Technologie

Nowoczesna obróbka metali – jakie procesy oferuje New Cut?

• Zakładki: 52


Obróbką metali nazywamy cały zespół procesów, które mają wpływ na kształt, wielkość oraz właściwości materiału, który poddawany jest wybranym procesom. Firmom, które szukają usług z zakresu obróbki metali, zależy na jakości wykonywanych usług i cenie, a coraz częściej pod uwagę brana jest również kompleksowość oferty. Nowoczesny park maszynowy, doświadczeni specjaliści i duża dostępność procesów obróbki metalu to atuty firmy New Cut.

Obróbka metali – jakie procesy można zlecić firmie New Cut?

Firma New Cut z Warszawy dysponuje nowoczesnymi maszynami, których działanie oparte jest o nowe technologie. Należy do nich między innymi maszyna do laserowego cięcia profili i rur Tru Laser Tube 5000, która pozwala na precyzyjne cięcie metalu, również metalu o dużej grubości. Dostępna możliwość cięcia pod kątem 45o czy pomoc przy pozycjonowaniu, łączeniu i montażu elementów to tylko niektóre z licznych udogodnień, dzięki którym laserowe cięcie jest nie tylko bardzo dokładną, ale także estetyczną, szybką i ekonomiczną obróbką metali.

Ponadto New Cut oferuje gięcie blach CNC na prasie krawędziowej. Gięciu poddawane są blachy o różnej grubości, pod różnymi kątami, a proces odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów. Ogromna precyzja, podobnie jak w przypadku laserowego cięcia, umożliwia masową produkcję. Tym samym wyróżnia się obróbka skrawaniem CNC – toczenie, frezowanie czy szlifowanie z wykorzystaniem technologii CNC odznacza się dokładnością i powtarzalnością, która jest poza zasięgiem tradycyjnej obróbki metali.

W ofercie New Cut znajduje się również laserowe cięcie blach, spawanie MIG/MAG, TIG, proszkowe lakierowanie czy usługi ślusarskie.

Obróbka metali w ofercie New Cut – dlaczego kompleksowość usług jest tak ważna?

Optymalizacja kosztów produkcji jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o rentowności firmy. Koszty dostosowane do jakości oraz popytu na towar decyduje nie tylko o aktualnym stanie finansowym firmy, ale przede wszystkim o jej rozwoju. Nowoczesne procesy obróbki metalu pomagają osiągać oczekiwane rezultaty. Jest to możliwe dzięki łączeniu dużej precyzji, redukcji błędów, podnoszenia jakości i estetyki wytwarzanych komponentów oraz większej efektywności w stosunku do obróbki metalu wykonywanej tradycyjnymi metodami. Na zmniejszenie kosztów wpływa również zlecenie wszystkich procesów w jednym miejscu – niższe koszty transportu, krótszy czas oczekiwania na wykonanie usługi, możliwość negocjacji cen oraz większa kontrola nad zleconymi usługami pozwalają osiągać optymalne wyniki, które procentują znakomitymi wynikami firmy.

Nowoczesna i kompleksowa obróbka metali wykorzystywana jest w wielu branżach, a jej zalety doceniają zarówno duże, średnie, jak i małe przedsiębiorstwa.

Artykuł powstał we współpracy z firmą New Cut.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
66 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *