Kariera

Praca z językiem obcym – jakie stanowisko?

• Zakładki: 64


Biegle władasz językiem obcym: angielskim lub innym? Sprawdź, na jakie stanowiska możesz aplikować, by wykorzystać tę umiejętność w ramach pracy zarobkowej. Czerp zyski z tego, co lubisz – posługiwania się językiem obcym w komunikacji, nauczaniu lub innym celu.

Nauczanie języka obcego

Bardzo dobrą znajomością języka obcego możesz podzielić się z innymi poprzez nauczanie. Jako freelancer masz do dyspozycji przede wszystkim korepetycje dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych – całorocznie lub okresowo, np. przed maturą. Jeżeli zaś szukasz zatrudnienia stałego, złóż podanie do szkoły językowej bądź agencji organizującej kursy, np. branżowe.

Pisanie lub translacja z języka obcego

Osoby preferujące pracę indywidualną, bez częstego kontaktu z drugim człowiekiem, mogą pracować na własną rękę z domu w ramach zatrudnienia w agencji marketingowej świadczącej usługi klientom zagranicznym. Mogą też zatrudnić się bezpośrednio w firmie zagranicznej. Do wyboru masz wykonywanie zadań takich jak tłumaczenie tekstów z języka obcego na polski bądź na odwrót, pisanie artykułów w języku obcym, transkrypcja nagrań.

Obsługa klienta zagranicznego

Na koniec garść propozycji zarobkowych uwzględniających kontakt z drugim człowiekiem, niemniej jużbez nauczania. W tym przypadku jako osoba świetnie posługująca się językiem obcym możesz podjąć się obsługi klienta zagranicznego na infolinii, czacie internetowym bądź mailowo. Druga opcja to znalezienie zatrudnienia w zagranicznym sklepie internetowym, w którym trzeba obsługiwać klienta holistycznie – od odpowiadania na pytania po rozpatrywanie skarg i zwrotów. Jako miłośnik i znawca social media możesz również poprowadzić konta zagranicznych firm i osób chcących zbudować markę osobistą.

Sprawdź oferty pracy z językiem obcym: praca Rzeszów. Wybierz inne miasto, jeśli w Rzeszowie nie znajdziesz ofert dla siebie.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *