Firma

Najważniejsze elementy projektu kalendarza firmowego

• Zakładki: 42


Od wielu lat kalendarz z logo firmy to jeden z najważniejszych artykułów reklamowych. Spełnia wiele praktycznych funkcji: wskazuje datę, można zapisywać na nim ważne wydarzenia lub zadania do wykonania i wskazują dni wolne od pracy. Niektóre z nich mają również miejsce na notatki. Najistotniejszym elementem pod względem projektowania, jest jednak główka kalendarza trójdzielnego lub w formie książkowej okładka. W tym artykule dowiesz się, jakie przydatne funkcje może mieć kalendarz oraz o czym warto pamiętać, przy tworzeniu projektu.

Przydatne funkcje kalendarza w pracy

Wiele firm już od września zaczyna zgłaszać zapytania dotyczące kalendarzy firmowych. Pomimo rozwiniętej technologii cyfrowej, tradycyjna forma kalendarza nadal wzbudza większe zaufanie i cieszy się popularnością. Niektóre z nich trafią jako dodatek do prezentów dla klientów firmy, inne mogą być ofiarowane, jako gadżet reklamowy, jednak jego najważniejszym zdaniem jest uporządkowanie dnia każdego pracownika. Kalendarze książkowe z logo firmy zapewniają możliwość zapisania wszystkich ważnych zadań w ciągu dnia oraz zaplanowanie kolejnych dni pracy.

Takie kalendarze pod ręką pracownika pozwalają na zapisanie każdego istotnego wydarzenia, czy poleceń pracodawcy. Dodatkowo firmowy kalendarz pozwala zachować profesjonalny wygląd, okładka posiada tłoczone lub grawerowane logo firmy oraz czasem dokładamy tłoczone imię i nazwisko, taka super personalizacja. Kalendarze trójdzielne z zdjęciem umożliwiają zaplanowanie działań w firmie do kilku miesięcy naprzód. Organizacja pracy to ważna kwestia, trzeba o to zadbać wcześniej. Dobre podręczne kalendarze książkowe to profesjonalne narzędzie pracy każdego pracownika. Ponadto zarówno kalendarze książkowe jak i trójdzielne ułatwiają pracę, zapewniają reklamę oraz miejsce na notatkę.

Projektowanie firmowych ściennych kalendarzy

Każda firma ma możliwość zamówienia ujednoliconych kalendarzy dla każdego pracownika jak i trójdzielnych kalendarzy zdobiących wszystkie powierzchnie biurowe. W trakcie tworzenia eleganckiego kalendarza trójdzielnego dla firmy warto zwrócić uwagę na możliwość wykorzystania powierzchni kalendarza na reklamę usług firmy. Można także przedstawić historię firmy lub jej założenia i zadania na bieżący rok. Z kolei kalendarze książkowe dzienne A5, czy tygodniowe A4 powinny być projektowane z myślą o pracy pracowników z nich korzystających, czyli powinny mieć miejsce na notatki, zaznaczone wszystkie ważne święta gwarantujące dzień wolny. Przede wszystkim tworzenie kalendarzy powinno odbywać się zgodnie ze wskazówkami zamawiającego, który najlepiej zna swoje potrzeby. Kalendarze muszą być dostosowane do wymagań zamawiającego, który poda dokładne wytyczne.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Re-prezentacja.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
37 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *