Technologie

Sprężarkownia kontenerowa – jakie rozwiązania stosowane są w kontenerowych stacjach sprężarek?

• Zakładki: 64


Kontenerowe sprężarkownie skutecznie zastępują sprężarkownie stacjonarne. Możliwość ich transportu i ustawiania w miejscu, gdzie są potrzebne w danej chwili, w dużej mierze decydują o rosnącym zainteresowaniu tym rodzajem sprężarkowni. Ich mobilność nie jest jednak jedynym atutem. Jakie rozwiązania stosowane są w kontenerowych stacjach sprężarek? Jak wybrać najlepszą sprężarkownię kontenerową do swojej firmy?

Nowoczesna sprężarkownia kontenerowa –

Kontenerowa sprężarkownia wraz ze wszystkimi zastosowanymi w niej rozwiązaniami pozwala zoptymalizować procesy produkcyjne. Wysoka wydajność oraz brak awaryjności przekładają się na lepsze wyniki i niższe koszty produkcyjne. Dokładne parametry sprężarkowni kontenerowej należy dostosować do potrzeb przedsiębiorstwa.

Do jednych z najciekawszych rozwiązań w stacjach sprężarek należy rekuperacja i odzysk ciepłe, które w połączeniu z systemem rozprowadzania ciepła po wybranych obiektach firmy pozwala zminimalizować koszty ogrzewania. Dla utrzymania sprawności urządzenia oraz zachowania wyśrubowanych norm produkcji stosowane są systemy filtracji oraz instalacje odprowadzania skroplonego kondensatu.

Nieodzownymi elementami kontenerowych sprężarkowni są systemy pomiarów, sterowania, zarządzania i monitoringu ułatwiają kontrolę aktualnego stanu sprężarkowni. Z kolei systemy nadzorcze i alarmowe pozwalają odnaleźć potencjalne zagrożenie dla ciągłości pracy i niezwłocznie je zneutralizować.

Ponadto kontenerowa sprężarkownia może być wyposażona w ognioodporną izolację, a także w system zapewniający naturalne wietrzenie, klimatyzację lub ogrzewanie kontenera. Dzięki takim rozwiązaniom kontenerowa stacja sprężarek może pracować w różnorodnych warunkach z zachowaniem rygorystycznych zasad bezpieczeństwa.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Atomizer.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
33 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.