Kariera

Praca w Holandii dla specjalistów – kto może liczyć na najlepsze zarobki?

• Zakładki: 64


Wyjazd do pracy do Holandii jest szansą dla wielu Polaków. Wynagrodzenie w UE sprawia, że wielu Polaków nie może liczyć na podobne zarobki w rodzimym kraju. Pracy w Niderlandach szukają także specjaliści – osoby mające fach w ręku mogą liczyć na bardzo atrakcyjne stawki. Jaka praca w Holandii czeka na specjalistów z Polski?

Praca w Holandii – jacy specjaliści są najbardziej poszukiwani?

Pracę w Holandii znajdą specjaliści z wielu branż, jednak zapotrzebowanie na niektórych fachowców przewyższa przeciętne potrzeby rynku. Niderlandy stają się krajem docelowym przede wszystkim dla:

  • kierowca C+E
  • mechanik samochodowy
  • elektromonter
  • spawacz MIG/MAG, TIG
  • lakiernik samochodowy

Praca w Holandii dla specjalistów jest dobrze opłacana, pozwala zdobyć nowe doświadczenia, a także nawiązać stałą współpracę z pracodawcami z branży. Część pracowników wykorzystuje pobyt za granicą do szlifowania języka, a także do poszerzenia swoich kompetencji podczas dodatkowych kursów.

Jak znaleźć pracę w Holandii? Specjaliści mogą liczyć na oferty już w Polsce

Jeśli decydujemy się na wyjazd do pracy za granicę pierwszy raz, warto skorzystać z pomocy biura pośrednictwa pracy. Pracownicy będą odpowiedzialni za dopełnienie wszelkich formalności – kontakt z pracodawcą, zapewnienie noclegu czy wykupienie niezbędnego ubezpieczenia będą należeć do obowiązków przedstawicieli biura pracy. Jest to znaczne ułatwienie dla początkujących w wyjazdach za granicę, którzy dopiero będą poznawać rynek pracy w Holandii, tamtejsze przepisy i zwyczaje.

Artykuł powstał przy współpracy z Biurem Pracy Work Centre.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
89 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *