Prawo

Studia prawnicze

Studiowanie prawa stało się wręcz modne na niektórych uczelniach. Maturzyści starają się dostać na prawo, ponieważ uważają, że to studia, które dadzą im dużą ilość praktycznych informacji i dobrze przygotują ich do pracy w przyszłym zawodzie, a także zapewnią możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego jeszcze w trakcie studiów, nie tylko w ramach standardowej praktyki studenckiej.

Częściowo mają rację. Jednak każde studia, jeśli się je ograniczy do siedzenia w książkach i zaliczania kolejnych egzaminów, choćby i z najlepszymi ocenami, okażą się suma sumarum bezproduktywne. Jednak warto się przyjrzeć, w jakich miejscach absolwent prawa może szukać szans dla siebie.

W pierwszej kolejności będą to rozmaite kancelarie, w zależności od rodzaju aplikacji, na którą zapisuje się po zasadniczej fazie studiów. Nie jest łatwo się na nią dostać, bo obowiązują osobne egzaminy, jednak przy systematycznej nauce można to osiągnąć. Można też z powodzeniem starać się o pracę w korporacji. Wyszukują one szczególnie chętnie prawników z dużą wiedzą ekonomiczną czy z zakresu rachunkowości, ponieważ potrzebują pracowników do działów audytu. Z kolei absolwent prawa zwykle na tyle zna swoją wartość, że nie będzie szedł z radością do działów typu hr.

Także jedno prawo drugiemu nierówne – prawnik z najlepszej uczelni zawsze będzie inaczej traktowany niż absolwent studiów zaocznych czy co niektórych uczelni prywatnych, które skupiają się bardziej na inkasowaniu czesnego niż na skutecznej nauce i pracy dla swoich absolwentów.

3 myśli do “Studia prawnicze

  1. Powiem szczerze, że jestem na ostatnim roku prawa i nie czuję jakbym je jakoś bardzo znała. A po prawie pójście na aplikację też nie jest łatwe. Tym bardziej, że musimy sporo za tą aplikację zapłacić.


    http://ekosklepbio.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *