Finanse

Korzyści z leasingu ciężarowych pojazdów specjalistycznych

• Zakładki: 97


Do przewozu niektórych rodzajów ładunków potrzebne są samochody ciężarowe ze specjalnym wyposażeniem i odpowiednio dostosowanym nadwoziem. Przedsiębiorca może wyposażyć swoją firmę w taki pojazd, korzystając z leasingu. Wskazujemy najważniejsze korzyści, jakie zapewnia ta forma finansowania.

Kto może wziąć ciężarówkę w leasing?

Ciężkie pojazdy specjalistyczne są dostępne dla przedsiębiorców, którzy prowadzą firmę od co najmniej 6 miesięcy. Z tej formy finansowania mogą skorzystać firmy z różnych branż – nie tylko transportowej, ale również budowlanej, rolniczej, przemysłowej, bankowej, spożywczej i wielu innych. Firmy leasingowe udzielają leasingu zarówno dużym, jak i małym przedsiębiorcom (vatowcom i nievatowcom), bez względu na formę prowadzenia działalności czy historię kredytową.

Możliwość posiadania rozbudowanego taboru

Przedsiębiorca korzystający z leasingu nie musi wydawać jednorazowo sporej kwoty gotówki, lecz opłaca pojazd z bieżących dochodów firmy. Pozwala mu to rozbudować tabor o nowoczesne samochody specjalistyczne, które usprawnią jego działalność, a także wpłyną pozytywnie na rozwój i konkurencyjność przedsiębiorstwa.

Brak czasochłonnych formalności

Weryfikacja zdolności leasingowej zwykle odbywa się w trybie uproszczonym. Oznacza to, że wnioskujący nie musi przedstawiać szczegółowej dokumentacji finansowej, a jedynie oświadczenie o osiągniętych dochodach. Sprawia to, że decyzja może zostać wydana w dniu złożenia wniosku.

Elastyczne warunki finansowania

Warunki umowy leasingu mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy i jego aktualnej sytuacji finansowej. Umowa może zostać zawarta na okres do 5 lat – im dłużej będzie trwać, tym mniejszą kwotę miesięcznej raty leasingobiorca będzie spłacał. Niektóre firmy leasingowe umożliwiają zmianę harmonogramu spłaty leasingu oraz wysokości rat w trakcie obowiązywania umowy – pod warunkiem braku zaległości w dotychczasowym regulowaniu zobowiązań.

Brak zamrażania kapitału

Zakup specjalistycznego samochodu ciężarowego za gotówkę wiązałby się ze sporym jednorazowym wydatkiem i zamrażaniem kapitału. Leasing pozwala tego uniknąć, dzięki czemu przedsiębiorca może przeznaczyć środki np. na inne inwestycje w rozwój swojej firmy, wypłatę wynagrodzeń dla pracowników czy zabezpieczenie płynności finansowej.

Możliwość korzystnego wykupu

Po zapłaceniu ostatniej raty, leasingobiorca zyskuje prawo wykupu samochodu ciężarowego na korzystnych warunkach. Dzięki temu może nadal wykorzystywać go w swojej firmie, zachowując ciągłość w działalności. Leasing operacyjny pozwala także zwrócić pojazd finansującemu, a następnie zdecydować się na nowy samochód – w ramach kolejnej umowy leasingu. Opcja ta zwalnia przedsiębiorcę z konieczności poszukiwania nabywcy używanego dotychczas pojazdu, a także umożliwia wyposażenie taboru w nowszy i bardziej funkcjonalny samochód.

Rejestracja samochodu w dowolnej lokalizacji

Największe firmy leasingowe umożliwiają rejestrację samochodów ciężarowych w dowolnym regionie Polski. Może mieć to znaczenie wizerunkowe, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw działających na lokalnym rynku.

Brak negatywnego wpływu na zdolność kredytową

Skorzystanie z leasingu w żadnym stopniu nie obniża zdolności kredytowej przedsiębiorcy. Może on więc jednocześnie sfinansować kredytem inne ważne inwestycje.

Możliwość uzyskania rabatu na polisę ubezpieczeniową

Firmy leasingowe podejmują stałą współpracę z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Jeśli przedsiębiorca zawrze polisę z firmą wskazaną przez finansującego, będzie mógł liczyć na korzystne rabaty. Dzięki temu obniży łączne koszty użytkowania samochodu ciężarowego.

Jakie samochody specjalistyczne można wziąć w leasing?

Za pomocą leasingu można sfinansować zarówno nowe, jak i używane samochody ciężarowe wszystkich popularnych marek. Przedsiębiorca może się zdecydować m.in. na leasing Isuzu, Mercedesa, DAF, Renault Trucks, Iveco czy Nikola Motors. Do wyboru są różnego rodzaju specjalistyczne samochody ciężarowe, w tym wywrotki, cysterny, chłodnie, izotermy, platformy, kontenery, żurawie samochodowe, betonowozy, bankowozy, a także ciężarówki do przewozu szkła, samochodów, leków czy bydła i drobiu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
62 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *