszy dodatek, na który zwracają uwagę osoby poszukujące pracy. Prywatna opieka medyczna zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Mimo, że samo podjęcie pracy zapewnia dostęp do opieki świadczonej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, to właśnie ta prywatna jest najbardziej pożądana. Dostęp do prywatnych klinik, takich jak w ramach pakietu medycznego Luxmed, to gwarancja ominięcia często długich kolejek do specjalistów w placówkach publicznych. Kolejną sprawą jest to, że w dalszym ciągu wiele osób kojarzy prywatne wizyty lekarskie z lepszą jakością usług niż podczas wizyt na NFZ. Choć ten stereotyp nie jest jednoznacznie potwierdzony, możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej za którą zapłaci nasz pracodawca, może dawać poczucie bezpieczeństwa i zniwelować obawy związane z podjęciem leczenia. 

Pakiet sportowy

Mówią, że sport to zdrowie. Nic więc dziwnego, że pakiety sportowe takie jak karta Multisport, są często wymieniane w oczekiwaniach pracowników, wobec otrzymywanych przez nich benefitów pozapłacowych. Obecnie, form aktywnego spędzania czasu jest na tyle dużo, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Karty sportowe takie jak Multisport, umożliwiają pracownikom korzystanie z zajęć, obiektów sportowych czy siłowni z dużą zniżką lub nawet bezpłatnie. Dodatkową zaletą jest fakt, że często można dopisać osobę towarzyszącą do pakietu sportowego oferowanego przez naszego pracodawcę, co pozwala bliskiej nam osobie wykupić taką kartę również dla siebie. Przy regularnym korzystaniu z obiektów sportowych jest to duża oszczędność, a dodatkowo zyskujemy lepsze samopoczucie, które zapewni nam ciągły dopływ endorfin. 

Dofinansowanie do posiłków 

W pracy, zależnie od jej systemu, przeważnie spędzamy długie godziny. Zmusza nas to do przygotowywania posiłków gotowych do zabrania ze sobą, lub kupowania obiadów na miejscu. Jedno i drugie naraża nas na straty – czasu albo pieniędzy. Na szczęście w wielu firmach możemy już liczyć na benefit pozapłacowy w postaci dofinansowania do posiłków. Dzięki temu, możemy zakupić pełnowartościowy obiad z dużą zniżką (w niektórych miejscach zapłacimy za niego tylko symboliczną złotówkę). To rozwiązanie pozwala nam nie tylko uniknąć nerwowości spowodowanej głodem w pracy, ale i zaoszczędzi zarówno nasz czas, jak i pieniądze. Warto również wspomnieć, że regularne przyjmowanie posiłków, pozytywnie wpłynie na równowagę naszego organizmu. 

Inne możliwe benefity pozapłacowe 

Lista możliwych benefitów pozapłacowych jest bardzo długa i stale rośnie. Niektóre przedsiębiorstwa oferują dofinansowanie do wczasów, inne ułatwiają pracownikom życie na co dzień, zapewniając im bezpłatny transport do pracy. Możemy spotkać się też z kartami podarunkowymi do wybranych sklepów czy na przykład z pakietami kulturalnymi, działającymi podobnie jak karty sportowe, jednak zamiast na siłownie, pozwalają nam wejść do teatru, muzeum czy na seans kinowy. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
59 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *