Firma

Skandynawia – kraina mlekiem i miodem płynąca? Praca za granicą naprawdę się opłaca!

• Zakładki: 37


Mimo doskonałej sytuacji na polskim rynku pracy, nadal chętnie wyjeżdżamy do pracy za granicę. Kuszą nas wysokie zarobki, lepsza organizacja pracy i chęć poznania (chociaż bardzo pobieżnie) nowego kraju. Jednym z najpopularniejszych kierunków jest Skandynawia. Kto może liczyć na znalezienie pracy w Danii, Norwegii czy Szwecji? Czy trzeba znać języki obce? I jak szukać pracy w Skandynawii?

Pracy w Skandynawii szukaj już w Polsce! Oferty pracy w agencji pracy i w serwisach internetowych

To prawda, że w Skandynawii można bardzo dobrze zarobić. Osoby, które miały już okazję pracować w Skandynawii, najbardziej chwalą sobie Norwegię za najlepsze zarobki oraz Danię za przyjazny klimat. Tak wysokie pensje zawdzięczamy doskonale rozwiniętym gospodarkom krajów skandynawskich oraz przelicznikowi walut. Wysoki kurs korony norweskiej kusi Polaków, którzy jednak czasami zapominają, że życie w Norwegii jest drogie.

Dlatego my nie możemy sobie pozwolić na wydawanie w Skandynawii złotówek. Opcja wyjechania do Danii czy Norwegii i szukania pracy na miejscu zarezerwowana jest tylko dla tych osób, które przygotowane są na niemałe wydatki. Najlepiej jest znaleźć pracę w Skandynawii z Polski i jechać już do konkretnego zleceniodawcy.

Pracę w Norwegii lub innym skandynawskim najszybciej znajdziesz poprzez agencję pracy. Dania i Norwegia to kierunki, gdzie bez trudu zatrudnienie znajdą specjaliści IT oraz z fachowcy z branży budowlanej – murarze, tynkarze, cieśle, stolarze, spawacze, hydraulicy oraz specjaliści branży wykończeniowej. Coraz częściej poszukiwani są także kierowcy, szczególnie z prawe jazdy kategorii C+E. Zawodowi kierowcy, którzy posiadają dodatkowe uprawnienia (na HDS czy ADR) mogą liczyć na naprawdę duże zarobki!

Skandynawia – praca dla kobiet: opiekunki osób starszych, nianie i specjalistki poszukiwane

Nie trudno zauważyć, że najbardziej poszukiwanymi zawodami w Skandynawii są te, którymi zdecydowanie częściej parają się mężczyźni. Jednak kobiety nie są na straconej pozycji i również znajdą pracę w Danii, Norwegii czy Szwecji. Zdecydowanie częściej niż mężczyźni będą musiały wykazać się znajomością języka angielskiego w stopniu dobry, bardzo dobrym lub biegłym.

Polki w Skandynawii znajdą pracę jako nianie (czasami w polskich rodzinach), opiekunki osób starszych oraz specjalistki. Mile są widziane kobiety, które programują, ale najbardziej poszukiwane są pielęgniarki oraz lekarki.

Praca w Skandynawii – czy trzeba znać język angielski i języki skandynawskie?

Programiści czy graficy komputerowi muszą znać biegle język angielski, znajomość języka skandynawskiego jest mile widziana, ale nie jest wymagana. Cieśle, stolarze czy spawacze nie muszą znać języka angielskiego, choć jest ona mile widziana i bardzo przydatna. Pracownicy wykończeniówki powinni umieć porozumieć się po angielsku w najprostszych kwestiach. Podobnie kierowcy zawodowi, którzy na trasie zdani są tylko na siebie, bez komunikatywnego angielskiego mogą sobie nie poradzić.

Dla osób, których angielski kuleje, wyjazd do pracy za granicę jest doskonałą okazją na zwiększenie swoich kompetencji językowych, co z kolei zaowocuje znalezieniem lepiej płatnego zlecenia.

 

Przeczytaj również: https://bizhub24.pl/praca-w-handlu-czy-warto-sie-na-nia-zdecydowac/

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
64 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *