Różne

Nokia 3310: Komendy AT – Przegląd i Porady


Nokia 3310 AT Commands to zestaw poleceń, które umożliwiają komunikację między urządzeniem Nokia 3310 a komputerem. Służą one do wykonywania różnych operacji, takich jak wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych, wysyłanie i odbieranie danych, zarządzanie połączeniami sieciowymi oraz inne. Polecenia AT są często używane przez programistów do tworzenia aplikacji mobilnych i innych usług opartych na telefonach komórkowych.

Jak skonfigurować Nokia 3310 za pomocą poleceń AT?

Aby skonfigurować Nokia 3310 za pomocą poleceń AT, należy wykonać następujące kroki:

1. Uruchomić telefon i wybrać opcję „Ustawienia”.

2. Wybrać opcję „Konfiguracja modemu”.

3. Wpisać polecenie AT i nacisnąć przycisk „OK”.

4. Wpisać polecenie AT+CGDCONT=1,”IP”,”nazwa_sieci” i nacisnąć przycisk „OK”.

5. Wpisać polecenie ATD*99***1# i nacisnąć przycisk „OK”.

6. Po połączeniu z siecią wpisać polecenie AT+CGQREQ=1,0,0,3,0 i nacisnąć przycisk „OK”.

7. Wpisać polecenie AT+CGQMIN=1,0,0,3,0 i nacisnąć przycisk „OK”.

8. Wpisać polecenie AT+CGATT=1 i nacisnąć przycisk „OK”.

9. Zakończyć konfigurację wpisując polecenie ATH i naciskając przycisk „OK”.

Jak wykorzystać polecenia AT do tworzenia aplikacji dla Nokii 3310?

Aby wykorzystać polecenia AT do tworzenia aplikacji dla Nokii 3310, należy skorzystać z języka programowania C++. Język ten jest wykorzystywany do tworzenia aplikacji dla tego modelu telefonu. Aby skompilować program, należy użyć kompilatora GCC lub Visual Studio. Następnie należy połączyć telefon z komputerem i wysłać plik binarny na urządzenie. Po wgraniu pliku binarnego na urządzenie, można używać poleceń AT do komunikacji z aplikacją i jej obsługi.

Jakie są najnowsze funkcje poleceń AT dla Nokii 3310?

Najnowsze funkcje poleceń AT dla Nokii 3310 to m.in. AT+CMGF, AT+CMGS, AT+CMGL, AT+CMGR, AT+CNMI oraz AT+CPMS. Służą one do wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych (SMS), ustawiania powiadomień o przychodzących wiadomościach oraz zarządzania pamięcią telefonu.

Nokia 3310 AT Commands to zestaw poleceń, które umożliwiają programistom tworzenie aplikacji i usług dla urządzeń Nokia 3310. Polecenia te są łatwe w użyciu i pozwalają na tworzenie zaawansowanych aplikacji i usług. Dzięki temu możliwe jest tworzenie nowych funkcji i usług dla urządzeń Nokia 3310. Polecenia AT są bardzo przydatne w tworzeniu aplikacji i usług dla urządzeń Nokia 3310, ponieważ pozwalają one na łatwe konfigurowanie urządzeń oraz wykonywanie różnych operacji.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
0 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *