Biznes

Smaczna i zdrowa dieta – jak to połączyć?

• Zakładki: 108


Wiele osób wychodzi z błędnego przekonania, że zdrowa dieta polega na wyeliminowaniu z codziennego jadłospisu wielu produktów spożywczych o potencjalnie szkodliwym wpływie na organizm. Często taki jadłospis okazuje się koniec końców bardzo monotonny i zniechęca nas do kontynuowania zdrowego odżywiania. Jak więc połączyć dietę zdrową z dietą smaczną?

Na czym polega zdrowe odżywianie?

Zdrowa dieta to przede wszystkim dieta dobrze zbilansowana, a tym samym różnorodna. Wbrew pozorom jest w niej miejsce i na tłuszcze, i na węglowodany, choć nie koniecznie w takiej formie, jaka smakuje większości z nas. Smaczna i zdrowa dieta powinna opierać się na alternatywnych wersjach potraw, które są dla nas apetyczne. Należy dążyć do wykluczenia z niej produktów wysoko przetworzonych na rzecz tych najbardziej naturalnych. Zamiast gotowego sosu ze słoika, powinniśmy przygotować więc własny sos ze świeżych warzyw, a frytki z baru na mieście powinniśmy zamienić na te upieczone w piekarniku z obranych i pokrojonych samodzielnie ziemniaków. 

Zgodnie z założeniami zdrowej diety, na co dzień musimy dostarczać swojemu organizmowi odpowiedniej ilości podstawowych składników odżywczych: białka, węglowodanów i tłuszczy, a także witamin i minerałów. Oznacza to, że na naszym talerzu powinny lądować produkty z tych wszystkich grup – żadnej z nich nie można wykluczać. Istotny będzie także sposób przygotowania posiłku. Smażenie jest najmniej korzystnym procesem, dlatego warto dążyć do zastępowania go poprzez gotowanie na parze, grillowanie czy pieczenie. 

Zdrowa dieta to także regularne posiłki

Warto pamiętać, że ważne jest nie tylko to, co jemy, ale także jak jemy. Zdrowa dieta nie powinna wiązać się z głodówkami. Musimy jeść regularnie, w mniejszych odstępach czasu. Pyszne przekąski nie są więc zakazane, a wręcz przeciwnie – zaleca się włączenie ich do diety pomiędzy głównymi posiłkami, czyli po pierwszym śniadaniu oraz przed kolacją. 

Jedz zdrowo to, co lubisz

Często słyszymy, że zdrowe są między innymi ryby, kasze, pełnoziarniste pieczywo, orzechy, owoce czy warzywa. Nie oznacza to jednak, że chcąc zdrowo się odżywiać, musimy zmuszać się do jedzenia tego, co nam nie smakuje. Spośród zdrowych propozycji wybierajmy te, które odpowiadają naszym kubkom smakowym. To jedyny sposób na to, aby faktycznie wytrwać na takiej diecie. Poza tym, zawsze warto dać szansę także tym produktom spożywczym, których zasadniczo nie lubimy – przygotowywanie ich na różne sposoby czy umiejętne doprawianie ziołami może sprawić, że pokochamy znienawidzoną rybę, szpinak czy nawet brukselkę. 

Smaczna i zdrowa dieta pudełkowa 

Co jeśli nie potrafimy gotować lub nie mamy na to czasu? Najprostszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie zapoznanie się z ofertą cateringu dietetycznego Heroes Diet. Catering dietetyczny Lublin od Heroes Diet posiada w swojej ofercie, aż 4 różne rodzaje diet pudełkowych, a ich oferta jest skierowana do mieszkańców ponad 200 miejscowości w Polsce. Zamawiając dietę pudełkową z dobrego źródła, możemy mieć pewność, że zjemy nie tylko zdrowo, ale i smacznie. Wystarczy wybrać jedno z dostępnych menu, a następnie przejrzeć listę planowanych posiłków na kolejne dni, aby przekonać się, jak zróżnicowany i niebanalny jest każdy program żywieniowy. Potrawy w dietach pudełkowych od Heroes Diet komponowane są przez dietetyków, którzy wykorzystują w tym celu swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, jednak finalnie posiłki przygotowują później profesjonalni kucharze. Dla każdego klienta cateringu stanowi to gwarancję otrzymania dań o restauracyjnej wręcz jakości. Posiłki w diecie pudełkowej doprawiane są ziołami i naturalnymi przyprawami, co zapewnia im wielowymiarowy smak. Czerpane z różnych kuchni świata inspiracje sprawiają również, że każde kolejne danie to nowa przygoda dla naszych kubków smakowych. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
112 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *