Marketing

Naklejki wypukłe 3D – czym są, jak powstają i do czego można je wykorzystać?

• Zakładki: 79


Materiały reklamowe to bardzo rozległa i wykorzystywana od wielu lat forma zwrócenia uwagi klienta na naszą markę i oferowane produkty. W sytuacji, gdy funkcjonujemy w bardzo nasyconej branży, wyróżnienie się na tle konkurencji może stanowić poważne wyzwanie. Czy naklejki 3D są w stanie nam w tym pomóc? Jak powstają i do czego najlepiej się sprawdzają?

1. Czym są naklejki wypukłe?

2. Jak powstają naklejki wypukłe 3D?

3. Ile kosztuje zamówienie naklejki wypukłe?

4. Do czego wykorzystać naklejki 3D?

5. Czy naklejki 3D mogą być elementem promocyjnym dla firmy?

Czym są naklejki wypukłe?

Naklejki wypukłe to szczególny rodzaj drobnych elementów drukowanych, które dzięki dodatkowej powłoce z żywicy zyskują efekt przestrzenności, a często także żywsze barwy wzoru, jaki przygotowaliśmy. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Mogą służyć nam do znakowania produktów, jako element identyfikacji wizualnej czy też produkt marketingowy mający na celu zwiększenie świadomości marki u obecnych i potencjalnych klientów. Jest to też często wykorzystywany drobiazg, aby wyróżnić nasze produkty na tle innych, na przykład w sytuacji gdy prowadzimy sprzedaż online.

Jak powstają naklejki wypukłe 3D?

Pierwszym krokiem na drodze do powstania naklejek wypukłych jest zawsze projekt. Możemy przygotować go samodzielnie lub poprosić drukarnię o pomoc – wiele z nich posiada własnych grafików w zespole, z których pomocy możemy skorzystać przy tworzeniu nowego projektu. Kolejny etap to przygotowanie i druk naklejek wypukłych na płaskiej powierzchni. Swoją przestrzenność zyskują w ostatnim etapie produkcji, gdy oryginalne wydruki są powlekane specjalną żywicą poliuretanową. Po stwardnieniu daje ona powierzchnię 3D, a także sprawia, że naklejki stają się bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz nie żółkną ani nie blakną pod wpływem promieni słonecznych. Poprawnie wykonane naklejki żywiczne cechują się żywotnością na poziomie 2 do 3 lat.

Ile kosztuje zamówienie naklejki wypukłe?

Naklejki wypukłe 3D możemy wydrukować w najróżniejszej ilości wersji, wielkości i kolorów. Z tego względu ciężko jest jednoznacznie określić, ile takie zamówienie nas wyniesie. Jeżeli użyjemy lepszej jakości papieru i przygotujemy bardziej skomplikowane kształty naklejek to zapłacimy zdecydowanie więcej, niż w przypadku prostych, na przykład prostokątnych wzorów. Jeżeli jednak ma to być element wizualny podnoszący prestiż naszego produktu, powinniśmy zadbać o ich jak najlepszą jakość. W zależności od wybranej opcji, wymiarów naklejki oraz ich ilości ceny za druk mogą wahać się od kilkunastu do nawet ponad stu złotych.

Do czego wykorzystać naklejki 3D?

Wypukłe naklejki żywiczne to produkt bardzo uniwersalny, dla którego jesteśmy w stanie bez problemu znaleźć wiele zastosowań. Bardzo często wykorzystuje się je jako oznaczenie dla dóbr luksusowych, jak telewizory, komputery i inny sprzęt elektroniczny. W podobny sposób wielu artystów wyróżnia swoje opakowania, w których przesyła klientom przygotowane rękodzieło i inne wyroby. W przypadku zastosowań firmowych możemy potraktować je jak dodatkowy gadżet reklamowy lub dodatek do zamówień dla klientów. Etykiety wypukłe świetnie sprawdzą się zarówno przy produktach powszechnie używanych -gdy chcemy nadać im bardziej wyjątkowy charakter – jak i przy artykułach z wyższej półki. Ich wykorzystanie jest zależne od naszej wyobraźni i potrzeb biznesowych, a także samego wyglądu i zawartych na nich informacji.

Czy naklejki 3D mogą być elementem promocyjnym dla firmy?

Druk cyfrowy utrwalony w żywicy poliuretanowej jest bardzo trwały, dzięki czemu materiały reklamowe przygotowane w ten sposób są świetną opcją do wykorzystania dla wielu firm. Naklejka wypukła zauważalnie wyróżnia się na tle zwykłych ulotek, broszur i innych drobnych materiałów reklamowych. Dodatkowo możemy nadać jej różny wydźwięk, w zależności od tego, co znajdzie się w projekcie przed drukiem. Pamiętajmy jedynie, aby nie popełniać najpowszechniejszych błędów projektowych, jak na przykład umieszczanie zbędnych (lub zbyt wielu) informacji, tworzenie nieczytelnych znaków graficznych czy dostosowywanie naszego logotypu „na siłę” pod maksymalny wymiar naklejki tylko po to, aby móc z niego skorzystać. Jeżeli sami nie wiemy, jak poprawnie zaprojektować podobny element reklamowy, zdecydowanie lepszym wyjściem jest nawiązanie współpracy z profesjonalnym grafikiem, niż wydruk projektu niekoniecznie najwyższej jakości.

Naklejki wypukłe 3D to bardzo uniwersalna i ciekawa forma prezentowania treści reklamowych oraz informacyjnych, którą możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów. Dzięki zabezpieczeniu w postaci żywicy są one również bardzo trwałe, dzięki czemu mogą być zastosowane na różnych powierzchniach i w różnych warunkach. Jeżeli chcemy przygotować zestaw naklejek dla swojego przedsiębiorstwa powinniśmy najpierw zadbać o dobry projekt, a następnie podjąć współpracę z dobrą drukarnią, która przygotuje je dla nas nie tylko szybko, ale również w najlepszym możliwym standardzie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
140 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *