Firma

Strona internetowa dla firmy – czy to konieczność?

Dlaczego warto mieć stronę internetową?str2

Prowadzisz firmę stacjonarną, restaurację, salon kosmetyczny, lub sklep stacjonarny? Zapewne dbasz o wygląd siedziby. Dokładasz wszelkich starań, by szyld był rozpoznawalny i widoczny z daleka, a aranżacja wystawy wykonana ze smakiem i prezentowała najnowsze trendy. Właściciele restauracji stają na rzęsach, tworząc wyjątkowy klimat panujący we wnętrzach. Te starania z pewnością zostają docenione przez klientów, ale co z wizerunkiem firmy w sieci? Czy posiadanie perfekcyjnej placówki stacjonarnej, zwalnia przedsiębiorcę z pielęgnowania wizerunku w internecie? Absolutnie nie!

Pozwól się odnaleźć

Kiedyś, w zamierzchłych czasach, chcąc znaleźć interesującą nas firmę, chwytaliśmy za opasłą żółtą książkę i wertowaliśmy strony w poszukiwaniu restauracji, dentysty czy hydraulika. Dziś nawet Panorama Firm występuje w wersji wirtualnej, więc i Wasza firma powinna się znaleźć w sieci.

Pamiętajcie, że strona internetowa, to wizytówka w sieci. Od jej wyglądu i funkcjonalności zależy to, jak klienci będą postrzegać firmę. Bardzo często wejście na stronę jest pierwszym kontaktem klienta z marką. Te kilka sekund, kiedy strona otwiera się i pada na nie pierwsze spojrzenie, mogą być decydujące w dalszej relacji. Z tego powodu strona powinna być zrobiona profesjonalnie. Najlepiej, jej wykonanie zlecić profesjonalnej firmie (np. Quality Pixels: http://qualitypixels.pl/).

8 myśli do “Strona internetowa dla firmy – czy to konieczność?

  1. Oprócz strony warto zainwestować w tradycyjną reklamę i np. wydrukować ulotki, plakaty, szyld prowadzący do biznesu. Jednak bez działań w rzeczywistości ciężko jest się przebić w internecie.

    1. Moim zdaniem strona być musi. Jest XXI wiek i ludzie szukają wszystkiego w internecie. Jeśli nie ma firmy w necie to tak jakby w ogóle nie istniała. Takie jest moje zdanie.

  2. Prawda jest taka, że dobra firma, tak jak dobre produkty na rynku nie potrzebują bardzo dużej reklamy, choćby w postaci strony internetowej. Pracuję w firmie, która wcale nie potrzebuje takiej formy promocji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *