Różne

Opakowania foliowe – praktyczne rozwiązanie w wielu gałęziach przemysłu

• Zakładki: 31


Opakowania foliowe kojarzone są z branżą spożywczą, ale obecne są także w innych dziedzinach. Na rynku dostępne są opakowania, w których można przechowywać produkty pojedynczo, a także opakowania zbiorcze.

Opakowania foliowe – prosty sposób przechowywania

Opakowania foliowe wykorzystywane są w domach, sklepach i hurtowniach. Sprawdzają się w branży spożywczej i odzieżowej. Najpopularniejsze obecnie worki foliowe produkowane są z polietylenu.

Opakowania foliowe produkowane są w różnych rozmiarach i o różnych grubościach. Można więc zamówić idealnie dopasowane do potrzeb worki. Opakowania mogą zostać wykonane z różnego rodzaju materiałów, a właściwie rodzaju plastiku.

Opakowania foliowe można podzielić na trzy główne kategorie:

  • torebki i worki: polietylenowe PE, polipropylenowe PP i OPP, polipropylenowe OPP z wieszaczkiem, torby PE z rączką, torebki strunowe oraz worki na odpady,
  • reklamówki: reklamówki HDPE, reklamówki PE, a także torebki HD,
  • folie: folia PE, folia stretch, folia pęcherzykowa, folie malarskie.

Dużą zaletą produktów polietylenowych PE jest zróżnicowana oferta w zakresie rozmiaru opakowania, dzięki czemu każdy klient ma możliwość wyboru opcji dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Zamówienia niestandardowe są bardzo często wykorzystywane w branży odzieżowej, ponieważ konieczne jest dostarczenie opakowań o specyficznym kształcie oraz z dodatkowymi elementami, tzw. “skosy” posiadające otwór w górnej części worka. Taka konstrukcja sprawia, że opakowania doskonale nadają się do zabezpieczenia odzieży znajdującej się na wieszaku.

Reklamówki HDPE

Reklamówka

Reklamówki HDPE są obecnie produktem bardzo popularnym, dostępnym właściwie w każdym sklepie. Ich niewątpliwą zaletą jest biodegradowalność. Należy pamiętać, że stopień, w jakim opakowanie jest biodegradowalne zależeć będzie od oznaczeń HDPE umieszczonych na produktach. Jeżeli reklamówki czy worki go nie posiadają, to znaczy, że będą się bardzo długo rozkładać, a tym samym nie są rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska naturalnego. Zazwyczaj są to opakowania jednorazowego użytku.

Produkty HD to wariant najczęściej używany w branży spożywczej. Najmniejsze opakowania foliowe produkowane są w rozmiarach 4 x 6 cm, ale w ofercie firm zajmujących się wytwarzaniem opakowań foliowych znaleźć można także worki foliowe o wymiarach 40×45 cm, a także większe, których gabaryty określane są w litrach, jak np. 60 czy 200 l w przypadku worków na odpady.

Opakowania foliowe i ich wysoka jakość

Opakowanie

Producenci foliowych opakowań przywiązują dużą wagę do tego, aby produkty spełniały normy bezpieczeństwa dla środowiska. Zarówno w kontekście procesu wytwarzania, jak również późniejszej możliwości biodegradowalności opakowań. Zmiana podejścia sprawia, że wiele branż może nadal korzystać z wygodnych rozwiązań, jednocześnie nie niszcząc środowiska.

Foliowe opakowania to przede wszystkim wysoka jakość oraz funkcjonalność produktu, dlatego wciąż tak wiele firm decyduje się na ich wykorzystywanie, a nadruk na nich umieszczony stanowi doskonały sposób reklamy i budowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa.

Artykuł powstał we współpracy z firmą OPAK-FOL.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
149 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *