Kariera

Sesja biznesowa – jak się do niej przygotować?

• Zakładki: 36


Zaprezentuj się na zdjęciach biznesowych, jako osoba profesjonalna i godna zaufania. Podpowiemy Ci, na co musisz zwrócić szczególną uwagę.

Wybór miejsca do sesji biznesowej

Zacznij od ustalenia, czy zależy Ci na całkowicie formalnych fotografiach, czy mają one mieć charakter bardziej swobodny, lifestylowy? Wiele zależy tu od tego, czym się zajmujesz, jaka to jest branża, jakie jest Twoje stanowisko oraz jakie będzie przeznaczenie zdjęć.

Sceneria, a także ewentualne rekwizyty mogą wiele o tobie powiedzieć. Jedni decydują się na neutralne zdjęcia studyjne, na gładkim, jasnym tle, inni wybierają biuro lub inną przestrzeń, która jest ich codziennym środowiskiem zawodowym. Dobry fotograf Gdańsk podpowie ci, co w twoim przypadku będzie lepszym wyborem i z pewnością udzieli również rad dotyczących przygotowania.

Jak się ubrać do sesji biznesowej?

Najpopularniejszym wyborem jest klasyczna jasna koszula i ewentualnie marynarka, w przypadku pań również żakiet, w kolorze czarnym, granatowym, grafitowym lub ciemnoszarym. Pamiętaj jednak, że to nie jest żadna obowiązująca reguła. Osoby, którym zależy na pokazaniu swojej artystycznej duszy, bo jest ona głównym atutem w ich zawodzie, śmiało mogą sięgnąć po coś bardziej wyrazistego. Zdjęcie biznesowe ma być twoją wizytówką i powinieneś być z niego dumny. Jeśli nie masz pewności, czy dany element stroju dobrze wypadnie na fotografii, zawsze możesz go zabrać na sesję i poradzić się fotografa lub wypróbować przed obiektywem.

Zdecydowanie jednak zrezygnuj z błyszczących bluzek, ozdobionychz cekinami czy innymi odbijającymi światło elementami. Ogranicz też biżuterię lub całkowicie z niej zrezygnuj. Główną rolę na fotografii ma odgrywać Twoja twarz, więc nie pozwól, by coś odwracało od niej uwagę.

Fryzura i makijaż do zdjęć biznesowych

Bardzo ważne jest, by uczesanie nie przysłaniało twarzy. Włosy mogą być rozpuszczone lub upięte, lecz zwróć uwagę, by nie wchodziły w oczy. Kobiety mogą wykonać delikatny makijaż podkreślający urodę. Lepiej unikać kosmetyków w intensywnych kolorach. Wystarczy przypudrować twarz, podkreślić brwi, rzęsy i usta. Na policzki warto położyć odrobinę różu. 

Sesja biznesowa z uśmiechem czy bez?

To jedno z najczęściej zadawanych fotografom pytań. Choć powaga budzi respekt i może świadczyć o pewności siebie, delikatny uśmiech z reguły wypada znacznie korzystniej podczas budowania pozytywnych relacji międzyludzkich. Jeśli nie jesteś do końca przekonany do tego pomysłu, wystarczy, że delikatnie uniesiesz kąciki ust. Zawsze możesz sprawdzić, jak wyglądasz na zdjęciach w dwóch wersjach i wybrać tę, która do Ciebie przemawia.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Justart Studio.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
29 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *