Firma

Leasing drukarek – na czym polega i czy warto korzystać z takiej usługi?

• Zakładki: 85


Sektor MŚP coraz chętniej korzysta z rozwiązań, które pozwalają wygenerować oszczędności dla firmy. Jednym z nich jest leasing drukarek. Na czym polega ta usługa i czy warto z niej korzystać? Dowiedz się więcej o leasingu sprzętów biurowych.

Leasing drukarek a kupno drukarki na raty

Kupno wysokiej klasy drukarki to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Aby nie inwestować w sprzęt biurowy, możliwe jest jego kupno na raty lub wzięcie drukarki w leasing. W pierwszym przypadku przedsiębiorca decyduje się na wybrany model, który po podpisaniu umowy kredytowej przechodzi na jego własności – po spłacie wszystkich rat, drukarka zostaje w firmie.

Leasing drukarek to usługa, która polega na użyczeniu sprzętu biurowego na podstawie umowy i określonej w niej opłaty. Przedsiębiorca w ramach opłaty abonamentowej korzysta z drukarki oraz serwisu. W zależności od zapisów w umowie dodatkowo może być pobierana za wykorzystane tonery lub koszt tonerów może być wliczone w stałą opłatę.

Ogromną zaletą leasingu drukarek jest obsługa techniczna w ramach obowiązującej umowy. Oznacza to, że dostawca sprzętu biurowego odpowiedzialny jest za utrzymanie drukarki w dobrym stanie technicznym. W przypadku awarii, zgłaszana jest ona do dostawcy, który w ramach opłaty leasingowej dokonuje naprawy drukarki na miejscu bądź w razie potrzeby zabiera ją do serwisu. W drugim przypadku firma, która korzysta z drukarki, otrzymuje zastępczy model na czas naprawy.

Po zakończeniu umowy firma może kupić drukarkę, z której korzystała dotychczas, podpisać nową umowę na leasing drukarki lub zrezygnować z usług. Drukarki poleasingowe można także kupić w atrakcyjnej cenie od dostawcy usług leasingowych. To kolejne rozwiązanie, które pozwala nabyć wysokiej klasy sprzęt w atrakcyjnej cenie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Printer 4.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
55 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *