Kariera

Pracownik produkcji we Wrocławiu. Nie możesz znaleźć? Sprawdź, co robić

• Zakładki: 113


Największym problemem polskiej gospodarki jest dziś brak rąk do pracy – szczególnie na stanowiskach produkcyjnych. To spowalnia działanie tysięcy zakładów, przez co nawet innowacyjne polskie firmy nie mogą skutecznie rywalizować z zagraniczną konkurencją. Dobrze wiedzą o tym właściciele firm w województwie dolnośląskim, gdzie jest bardzo duży problem ze znalezieniem pracowników produkcji m.in. we Wrocławiu. Jak sobie z tym poradzić? Sprawdź szczegóły w naszym artykule.

Postaw na pracowników ze Wschodu

To właśnie wśród emigrantów ze Wschodu można najszybciej znaleźć wartościowych pracowników produkcji. Osoby emigrujące do Polski z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Gruzji czy Armenii chętnie podejmują pracę na stanowiskach niewymagających specjalnych kwalifikacji, ponieważ potrzebują źródła dochodów i – pisząc kolokwialnie – „nie wybrzydzają”. Ma to również związek z tym, że większość emigrantów ze Wschodu nie korzysta w Polsce z programów socjalnych, których uruchomienie było jednym z czynników pogarszających sytuację na rynku pracy w naszym kraju.

Jeśli więc od dawna nie możesz znaleźć pracowników produkcji we Wrocławiu, a do tej pory nawet nie rozważałeś zatrudnienia np. Ukraińców czy Białorusinów, to weź poważnie taką opcję pod uwagę. Do najważniejszych atutów pracowników ze Wschodu zaliczymy: zaangażowanie, pracowitość, gotowość do pracy w nadgodzinach oraz szybkie przyswajanie wiedzy i adaptowanie się w nowym środowisku.

Pozyskanie pracowników ze Wschodu nie jest jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać – zwłaszcza, gdy mówimy o osobach, które jeszcze nie są w Polsce, ale dopiero szykują się do emigracji. Dotarcie do nich wymaga znajomości zagranicznych rynków pracy. Wiąże się to również z koniecznością przejścia całej procedury legalizacji pobytu i pracy cudzoziemca w naszym kraju.

Dlatego polscy pracodawcy wolą powierzyć to wszystko profesjonalnym agencjom HR, które specjalizują się w rekrutowaniu pracowników ze Wschodu. We Wrocławiu szczególnie dobrą opinią cieszy się agencja Crew For You, z której aktualną ofertą możesz się zapoznać na stronie https://crewforyou.pl.

Pomyśl o skorzystaniu z pracowników tymczasowych

Praca na produkcji nie jest specjalnie skomplikowana i można się jej nauczyć w dość krótkim czasie. Dlatego nie powinieneś mieć oporów przed powierzeniem jej pracownikom tymczasowym, oddelegowanym przez agencję pośrednictwa pracy. Z takiej usługi również możesz skorzystać w Crew For You.

Korzystanie z pracowników tymczasowych jest pod kilkoma względami bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. Nie dość, że nie musisz tworzyć nowych i kosztownych w utrzymaniu etatów, to jeszcze możesz wzmocnić zespół firmy właśnie wtedy, gdy jest to najbardziej potrzebne. W dodatku dostępność pracowników tymczasowych jest wyższa w porównaniu z pracownikami rekrutowanymi z rynku.

Warto podkreślić, że korzystanie z pracowników tymczasowych pozwala pracodawcy zachować elastyczność – zarówno w zakresie zarządzania kadrami, jak i firmowymi finansami. Przedsiębiorca może reagować na bieżąco na zmieniające się potrzeby firmy, np. wzmocnić zespół dodatkowymi pracownikami po otrzymaniu dużego zamówienia oraz zredukować liczebność zespołu w okresie spowolnienia.

Zwiększ atrakcyjność oferty pracy

Wielu pracodawców szukających pracowników produkcji we Wrocławiu czy w innym mieście wychodzi z błędnego założenia, że skoro oferta jest skierowana głównie do pracowników o podstawowych kwalifikacjach, to nie trzeba jej dodatkowo uatrakcyjniać – wystarczy zapewnienie adekwatnego wynagrodzenia wypłacanego na czas. Nie jest to do końca prawdą.

Pracownicy produkcji również mają coraz większe oczekiwania, zarówno płacowe, jak i związane z warunkami zatrudnienia. Chcąc zwiększyć atrakcyjność oferty i tym samym przyciągnąć więcej kandydatów warto więc zadeklarować np. możliwość pracy tylko na jedną zmianę, gwarancję przyznania pracownikowi pozapłacowych elementów wynagrodzenia (prywatne ubezpieczenie, karta sportowa) czy dostęp do szkoleń.

Więcej wskazówek, dzięki którym zwiększysz skuteczność pozyskiwania pracowników produkcji do Twojej firmy, znajdziesz w artykule na stronie https://crewforyou.pl/pracownik-produkcji-we-wroclawiu-jak-go-znalezc-gdy-rynek-jest-mocno-przebrany/.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
66 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *