Firma

Skąd czerpać ciekawe pomysły na biznes?

• Zakładki: 21 • Komentarz: 5


Dosyć częstym problemem osób, które chciałyby założyć własny biznes jest brak ciekawego pomysłu na produkt lub usługę, którą mogliby oferować. Jeśli dochodzi do tego niewielki budżet, to możliwości wydają się być ograniczone.

Warto się wówczas zastanowić co lubisz robić. Zadaj sobie pytanie: wykonywanie jakiej czynności sprawia mi przyjemność? Kolejnym krokiem jest przemyślenie jak możesz na tym zarobić. Czy jest coś, co ty mógłbyś zaoferować, a co rozwiązywałoby problemy innych na tyle, że chcieliby za to zapłacić? Jeśli tak, to po prostu zacznij to robić. Kiedy zostaniesz już przedsiębiorcą, chociażby najskromniejszej firmy składającej się tylko z ciebie, laptopa i pieczątki, to po pewnym czasie otworzą się przed tobą nowe perspektywy.

Można też nieco zmienić punkt widzenia i zapytać, co robię dobrze, czy wręcz wybitnie. Jeśli jesteś w czymś naprawdę niezły, a do tego trafiasz w potrzeby części społeczeństwa, to równe dobrze możesz zacząć na tym zarabiać.

Podróże – sposób na ciekawe biznesowe pomysły

Innym sposobem na szukanie inspiracji są podróże. Wybierając się na wakacje warto pozostać czujnym i mieć oczy szeroko otwarte na lokalne produkty i usługi. Im bardziej egzotyczna podróż, tym większe szanse na znalezienie ciekawgo pomysłu, który można zaadoptować do rodzimych warunków. Dlatego podczas wypraw nie należy ograniczać się tylko do przyhotelowego basenu i zorganizowanych wycieczek, ale warto wypożyczyć samochód i na własną rękę rozpocząć zwiedzanie miejsc, które zazwyczaj nie są oferowanych turystom. Niezastąpione są także kontakty z miejscową ludnością oraz innymi turystami z całego świata, dlatego warto zainwestować w naukę chociażby języka angielskiego.

comments icon5 komentarzy
5 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

5 thoughts on “Skąd czerpać ciekawe pomysły na biznes?

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Najstarsze
    Najnowsze
    Najwyżej oceniane